Skandinavijos širdies ir krūtinės chirurgai pirmą kartą pasirinko Lietuvą

Ketvirtus metus organizuojama Skandinavijos širdies ir krūtinės chirurgų konferencija pirmą kartą vyko Lietuvoje, Vilniuje, rugpjūčio mėn. 16–18 dienomis. Konferenciją organizavo Vilniaus universiteto širdies ir kraujagyslių ligų klinikos širdies chirurgijos centras, Lietuvos širdies ir krūtinės chirurgų draugija, Skandinavijos krūtinės chirurgų asociacija, Skandinavijos krūtinės chirurgijos medicinos seserų draugija bei Skandinavijos dirbtinės kraujo apytakos specialistų draugija. Vilniaus universiteto širdies chirurgijos centro istorijoje tai antras tokio masto renginys po 2005 m. vykusio 15-ojo pasaulio širdies ir krūtinės chirurgų kongreso. Konferencijoje dalyvavo krūtinės ir širdies chirurgai, anesteziologai, perfuzionistai ir slaugytojos iš Danijos, Švedijos, Suomijos, Norvegijos, Islandijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Mokslinius pranešimus širdies nepakankamumo chirurginio gydymo, pagalbinės kraujotakos, vožtuvų ir vainikinių kraujagyslių chirurgijos, taip pat dirbtinės kraujo apytakos, slaugos ir kitomis temomis pristatė žymūs mokslininkai ir savo srities specialistai iš Skandinavijos, Vokietijos, Italijos, Belgijos, Pancūzijos, JAV ir kitų šalių – prof. Andrew Wechsler, Giovanni Speziali, Sary F. Aranki, Alois Philipp, Stefan Klotz, Latif Arusoglu, prof. Christof Schmid, prof. Martine Antoine, prof. Daniel Duveau.

Lietuvos krūtinės ir širdies chirurgų draugija yra tapusi asocijuota Skandinavijos šalių krūtinės chirurgų draugijos nare (SATS). Šiemet pirmą kartą šios draugijos istorijoje kasmetinis suvažiavimas vyko ne Skandinavijos šalyje, o Vilniuje. Tai rodo, kad tiek Skandinavijos specialistai, tiek Baltijos šalių atstovai siekia glaudesnio bendradarbiavimo profesiniame lygmenyje. Skandinavijos širdies ir krūtinės chirurgų dėmesys šiai konferencijai ir Lietuvos specialistams yra itin svarbus ir parodantis, kad Lietuvos širdies ir krūtinės chirugijos sritis ženkliai tobulėja. Šiuo metu Vilnius širdies operacijų apimtimi ir jų įvairove yra Lietuvos ir Baltijos šalių širdies chirurgijos lyderis. Čia atliekamos operacijos ligoniams, sergantiems įgimtomis širdies ydomis, įgytomis širdies vožtuvų ydomis, išemine širdies liga, širdies nepakankamumu terminalinėje stadijoje, širdies ritmo sutrikimu, aortos aneurizma ar disekacija ir kt., perimami ir diegiami pažangiausi pasaulio širdies chirurgijos pasiekimai. Operuojami visų amžiaus grupių ligoniai, įskaitant ir ką tik gimusius naujagimius. Sukaupta didžiausia Baltijos šalyse širdies operacijų atlikimo patirtis. Pasak konferencijos pirmininko Doc. Dr. Virgilijaus Taručio, pagrindinis šios konferencijos tikslas yra stiprinti bendradarbiavimą tarp Skandinavijos ir Baltijos šalių, konferencijos metu pristatant aktualiausias širdies ir krūtinės chirurgijos temas bei problemas, kurios padėtų skleisti ir diegti progresyvius ir naujus diagnostikos ir gydymo metodus Lietuvoje, prisidėtų prie chirurgų ir kitų specialistų profesinio tobulėjimo, sustiprintų Lietuvos ir Skandinavijos šalių krūtinės ir širdies chirurgų draugijų ryšius, bei sukurtų galimybę pristatyti jaunų gydytojų, rezidentų mokslinius pranešimus šiaurės Europos šalių mokslinei auditorijai.

Konferencija buvo akredituota Europos tęstinio medicininio išsilavinimo akreditacijos tarybos. Konferencijos rengėjai ir svečiai neabejoja, kad šio tarptautinės profesinės bendruomenės susitikimo teigiamus rezultatus jau nuo pirmųjų dienų pastebės jame dalyvavusieji specialistai, o svarbiausia – ir jų pacientai.


Kontaktinis (-iai) asmuo (-enys):
Indrė Virbickienė
Projektų vadovė
ViaConventus
Tel.: +370 5 2000778
[email protected]

» Rašyti komentarą