Mokslininkai: skaitymas naudingas sveikatai

Kad skaitymas naudingas, žino visi. Tačiau tik nedaugelis susimąsto, ką tai iš tiesų reiškia. Kad ir kaip keistai tai nuskambėtų, knygos būtinos tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. Mūsų dienomis sunku sukoncentruoti savo dėmesį ilgesnį laiką, o knygų (pavyzdžiui, romanų) skaitymas gali tapti panacėja. Neurologų teigimu, skaitymas padeda ugdyti dėmesingumą tiek vaikams, tiek suaugusiesiems, moko susikoncentruoti, aiškiai ir blaiviai mąstyti.


Kiekviena istorija turi pradžią, vidurį ir pabaigą – paprasčiau tariant, tai struktūra, kuri skatina mąstyti asociatyviai, matyti sąsajas, priežasties ir pasekmės ryšį. Vaikystė – pats tinkamiausias metas ugdyti šiuos įgūdžius, kadangi šiuo gyvenimo periodu smegenys yra itin „plastiškos“. Dėl tos pačios priežasties labai svarbu, kad tėvai skaitytų savo atžaloms nuo pat mažų dienų. Mičigano universiteto mokslininkų teigimu, valandos, praleistos su knyga rankose, nepraeina veltui – taip praturtinama vaizduotė ir tarpusavio santykiai, susipažįstama su kitomis kultūromis, mokomasi užjausti.

Jie išsiaiškino, kad studentų jautrumas ir užuojauta per pastaruosius 10 metų sumažėjo 48 %, ir čia labai svarbų vaidmenį suvaidino technologijos, sumažėjęs susidomėjimas literatūra. Skaitymas padėtų užkirsti kelią tokiai tendencijai. Esmė ta, kad skaitant gerą knygą, smegenys dirba taip, tarsi viskas, kas rašoma, vyktų iš tikrųjų, ir naujausi MRT metodai tai tik įrodo.

» Rašyti komentarą