Praėjusią parą koronavirusas patvirtintas aštuoniems žmonėms

@shutterstock

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakar parą (liepos 28 d.)  Lietuvoje patvirtinti aštuoni nauji koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai: trys Marijampolės apskrityje, po du – Kauno ir Panevėžio apskrityse, dar vienas – Vilniuje. Du iš naujai patvirtintų atvejų –  įvežtiniai, trys – susiję su infekcijos protrūkiu Kaune, dar du asmenys užsikrėtė po kontakto su sergančiaisiais. Kaip užsikrėtė vienas žmogus Panevėžyje, nėra aišku.

 

Atkreipiame dėmesį, kad skaičius patikslintas ryte, vienam iš NVSC departamentų pateikus atnaujintus duomenis apie per vakar parą nustatytus atvejus.   

 

Pirmieji trys vakar nustatyti atvejai yra siejami su COVID-19 protrūkiu Kaune. Šiuo metu jau nustatyta vienuolika atvejų, susijusių su židiniu UAB „Kauno autobusai“.

 

Koronavirusas per vakar parą nustatytas Kauno apskrityje gyvenančiam asmeniui, kuris turėjo sąlytį su užsikrėtusiu UAB „Kauno autobusai“ darbuotoju. Surinktais duomenimis, žmogus koronavirusinei infekcijai būdingų simptomų nejaučia, tirtas profilaktiškai. Sąlytį turėjusių asmenų nenustatyta. 

 

Antrasis iš per vakar parą registruotų atvejų – koronavirusas nustatytas Marijampolės apskrities gyventojui. Asmuo užsikrėtė keliaudamas vienu automobiliu kartu su sergančiu asmeniu, dirbančiu UAB „Kauno autobusai“. Nustatyti penki didelės rizikos artimą sąlytį turėję asmenys.

 

Trečiasis vakarykštę parą patvirtintas atvejis taip pat siejamas su protrūkiu Kaune – COVID-19 patvirtinta asmeniui (Kauno apskrities gyventojui), turėjusiam sąlytį su sergančiuoju koronavirusine infekcija, kuris, kaip nustatyta, užsikrėtė keliaudamas vienu automobiliu kartu su asmeniu, dirbančiu UAB „Kauno autobusai“. Išsiaiškinta, kad asmuo koronavirusinei infekcijai būdingų simptomų nejaučia. Nustatyti trys didelės rizikos sąlytį turėję asmenys. 

 

Ketvirtasis atvejis patvirtintas Panevėžio apskrityje. Asmuo susirgo liepos 18 d. – kosėjo, slogavo, buvo dingusi uoslė, karščiavo. Nustatyta, kad žmogus turėjo sąlytį su asmeniu, kuriam patvirtinta COVID-19 liga, tačiau, kokiomis aplinkybėmis pirmasis žmogus užsikrėtė, nebuvo išsiaiškinta, apie tai skelbta liepos 25 d.  

 

Penktasis atvejis taip pat patvirtintas Panevėžio apskrityje. Nustatyta, kad asmuo darbovietėje turėjo sąlytį su žmogumi, kuriam buvo patvirtinta COVID-19 liga. Liepos 20 d. asmuo pajautė koronaviruso infekcijai būdingus simptomus. Nustatyta, kad sąlytį turėjo šeši asmenys: trys darbe ir trys ne darbo aplinkoje. 

 

Dar du per praėjusią parą patvirtinti atvejai – įvežtiniai (Marijampolės apskrityje). COVID-19 liga patvirtinta dviem asmenims, kurie liepos 18 d. išskrido į Kijevą, iš ten kitą dieną į Airiją, o liepos 21 d. keltu – į Prancūziją, iš kurios automobiliu į Vilnių grįžo liepos 24 d. NVSC primena, kad vakar pranešta apie tai, kad susirgo kartu su šiais asmenimis keliavęs žmogus. 

 

Aštuntasis atvejis patvirtintas Vilniaus apskrities gyventojui. Kaip asmuo užsikrėtė, nėra aišku, kadangi, kaip žmogus nurodė epidemiologinio tyrimo metu, nuolat būna namuose, kontaktų su sergančiaisiais COVID-19 neturėjo, nekeliavo. Asmuo jautė koronavirusinei infexkcijai būdingus simptomus, tad kreipėsi į medikus. Nustatyti trys sąlytį turėję asmenys. 

 

Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2027 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 311 asmenų, 1623 – pasveiko, 103 žmonės yra izoliacijoje.

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija 

» Rašyti komentarą