Sveikata namuose. Kovojame su lėtinio nuovargio sindromu

Kas yra lėtinio nuovargio sindromas, tikriausiai nereikia aiškinti. O ar žinote, kaip su juo kovoti?

  • Sureguliuokite mitybą – tai pati veiksmingiausia priemonė. Tyrimai rodo, kad tie, kurie maitinasi po nedaug ir dažnai, rečiau jaučiasi išsekę ir nervingi. Tarp pagrindinių valgymų rekomenduojama užkandžiauti – galima pakramtyti vaisių ar išgerti sulčių, arbatos su pienu ir trupučiu medaus, stiklinę pipirmėčių antpilo.
  • Jeigu jaučiatės išsekę dėl intensyvaus protinio darbo, valgykite žuvį – joje yra fosforo, būtino smegenų veiklai. Tokį darbą dirbantiems žmonėms rekomenduojama į savo meniu įtraukti graikinių, žemės ir migdolų riešutų, žirnių bei lęšių. Pagerinti vidaus sekrecijos liaukų veiklą galima valgant termiškai neapdorotus  vaisius ir daržoves, pieną, kiaušinių trynius. Šviežias žalias svogūnas sumažins nuovargį ir mieguistumą.
  • Esant lėtiniam nuovargiui ir nervų sistemos sutrikimams, rekomenduojama išplakti žalią kiaušinio trynį stiklinėje pakaitinto pieno (tačiau jis neturi būti karštas), įmaišyti truputį cukraus ir neskubant išgerti. Gėrimą galima vartoti po 2–3 kartus per dieną.
  • Galite pasidaryti tokį mišinį: sumaišykite 1 arbatinį šaukštelį citrinos sulčių, 1 arbatinį šaukštelį skysto (arba truputį pašildyto tiršto) medaus ir 1 valgomąjį šaukštą alyvuogių aliejaus. Vartokite tuščiu skrandžiu kasdien. Visi minėtieji komponentai padės puikiai atrodyti ir gerai jaustis.
  • Užpilkite 20 g cikorijų šaknų stikline verdančio vandens, vartokite po 1 valgomąjį šaukštą 5–6 kartus per dieną. Galima tą patį kiekį žaliavos užpilti 100 ml spirito ir vartoti po 20–25 lašus 5 kartus per dieną.
  • 400 g česnako skiltelių nulupkite, nuplaukite ir sutarkuokite. Išspauskite 24 citrinų sultis, sumaišykite su česnaku, supilkite į stiklainį, o kakliuką apriškite marle. Vartokite po 1 arbatinį šaukštelį 1 kartą per dieną, išmaišę stiklinėje virinto vandens. Mišinys gerina savijautą ir pagerina darbingumą.
  • 3 kartus per savaitę gerkite po stiklinę bulvių nuoviro (jas reikia virti su lupenomis). Pastaba: šaltą gerti maloniau. Ypač vertingas skystis, kuomet bulvės dar ne iki galo išvirusios. Jų lupenose yra daug vitamino A, B, C. Ši priemonė padeda išsekus fiziškai.
  • 2 arbatinius šaukštelius kadagių uogų užpilkite 2 stiklinėmis šalto vandens, palaikykite 2 valandas ir nukoškite. Vartokite po 1 valgoomąjį šaukštą 3–4 kartus per dieną kaip tonizuojamąją priemonę.
  • Vaistinėke galite įsigyti ženšenio tinktūros. Vartokite po 15–20 lašų 2–3 kartus per dieną. Rudens ir žiemos periodu gydymo kursas turėtų trukti nuo 3 iki 6 mėnesių.
» Rašyti komentarą