Kankina užkietėję viduriai? Išbandykite šį paprastą sprendimą

Suvalgius sauso ar riebaus maisto, neretai susiduriama su vidurių užkietėjimu. Ši problema ne tik dažna, bet ir nemaloni – pacientai skundžiasi išsipūtusiu pilvu, dujų kaupimusi, sunkumu tuštinantis, pilnumo jausmu ir netgi galvos skausmais.

 

Priežasčių – daugybė

 

Dėl užkietėjusių vidurių dažniausiai kaltinama netinkama mityba. Vis dėlto, svarbu nepamiršti, kad tam yra ir daugiau priežasčių.

 

„NHS“ duomenimis, dažniausiai pasitaikančios priežastys yra šios:

 

  • nepakankamas skaidulų vartojimas,
  • nepakankamas skysčių vartojimas, 
  • judėjimo stoka,
  • ignoruojamas noras tuštintis,
  • mitybos ar dienos režimo pokyčiai,
  • šalutinis vaistų poveikis,
  • stresas, nerimas ar depresija.

 

Vidurių užkietėjimas taip pat gali pasireikšti sutrikus hormonų pusiausvyrai, pastojus ar po gimdymo.

 

Jei tęsiasi ilgai, vidurių užkietėjimas gali tapti rimta, kasdienį gyvenimą trikdančia problema, tačiau nenusiminkite. Pasak mokslininkų, šią problemą galima išspręsti daug paprasčiau nei daugelis galvoja.

 

Padėkite sau laiku

 

Britų mitybos fondo mokslininkė Helena Gibson-Moore, express.co.uk“ pasakoja, kad norint išvengti užkietėjusių vidurių, vertėtų apsvarstyti fizinio aktyvumo didinimo idėją. „Geriausias būdas užkirsti kelią vidurių užkietėjimui ir jį gydyti – kasdien užsiimti fizine veikla, pavyzdžiui, vaikščioti ar bėgioti, gerti daug skysčių, vengti alkoholio ir valgyti maistą, kuriame gausu skaidulų,“ – teigia specialistė.

 

Fizinis aktyvumas teigiamai veikia ne tik virškinamąjį traktą, bet ir visą organizmą. Reguliariai sportuojant stiprėja širdis ir kraujagyslės, didėja atsparumas ligoms, gerėja atmintis ir sumažėja depresijos rizika.

 

Negydant gresia komplikacijos

 

Didžiosios Britanijos sveikatos tarnybos duomenimis, negydant vidurių užkietėjimo, pacientas gali patirti komplikacijas. Pavyzdžiui, tiesiojoje žarnoje gali susikaupti išmatos ir joms išvalyti turi būti naudojami laisvinamieji arba kitos medicininės intervencijos.

 

Jei jau kuris laikas kenčiate nuo vidurių užkietėjimo, vertėtų peržiūrėti savo mitybos racioną ir pasistengti įtraukti kuo daugiau skaidulų turinčio maisto, o laisvu metu pasistengti kuo daugiau judėti.

 

Jei mitybos ir dienos rėžimo pokyčiai nepalengvina tuštinimosi, pats laikas kreiptis į gydymo įstaigą. Atlikęs visus reikiamus tyrimus gydytojas nustatys tikslią diagnozę ir skirs reikalingą gydymą.

» Rašyti komentarą