Klaidos, kurias darome gydydami slogą

Žmonės iš lūpų į lūpas perduoda liaudiškus receptus, padedančius gydyti peršalimo ligas. Deja, kartais tokie patarimai labiau primena sugedusį telefoną, o galiausiai  pusė žmonių net tik kad neišgyja, bet dar ir pakenkia savo sveikatai.  

Visų nenusisekusių gydymo būdų nevardinsime, nes jų tikrai atsiras bent keli šimtai. Tačiau mes atrinkome labiausiai paplitusių liaudiškų gydymo būdų septynetuką, kurį ir norėtume apžvelgti.   

Degtinė su pipirais: pagydys ir nuotaiką pakels

Toks gėrimas sukelia didelį prakaitavimą, todėl manoma, kad būtent tame ir slypi pagrindinės šio “gydomojo” metodo savybės. Vis dėlto gydytojai įspėja: gydymas degtine ar kokiu kitu spiritiniu gėrimu tik kenkia sveikatai, nes, patekęs į nusilpusį organizmą, alkoholis dar labiau nusilpnina imunitetą.

Karštų bulvių garai: pakvėpavai ir suvalgei

Kvėpavimo takų šildymas – geras būdas kovai su “nedideliu” peršalimu, bet jeigu žmogus karščiuoja ir dar papildomai užsikloja medžiaga, kad pakvėpuotų garais, organizmo termoreguliacija sutrinka, o tai dar labiau apsunkina bendrą ligonio būklę.  

Dieta ir laisvinamieji: pasigydei, tuo pačiu ir sulieknėjai

Sergančiam organizmui būtinos “statybinės medžiagos”, gaunamos kartu su maistu. Maisto atsisakymas reiškia ir tų medžiagų praradimą.  Kalbant apie laisvinamuosius, manoma, kad žarnyno išvalymas padeda mobilizuotis apsauginėms organizmo jėgoms. Vis dėlto nereikėtų pamiršti, kad esant normaliai žarnyno virškinamojo trakto veiklai, laisvinamieji vaistai gali iššaukti negrįžtamus procesus, net ir disbakterijozę.   

Actas arba žibalas: paskalavai gerklę ir visos bakterijos žuvo

Yra žmonių, kurie vos superštėjus gerklei, puola skalauti ją actu arba žibalu ir atkakliai tvirtina, kad tai vos ne panacėja nuo gripo ir anginos. Tačiau, kas tinka vieniems, kitiems gali būti pražūtinga. Esmė tame, kad actas – tai rūgštis, žibalas – degantis skystis. Ir vienas, ir kitas sudegina ne tik virusus ir bakterijas, bet ir gleivinę, kuri dėl ligos ir taip pažeista. Tas pats pasakytina ir apie žalumą (liaudiškai vadinamą margancovke): jos smulkūs kristaliukai visiškai neištirpsta vandenyje ir, jeigu jų užsiliks ant gleivinės, ji paprasčiausiai bus nudeginta.  

Svogūnų lašai: nuo slogos ir nuo vampyrų

Nežiūrint į visus gydytojų perspėjimus, svogūnų lašai vis dar populiarus liaudiškas slogos gydymo metodas. Kai kurie įsidrąsina į šnerves kišti ir nulupto česnako skilteles. Abiem atvejais – garantuotas gleivinės nudegimas ir galimas net juslės (kvapų) sutrikimas.     

Teisybės dėlei, sutiksime, kad tiek svogūno, tiek česnako sudėtyje yra naudingų fitoncidų, kurie užmuša mikrobus, tačiau veiksmingi jie tik atviroje erdvėje, nes yra skraidančios dalelės. Taip kad kur kas geriau būtų svogūną supjaustyti ir pastatyti prie lovos, kad jis naikintų ore esančius virusus, o į nosį įlašinti lašų, sutraukiančių kapiliarus.

Garstyčių lapeliai ir taurės: pastatei ir pamiršai

Garstyčių lapeliai, dirgindami odos paviršių, tuo pačiu pagerina kraujo apytaką ir stimuliuoja kvėpavimo takų sistemą, todėl šis gydymo metodas išlieka populiarus liaudyje. Gydytojai sutinka, kad šis metodas duoda teigiamų rezultatų, tačiau tik po ligos, profilaktiškai, siekiant išvengti komplikacijų. Peršalimo ligos eigoje, o tuo labiau karščiuojant, garstyčių lapeliai ir taurės bejėgiai.

Antibiotikai ir imuniniai preparatai: užmušei mikrobus, padėjai organizmui.  

Gydytojai nuolatos kalba apie galimą šalutinį vaistų poveikį, tačiau vos sunegalavus žmonės vistiek bėga į vaistinę, perka antibiotikus ir imuninę sistemą stiprinančius vaistus, pamiršdami, kad sergant ūmiu virusiniu respiratoriniu susirgimu nepagrįstas antibiotikų vartojimas nesumažina virusinių komplikacijų, o tik sukelia mikrobų dauginimąsi. Kalbant apie imuninę sistemą stiprinančius vaistus, tai jie apskritai skiriami tik atlikus pilną imunologinį tyrimą.    

Išvada: nekenkite sau ir nesukelkite papildomų komplikacijų. Kreipkitės į gydytoją, kuris paskirs jums teisingą gydymosi būdą nuo peršalimo.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
mecislovas v
2012-09-23 21:42
nieko geriau nėra už L.G.Pučko metodiką-savidiagnostikos ir savigydymo sistemą -daugiamatė medicina.Metodas puikiai moka diagnostuoti mikroparazitus,moka pašalinti juos be jokių vaistų,dirba net su aktyviomis ir medicinoje nesuvaldomomis infekcijomis-auksinis stafilakokas,gripo atmainos,sunkiai diagnostuojamos infekcijos-visa tai diagnostuojama vos per valandą ir po val jau galima įjungti likvidavimo mechanizmą.Ir tai gali būti vienintele alternatyva susirgus ūmia infekcija kūdikiui,nėščiai
mecislovas v
2012-09-23 21:35
Deja,pasakysiu ir kai kam paslaptį-jokia infekcija,o taip pat ir peršalimas yra neįmanomas,jei žmogaus biolaukai(aura -jos sluoksniai...) yra tvarkingi,be deformacijų,be energoinformacinių ir holografinių solitonų ,,,,Šie biolaukai ir yra žmogaus ir kt biologinio organizmo gynybos ir apsaugos sistema... pro tvarkingą sistemą niekas negali prasibrauti į organizmą,o taip pat ir nelaimingi atsitikimai,situacijos ir pan Deja,tai realu ir tikra,tai valdo ir fizinio kūno ląstelinį/humoralinį imunitetą
mecislovas v
2012-09-23 21:26
.... paryčiui atsiras temperatūra.Vietoj garstyčių ir pan aplikacijų žymiai naudingiau druskos tvarsčio apysausis kompresas-daromas fiziologinio skysčio koncentracijos(9-10 proc )druskos skiedinys,suvilgomas keturgubas paklodės tipo audeklas ir dedamas ant probleminės vietos visai nakčiai su tuo tikslu,kad ištraukti patogeninius parazitus-virusus ir bakterijas į audeklą ,ryte audeklas išplaunamas ir galima toliau naudoti
mecislovas v
2012-09-23 21:20
degtinė su pipirais sukels kūno temperatūrą ir todėl pradėsime prakaituoti,tačiau padidinta kūno temperatūra pražudys ir virusus-tai bene efektyviausias būdas virusų naikinimui. Karštų bulvių garai yra mažai efektingi-esu išbandęs vaikystėje.Burnos ertmės skalavimas actu gali padėti tiktai,jei peršalus mikroparazitai dauginasi gleivinių paviršiuje,tačiau,tai dažniausiai atsitinka kai žmogus miega ir ypač miego metu mikropatogenai pasklinda gleivinių paviršiais po visą organizmą ir....
Kurtas
2012-02-10 16:46
O man garai padeda.