10 patarimų, kaip suvaldyti stresą

@ Shutterstock

Šiuolaikiniam žmogui praktiškai neįmanoma išvengti streso – įvairios atsakomybės darbe ir namuose, netikėtos ir nemalonios situacijos, verčia išeikvoti daug energijos, o tuomet patiriama vis daugiau įtampos, tampa vis sunkiau save kontroliuoti. Tačiau, kad ir kaip bebūtų sunku išmokti suvaldyti kylantį stresą ir nurimti – tai yra būtina.

 

Lengviau sumažinti patiriamą stresą galėsite, pasitelkę 10 paprastų būdų:

 

 1. Sportuokite. Reguliarus sportas yra vienas geriausių būdų atpalaiduoti kūną ir protą. Be to, sportuojant, gali pagerėti nuotaika. Tačiau, turėtumėte sportuoti reguliariai – maždaug apie 2 valandos per dieną intensyvaus fizinio krūvio, pavyzdžiui, greitas pasivaikščiojimas, turėtų padėti atsipalaiduoti.

   

 2. Atpalaiduokite raumenis. Dėl patiriamo streso įsitempia kūno raumenys, todėl labai svarbu išmokti juos atpalaiduoti. Tai padaryti galite keliais būdais:

   

  • Atlikite raumenų tempimo pratimus;

   

  • Mėgaukitės masažu;

   

  • Išsimaudykite karštoje vonioje ar duše;

   

  • Gerai išsimiegokite.

   

 3. Giliai kvėpuokite. Vien kelis kartus iš eilės giliai įkvėpus ir iškvėpus, galite iškart sumažinti kraujo spaudimą. Patogiai atsisėdę, kad niekas jūsų netrukdytų, giliai ir ramiai pakvėpuokite bent 5-10 minučių.

   

 4. Valgykite visavertį maistą. Reguliariai ir subalansuotai maitindamiesi, jausitės geriau ir lengviau galėsite kontroliuoti nuotaiką. Dienos maisto racioną turėtų daugiausiai sudaryti: daržovės, vaisiai, neskaldyti grūdai ir liesi baltyminiai produktai – vištienos krūtinėlė be odos, lašiša, kiaušiniai, lęšiai, mažo riebumo varškė.


   

 5. Sulėtinkite tempą. Šiuolaikinis gyvenimas toks įtemptas ir greitas, kad kartais reikia sulėtinti tempą ir nusiraminti. Jeigu turite atlikti atsakingus ir sudėtingus darbus, suskirstykite juos pirmiausia į mažesnius punktus – pradėkite nuo svarbiausių, ir nesistenkite visko atlikti iškart.

   

 6. Padarykite pertrauką. Dirbdami darykite pertraukas, skirkite laiko sau: užsiimkite meditacija, joga, pasimelskite, paklausykite mėgstamos muzikos, pabūkite gamtoje.

   

 7. Kasdien skirkite laiko pomėgiams. Turėtumėte skirti laiko dalykams, kurie jums patinka. Stenkitės kiekvieną dieną nuveikti tai, kas padeda jums jaustis gerai – tai turėtų sumažinti patiriamą stresą. Pomėgiams užtenka skirti bent po 15–20 minučių kasdien.

   

 8. Pasikalbėkite su kitais apie savo problemas ir stresą. Jeigu dėl kažko nerimaujate, pasikalbėję su jums maloniu ir patinkančiu žmogumi, galite pasijausti geriau.

   

 9. Nespauskite savęs. Priimkite tai, kad jūs negalite padaryti dalykų tobulai, kad ir kaip stengtumėtės. Jūs taip pat negalite kontroliuoti visko savo gyvenime. Jeigu kas nors nepavyksta, išmokite kartais ir pasijuokti iš situacijos bei savęs – tai turėtų sumažinti patiriamą įtampą ir stresą.

   

 10. Spręskite stresines situacijas. Išsiaiškinkite, kokios yra didžiausios streso priežastys jūsų gyvenime. Ar tai jūsų darbas, o gal kelionės į darbą ir atgal, ar kolegos? Kai nustatysite, kas jums daugiausiai sukelia streso, pažiūrėkite, ar sugebate kažką keisti – pavyzdžiui, rasti naują darbą, ar bent jau sumažinti patiriamą įtampą – pavyzdžiui, darbo dienomis leisti sau valgyti restorane, nueiti per pietų pertrauką masažo.

» Rašyti komentarą