Santykiuose gali pasitaikyti konfliktų, nesutarimų, blogų emocijų. Porų terapija padeda išsikalbėti bei su specialisto pagalba rasti tinkamą problemos sprendimo būdą. Taigi, kada metas kreiptis į santykių terapeutą?
Tinkamiausias laikas kreiptis pagalbos
Poroms rekomenduojama kreiptis į terapiją dar prieš tai, kol pradeda manyti, jog jos reikia. Dauguma santykių ekspertų mano, kad terapija yra sveikų santykių dalis. Dažniausiai poros problemos būna mažos, tuomet išauga, kol galiausiai tampa neišsprendžiamos be specialisto pagalbos - terapija gali padėti, suteikdama priemonių ir metodų.
Kas nutinka porų terapijos metu?
Visi terapeutai yra skirtingi, tačiau turintys tam tikrų panašumų. Įprastai, pirmojoje sesijoje, terapeutas susipažįsta su jumis, aptaria sritis, kuriose reiktų tobulėti ir kartu su pora nustato santykių tikslus.
Kokias problemas padeda išspręsti porų terapeutas?
Dažniausios priežastys, dėl kurių kreipiamasi į porų terapeutus, yra: pagrindiniai gyvenimo pokyčiai, tokie, kaip santuoka ar šeimos sukūrimas. Vertėtų išbandyti porų terapiją, jei vienas iš jūsų susiduria su problema, galinčia turėti įtakos santykiams: pavyzdžiui, depresija. Pagrindinė specialistų pastebima problema – netinkamas bendravimas. Tokiu atveju terapeutas padeda abiems pusėms jaustis išgirstoms, gerbiamoms ir suprastoms. Taip pat santuoka, tapimas tėvais, atsigavimas po skyrybų, vieno iš tėvų globa gali sutrikdyti santykių pusiausvyrą – specialisto pagalba padeda išlaikyti poros stabilumą ir kiekvienai pusei atsakyti į klausimą: ką kiekvienam reiškia šis etapas?
Kaip elgtis, jeigu vienas iš partnerių nenori išbandyti porų terapijos?
Tai labai dažnas scenarijus, todėl turite tai aptarti su partneriu – atvirai pasakykite, kodėl norite eiti į porų terapiją, paminėkite, kad terapija – saugi zona, kurioje jie jausis išgirsti. Atminkite, jeigu antroji pusė vis dar svarsto, seansuose gali lankytis ir viena pusė – taip sustiprinsite asmeninį augimą ir tobulėjimą.