Duokite atkirtį rudeninei depresijai!

Atėjo ruduo – tai reiškia, kad vieni greitai džiaugsis gelstančiais ir raudonuojančiais lapais, o kitus apims nykuma ir depresija.

Rudeninė depresija ir melancholiškos nuotaikos kartais aplanko netgi tuos, kurie nuolat džiaugiasi gyvenimu. Ką daryti? Iš tiesų užtenka pakoreguoti vos keletą įpročių. Padarykite tai tiesiog čia ir dabar!

Apsupkite save gerais žmonėmis ir patinkančiais daiktais. Labai svarbu, kad aplinkinis pasaulis teiktų jums malonumą, pasitenkinimą. Jeigu nusibodo ir ėmė erzinti sienų apmušalai – pakeiskite juos. Pasirūpinkite, kad jaukiai jaustumėtės ne tik namuose, bet ir darbe.

Žinoma, žmonės – ne daiktai, tačiau jeigu turite draugų, kurie jums nuolat niurna, skundžiasi ir gadina nuotaiką – geriausia išeitis bendrauti su jais kaip galima mažiau. Pozityvus požiūris visada užkrečia, todėl naudingiau, kad jūsų aplinkoje būtų kaip galima daugiau optimistiškai nusiteikusių žmonių.


Nelyginkite savęs su kitais, nepavydėkite jiems. Net jeigu kalbame tik apie kokį nors niekutį, kurį nusipirko jūsų pažįstamas (juk dideli dalykai prasideda nuo mažų). Niekada netapsite kažkuo kitu, ir niekas kitas neužims jūsų vietos. Atminkite, kad visi žmonės turi savų trūkumų, tik kai kurie juos geriau slepia. Mažiau dairykitės į kitus – mylėkite save, grožėkitės gamta (šiuo metų laiku ji itin graži).

Negailėkite savęs ir nelaukite, kad jūsų gailėtų. Užteks rašinėti į socialinius tinklus apie savo peršalimą. Užuojauta nėra blogas dalykas, tačiau turi savų trūkumų – ji sukelia priklausomybę, tad ligos ir prasta nuotaika tęsiasi daug ilgiau.

Grįžkite į realybę. Negyvenkite praėjusia vasara, pavasariu ar žiema, praėjusiais metais ar dešimtmečiais – visa tai seniai baigėsi. Dabar jūsų gyvenime gali nutikti kas nors svarbaus ir įdomaus – kam visa tai iškeisti į iliuziją? Jeigu liksite praeityje, tikėtina, kad nustosite sau kelti tikslus, panirsite į apatiją ir depresiją.

Darykite tik tai, kas jums malonu. Priešingu atveju neapykanta artimiesiems, darbui, sau pačiam ir gyvenimui augs vis labiau ir labiau. Išeitis yra, ir gana paprasta. Nepatinka darbas – pakeiskite jį, atsibodo plauti indus – įsigykite indaplovę. Jeigu nenorite kardinalių permainų, bent jau dažniau palepinkite save maloniais dalykais, kad kompensuotumėte tai, kas negatyvu, pavyzdžiui: jeigu nemėgstate anksti keltis, galima skaniai papusryčiauti arba dieną nueiti į mėgstamą restoraną. Kita vertus, svarbu žinoti, kad šitas metodas veikia tik trumpą laiką – daug geriau atsikratyti to, kas jums kelia neigiamas emocijas.

Kaip matote, patarimų nedaug, ir jie labai paprasti. Viskas priklauso tik nuo jūsų – dabar jau žinote, kaip pasipriešinti rudeninei depresijai.
 

» Rašyti komentarą