Kamuoja stresas? Pats laikas išbandyti aromaterapiją

Tyrimai parodė, kad aromaterapija iš tikrųjų stipriai veikia smegenis bei gali pagerinti savijautą. Rozmarinų ir levandų kvapai yra populiariausi aromaterapiniai kvapai, naudojami stresui malšinti. Vis dėlto, jeigu jums tam tikra esencija nepatinka arba jaučiate, kad nesulaukiate pageidaujamo poveikio, galite eksperimentuoti, rinkdamiesi iš daugelio kitų variantų, atrasdami save raminantį kvapą.

 

Rozmarinas

 

Rozmarinas siejamas su pasitenkinimo jausmu. Įrodyta, kad jis teigiamai veikia našumą ir nuotaiką. Tyrimu metu pastebėta, kad šis kvapas taip pat padeda sumažinti kortizolio kiekį. Tai reiškia, kad mėgavimasis rozmarinų kvapais, gali sumažinti jaučiamą stresą dienos metu, kai dar reikia įvykdyti nemažai užduočių.

 

Levanda

 

Levandos gerina nuotaiką ir smegenų pažintinių funkcijų veiklą, gali sukelti pasitenkinimo savimi jausmą, taip pat turi lengvą raminamąjį poveikį. Įrodyta, kad levandos mažina kortizolio kiekį. Jos ypač gali nuraminti suirzusius kūdikius ir pavargusias motinas. Levandų kvapas dažnai naudojamas kūdikių miego kokybei gerinti (taip pat tinka ir suaugusiems). Tai – puikus pasirinkimas visiems, kurie bando atsipalaiduoti, jaustis ramesni ir nori lengviau užmigti bei kokybiškai išsimiegoti, taip pat jaustis ramesni ir atsipalaidavę dienos metu.

 

Pipirmėtė

 

Pastebėta, kad kvapų terapijai naudojamos pipirmėtės, gali pagerinti atmintį ir budrumą. Jos itin tinka pervargusiems ir per daug užimtiems žmonėms, taip pat tiems, kas patiria didelį stresą (ypač rekomenduojamos studentams egzaminų metu).

 

Ylang–ylang (kvapioji kananga)

 

Nustatyta, kad kvapiosios kanangos, labiau žinomos kaip – ylang-ylang, nuramina ir mažina patiriamą stresą, tačiau šiek tiek sumažina budrumą ir prailgina reakcijos laiką, kuomet smegenyse apdorojama informacija. Dėl to, jos yra geras pasirinkimas, norint atsipalaiduoti ir atsikratyti streso ilgos dienos pabaigoje.

 

Citrina

 

Kai kurie atlikti tyrimai parodė, kad citrinų aliejus gali turėti antidepresantinį poveikį. Jos taip pat yra geras pasirinkimas, stresui malšinti ir nuotaikai pagerinti.

» Rašyti komentarą