10 ženklų, išduodančių, kad sergate depresija: padėkite sau laiku

Tyrimų duomenys atskleidžia, kad nuo depresijos kenčia įvairių socialinių sluoksnių ir amžiaus grupių žmonės. Neretai ši liga stigmatizuojama, o žmogus sergantis depresija ligą slepia ir nedrįsta apie ją kalbėti. Manote, kad depresija, tai tik stiprus liūdesio jausmas? Klystate. Ekspertai pasakoja, kad sergantieji šia klastinga liga gali susidurti su daugybe nemalonių simptomų. Norint greitai įveikti ligą ir užkirsti kelią jos įsisenėjimui, svarbu stebėti save ir artimuosius, bei kuo greičiau atpažinti šiuos 10 depresijos ženklų.

 

1. Nuolatinis liūdesio, nevilties ir tuštumos jausmas

 

Jeigu jus kasdien kamuoja liūdesys be priežasties, tuštumos ir nevilties jausmai, tai ženklas, kad verta sunerimti. Psichologų teigimu, tokie neigiami jausmai labai vargina ir sekina ne tik emociškai, bet ir fiziškai bei mažina pasitikėjimą savimi.

 

2. Nedomina mėgstama veikla

 

Anksčiau mėgote skaityti, domėjotės kokia nors sporto šaka, mėgote muziką ar užsiimdavote kulinarija, o dabar niekas nebedomina? Tai dar vienas ženklas rodantis, kad jus kamuoja depresija.

 

3. Padidėjęs dirglumas

 

Dirglumas visiems pasireiškia skirtingai ir iš prigimties vieni žmonės gali būti dirglesniais už kitus, tačiau jeigu diena iš dienos jus lydi susierzinimas, išsiliejate ant šeimos narių ir kolegų darbe, laikas sustoti ir paklausti savęs kas dedasi ir kodėl taip jautriai į viską reaguojate.

 

4. Nuovargio jausmas

 

Nuolatos lydintis nuovargio jausmas gali būti daugybės skirtingų ligų ar vitaminų trūkumo požymis, tačiau jis taip pat signalizuoja apie depresiją. Sunkios depresijos ištikti žmonės gali nepajėgti net nusiprausti, pavalgyti ar atsikelti iš lovos.

 

5. Suprastėjusi miego kokybė

 

Neretai pasitaiko, kad sergantieji depresija jaučia nuolatinį nuovargį ir nori pailsėti, bet tuo pat metu negali užmigti ar tinkamai išsimiegoti. Psichiatrų teigimu taip yra dėl sutrikusių cheminių medžiagų balanso ir nuolatinio, neretai depresiją lydinčio, nerimo.

 

6. Negebėjimas susikaupti

 

Tyrimų duomenimis, pacientams kenčiantiems nuo depresijos dažnai sunku susikaupti, jie negali atlikti net paprasčiausių kasdienių užduočių ar priimti sprendimų. Žmogui gali būti nepaprastai sunku dirbti, rūpintis šeima ir namais bei keliauti apsipirkti.

 

7. Apetito stoka arba padidėjimas

 

Staigiai išaugęs arba sumažėjęs apetitas taip pat yra depresijos požymis. Persivalgymo protrūkiai arba atvirkščiai – badavimas, yra ženklai rodantys, kad organizme kažkas ne taip ir laikas kreiptis į gydytojus.

 

8. Nepaaiškinami fiziniai skausmai

 

Pasak Nacionalinio psichikos sveikatos instituto, depresija gali būti fizinių simptomų, pavyzdžiui, raumenų skausmų, galvos skausmų, skrandžio spazmų ar virškinimo sutrikimų, kurie gydant nepagerėja, priežastis.

 

9. Letargija

 

Specialistų teigimu, depresijai itin būdinga sulėtėjusi reakcija, lėtas ir vangus mąstymas, lėti kūno judesiai. Žmogus kenčiantis nuo depresijos, iš šalies gali pasirodyti apatiškas ir atsiribojęs.

 

10. Mintys apie savęs žalojimą ar savižudybę

 

Sunkiais atvejais depresija gali sukelti mintis apie mirtį ar savižudybę: negatyvūs jausmai ima viršinti žmogaus resursus su jais susitvarkyti, tamsios mintys kankina be atvangos, o širdyje tvyro nevilties jausmas. Ištikus tokiai krizinei situacijai, labai svarbu kreiptis į patikimą draugą ar šeimos narį bei gydytoją. Pritaikius tinkamą gydymo metodą, depresija yra linkusi greitai pasitraukti, o žmogus ir vėl gali džiaugtis gyvenimu.

» Rašyti komentarą