Stresas ir plaukų slinkimas

Stresas – neatsiejama beveik kiekvienos šiuolaikinės moters gyvenimo dalis. Natūralu, kad kad organizmas netenka daug psichologinės ir fizinės energijos.

Kuo jis kenksmingas? Dažnai dailiosios lyties atstovėms atsiranda nemiga, galvos skausmai ar net migrena, dingsta apetitas, sutrinka menstruacinis ciklas. Organizmas tausoja jėgas ir visą energiją bei resursus nukreipia į gyvybiškai svarbių sistemų palaikymą (širdies ir kraujagyslių, plaučių ir pan.).

Vieni akivaizdžiausių streso požymių yra besitęsiantis nuovargis ir nemiga: streso kamuojamas žmogus blogai jaučiasi darbe, negali susikaupti, sutrinka skrandžio veikla, blogai pasisavinamos maistinės medžiagos, nusilpsta imuninė sistema.

„Stresinė sveikatos būklė gali nulemti hormonų disbalansą, skydliaukės, dar vadinamos streso liauka, veiklos sutrikimus, „vyriškų“ ir „moteriškų“ ligų atsiradimą, virškinimo, širdies kraujagyslių sutrikimus, dažnesnius peršalimo, imuninės sistemos susirgimus, „pažadinti“ vėžį, suaktyvinti psichikos sutrikimus. Streso ryšį galima atrasti net ir su sąnarių ligomis, kurios užklumpa dėl prastai pasisavinamo kalcio, vitamino D“, - sako rūpestinga „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Joana Griškevičienė.

Plaukų slinkimas dėl streso – nemalonus, tačiau beveik neišvengiamas dalykas. Kaip prasideda šis procesas?

Didelis streso hormonų kiekis sukelia kraujagyslių spazmus, tad iš dalies paveikia ir galvos kraujagysles. Sutrinka kraujotaka, pablogėja plaukų svogūnėlių aprūpinimas reikalingomis medžiagomis.

Blogai maitinami plaukai iškrenta. Žinoma, jie atauga, tačiau tam reikia daug laiko – jeigu stresinės situacijos nesikartoja 3–4 mėnesius, odos ir plaukų būklė normalizuojasi.

Kaip sustiprinti plaukus, maitinti jų svogūnėlius ir nebijoti pažvelgti į veidrodį ar tiesiog perbraukti per juos šukomis?

...ir tu viską kontroliuoji

Baisiausia, kai kovojama su ligos simptomais, o ne jos priežastimi. Jie tik nurodo, kad yra negalavimas, į kurį ir reikia atkreipti dėmesį. Tas pats pasakytina ir apie plaukus. Ką visa tai reiškia?

Ogi tai, kad jeigu žinote, jog plaukai ėmė slinkti dėl streso, turėtumėte pasidaryti tinkamas išvadas. Deja, slinkimo priežastį nustatyti ne taip jau paprasta – juk jis pasireiškia praėjus 2 mėnesiams po stresinės ar kurios kitos organizmui nepalankios situacijos.

Kita vertus, ką mes vadiname stresu? Juk tai ne tik įtemptas gyvenimo būdas, bet ir apskritai įvairūs dalykai, neigiamai veikiantys mūsų sveikatą, organizmą. Pavyzdžiui, gydymo medikamentais kursas, paprasčiausias peršalimas, šiokia tokia dieta ir begalė kitų dalykų, apie kuriuos net nesusimąstome. Lengva pasakyti: kreipkis į specialistą, jis nustatys priežastį. Deja, daugeliui viskas kiek kitaip – net ir sumokėjus už tyrimus kartais lieka neaišku, kas nulėmė plaukų kritimą.

Ką reikėtų daryti? Nuskambės banaliai, bet... Rašykite dienoraštį. Fiksuokite faktus ir juos lydinčias jūsų emocijas, savijautą. Gali būti, kad tai padės jums pačiai išsiaiškinti tai, ko nepajėgia gydytojai.

Jeigu nesveika jūsų galvos oda, darykite kaukių nuo plaukų slinkimo kiek tik norite – nepadės. Bent tol, kol neišgydysite ligos.

Jeigu žiemą negalite gyventi be sunkios kepurės, gal jums ir šilta, tačiau plaukams tai didžiulis stresas: jūs pati sutrikdote galvos kraujotaką, todėl nėra ko stebėtis, kad ima kimštis vonia. Išeitis paprasta – reikia lengvesnio galvos apdangalo (pavyzdžiui, apvynioto šaliko, lengvos, bet šiltos kepuraitės, arba dar geriau – kapišono).

Tik tada, kai pašalinate priežastį, galite imtis tolesnių veiksmų: stiprinti plaukų šaknis, gerinti augimą. Štai kelios rekomendacijos:

 

  • Darykite galvos masažą: jis pagerins kraujotaką, vadinasi, ir plaukų maitinimą. Patogiausia tą daryti plaunant galvą. Kas vakarą prieš miegą keletą minučių pasišukuokite masažiniu plaukų šepečiu.
  • Nepamirškite maitinamųjų kaukių: tiks ricinų ir varnalėšų aliejai. Tiesiog įtrinkite į galvos odą, užsidėkite polieteleninį maišiuką ir, kad poveikis būtų geresnis, kepurę ar šiltą rankšluostį. Laikykite 20–30 minučių ir kruopščiai išplaukite. Į kaukę galima įpilti B grupės vitaminų ampulę ir truputį citrinos sulčių (kad aliejus geriau išsiplautų ir plaukai gražiau žvilgėtų).
  • Rūgštaus pieno produktų kaukės taip pat labai gerai veikia plaukus. Patartina daryti bent kartą per savaitę.
  • Parduotuvės siūlo nemažą pasirinkimą šampūnų nuo plaukų slinkimo. Tiesa, tiks toli gražu ne kiekvienas, be to, stebuklų tikėtis nereikia, nes galite nusivilti.
  • Nešukuokite drėgnų plaukų – tai didžiulė klaida. Stenkitės naudoti kaip galima mažiau plaukų modeliavimo priemonių. Feno taip pat reikėtų atsisakyti – gal skubant jis ir patogus, bet vargu ar jums bus smagu rinkti nuo patalynės ar žemės nutrupėjusius plaukus – juk atsiauginti juos trunka labai ilgai...
  • Taisyklingai maitinkitės. Jums ypač svarbūs produktai, kuriuose būtų B grupės vitaminų (triušiena, žalieji žirneliai, kruopos, kviečių daigai) ir vitamino C (kiviai, citrusiniai vaisiai, kopūstai).
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Paula
2011-12-21 10:58
Aš perku ampulytes nuo plaukų slinkimo. Kosmadoj kainuoja 2.20 lt