Skirtingiems temperamento tipams reikia skirtingų dietų

Šiandien nuo dietų gausybės gali apraibti akys ir apsisukti galva. Ar girdėjote apie Amerikiečių dietologų sukurtą dietą, padedančią sėkmingai lieknėti skirtingo temperamento žmonėms?
 
Kaip jau tikriausiai žinote, žmonės pagal temperamentą skirstomi į 4 tipus: sangvinikus, cholerikus, melancholikus ir flegmatikus. Ir kiekvienos iš šių keturių kategorijų atstovai maistą renkasi bei jį toleruoja ir virškina skirtingai. Išvada: dietą mes taip pat turėtume rinktis pagal savo temperamentą.
 
Sangvinikams
 
Šio tipo žmonės negali gyventi be cukraus ir krakmolo. Tai ir yra problema, nes saldus ir gausus krakmolo maistas „padeda“ greitai sukaupti nereikalingų kilogramų ir centimetrų.
 
Laimė, sangvinikai – judrios, gyvos ir trykštančios optimizmu asmenybės, taigi labai greitai atsikrato antsvorio. Dieta, griežtąja šio žodžio prasme, jiems nereikalinga – gerai formai išlaikyti pakanka apriboti miltinių, saldžiųjų patiekalų, bulvių ir bananų kiekį valgiaraštyje. Tačiau sangvinikams puikiai tinka iškrovos dienos, kai valgomos vien daržovės ir geriamas kefyras.
 
Didžiausia sangvinikų bėda – meilė gardiems gėrimams su alkoholiu, saldžiam vynui, alui. Ši silpnybė dažniausiai atsiliepia galvos skausmais bei sutrikusia žarnyno veikla, tad alkoholio vartojimą taip pat derėtų apriboti.
 
Melancholikams
 
Tokio būdo žmonės, kad ir kaip būtų keista, išsiskiria puikiu apetitu, bet dėl didelio emocingumo yra priversti nuolat kovoti su virškinimo sutrikimais.
 
Melancholikai lengvai pažeidžiami, jautrūs įspūdžiams, savo jausmus ir išgyvenimus jie gniaužia savyje. O susikaupusių emocijų šėlsmą dažnokai malšina maistu. Dėl to, pasitaiko, sveria kai kurie melancholikai gerokai daugiau, nei norėtų ar yra sveika.
 

Specialistų patarimas melancholikams – rinktis lengvai virškinamus ir pasisavinamus produktus (pavyzdžiui, žuvį). Valgant galima gerti vandenį, jis palengvins virškinimą. Tačiau kietųjų rūšių sūrių, ankštinių daržovių, neskaldytų grūdų produktų, keptos mėsos vertėtų atsisakyti. Ypač tai aktualu tiems melancholikams, kurių sėdimas darbas ir sėslus gyvenimo būdas, taip pat tiems, kas nesimaitina reguliariai (pavyzdžiui, studentams). O štai taurė vyno jiems gali būti į naudą.
 
Fiziniai pratimai, kaip priedas prie dietos, melancholikams irgi reikalingi, bet jiems geriausia būtų rinktis bėgimą: jis ne tik stiprina raumenis, bet ir išsklaido niūrias mintis.
 
Cholerikams
 
Tai impulsyvūs žmonės, jų nuotaika dažnai „šokinėja“. Ugnies stichija, labai tinkanti simbolizuoti cholerikų temperamentui, dažnai pasireiškia juos kamuojančiu rėmeniu ir meile alkoholiui.
 
Geriausias patarimas cholerikams – atvėsti. Ir iš alkoholinių gėrimų vartoti nebent alų, ir tai retai. Mažiau valgyti aštrių prieskonių, riebios mėsos, sviesto ir riešutų, daugiau – žalių daržovių, baltymų.
 
Cholerikams negalima pamiršti ir sporto: jiems tiks plaukymas, gimnastika, bėgimas.
 
Flegmatikams
 
Tokius žmones apibūdina visada stabili nuotaika ir šaltakraujiškumas – flegmatikų niekuo nenustebinsi. Jie niekur neskuba, retai reiškia savo jausmus, taigi šių asmenybių apetitas irgi „lėtas“ – joms nereikia nei daug valgyti, nei dažnai. Didesnis maisto kiekis tik sutrikdo flegmatikui virškinimą.
 
Jeigu flegmatikai norėtų numesti svorio, jiems pakaktų sumažinti maisto kaloringumą, nes valgo jie ir taip nedaug. Stimuliuoti virškinimą padės pipirai ir imbieras, nedideliais kiekiais – česnakai ir svogūnai.
 
Taip pat flegmatikams turėtų patikti vegetariška dieta. Daržovių sriuba ir vaisių sultys jiems natūralus pasirinkimas. O kartu tai puiki detoksikacija ir organizmo valymas.

» Rašyti komentarą