Plaukų priežiūra žiemą (I dalis)

Storais, puriais ir blizgančiais ant pečių krintančiais plaukai gali didžiuotis tos, kurios jais iš tiesų labai rūpinasi. Juk mažai kas gražius plaukus turi iš prigimties...

Vasarą plaukus puoselėjom valgydamos vaisius ir uogas, plaudamos galvą žolių nuoviru ir naudodamos daugybę kitokių priemonių. Metų laikų kaita neturėtų sumažinti noro jais rūpintis (juk gūdžiais žiemos vakarais plaukams dėmesio reikėtų skirti dar daugiau).

Kad plaukai neslinktų, būtų blizgūs ir elastingi

Sausų plaukų priežiūrai naudingas toks mišinys: žuvų taukai, ricinų aliejus, kiaušinio trynys ir sausiems plaukams skirtas šampūnas. Sumaišykite šaukštelį ricinų aliejaus su 0,5 šaukštelio žuvų taukų, pašildykite vandens vonelėje. Padalinkite plaukus į sruogas ir pirštų galiukais įmasažuokite aliejų į galvos odą. Užsidėkite maišiuką, apsivyniokite šiltu rankšluosčiu ir palaikykite 15 minučių. Per tą laiką paruoškite kitą mišinį: suplakite trynį ir šaukštelį šampūno sausiems plaukams. Ištepkite plaukus ir palaikykite 5 minutes, sudrėkinkite juos ir išplaukite šiltu vandeniu. Skalavimui į dubenį vandens įpilkite šaukštelį citrinos sulčių arba acto.

Bent kartą per savaitę darykite bulvių kaukę. Paimkite dvi vidutinio dydžio bulves, nuplaukite jas, nuskuskite ir smulkiai sutarkuokite. Atskirame inde išplakite kiaušinio trynį, įpilkite šaukštelį augalinio aliejaus, šaukštelį skysto medaus ir tiek pat smulkios druskos. Gerai išmaišykite šiuos komponentus su bulvių tyrele, padalinkite plaukus ir tepkite ją ant galvos odos. Kas liks, paskirstykite per visą plaukų ilgį. Šiltai apvyniokite galvą, kaukę po 30–40 minučių nuplaukite švelniu šampūnu, plaukus išskalaukite citrinų sultimis arba actu parūgštintu vandeniu.

Bulvės puikiai gydo plaukus, tačiau daug kas priklauso nuo to, ko į jas įdėsite. Kalbant apskritai, jos tinka bet kuriam plaukų tipui – šie tampa blizgūs ir šilkiniai.

Riebiems plaukams tinka bulvių ir rūgpienio kaukė. Sutarkuokite keletą švarių nuskustų bulvių ir nusunkite 6 šaukštus susidariusio skysčio, sumaišykite su 200 ml rūgpienio (kuo plaukai riebesni, tuo rūgštesnis turi būti rūgpienis). Mišinį tepkite ant plaukų šaknų, likučius – per visą plaukų ilgį. Užsidėkite celofaninį maišelį ir apsivyniokite rankšluosčiu, pabūkite taip 30 minučių, kaukę išplaukite riebiems plaukams skirtu šampūnu.


Sausiems plaukams naudokite bulvių kaukę su tryniu ir medumi. Smulkiai sutarkuokite 3 bulves, nusunkite, sumaišykite su kiaušinio tryniu ir 20 g medaus. Įtrinkite į galvos odą švelniais masažuojamaisiais judesiais, kad geriau įsigertų, ir palikite 30 minučių. Nuplaukite šiltu vandeniu be šampūno ir leiskite natūraliai išdžiūti.

Nuolatinio galvos niežulio ir skilinėjančių plaukų galiukų išvengsite bent du kartus per savaitę darydamos obuolių kaukę – ji labai gerai tonizuoja odą. Didelį obuolį smulkiai sutarkuokite, ištepkite galvos odą ir plaukus, apvyniokite šiltu rankšluosčiu ir pusvalandį palaikykite. Išplaukite švelniu šampūnu, leiskite plaukams išdžiūti natūraliai.

Kad greitai augtų

Sustiprinti plaukus ir paspartinti jų augimą padės tarkuotų morkų ir stiprios arbatos kaukė. Šviežią vidutinio dydžio morką nuskuskite ir smulkiai sutarkuokite, sudėkite į indelį, įlašinkite 5 lašus ricinų aliejaus, įdėkite šaukštelį grietinės arba tirštos grietinėlės, įpilkite truputį stiprios arbatos. Viską gerai išmaišykite. Padalinkite plaukus į kelias dalis, tepkite kaukę ant galvos odos, kas liks – per visą plaukų ilgį. Užsidėkite maišelį, apvyniokite rankšluosčiu  ir po 40–50 minučių išplaukite tinkamu šampūnu, išskalaukite plaukus parūgštintu vandeniu. Išdžiūti plaukai turi natūraliai.

Morkų šampūnas: sumaišykite 20 g augalinio aliejaus, kiaušinio trynį, 20 g citrinos sulčių ir 4 šaukštelius morkų sulčių. Gerai išplakite ir naudokite vietoj įprasto šampūno.

Plaukus gerai stiprina sulčių kaukė. Sumaišykite po 2 šaukštus kopūstų ir persikų sulčių, kiaušinio baltymą, 20 g konjako ir 20 g medaus. Plaukų šepečiu trumpais retais dantukais paskirstykite per visą plaukų ilgį, apsivyniokite plėvele ir rankšluosčiu. Po 2 valandų išplaukite su šampūnu. Jeigu plaukai slenka labai stipriai, kaukė daroma kartą per savaitę 2–3 mėnesius.

Natūralus šampūnas riebiems plaukams: nedideliame kiekyje vandens ištirpinkite 2 šaukštus garstyčių, atskieskite šiltu vandeniu, kad būtų 1 litras. Naudokite vietoj pirktinio šampūno.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Danguole
2018-06-07 17:14
As visad kompleksiskai gaivinu plaukus, is isores kosmetiskai, ir vitaminus geriu. kur kas geresnis poveikis.Paskutini ka isbandziau nuo plauku slinkimo bio selenium+zn.Ne tik kad nebeslenka, bet ir nauju priaugo
liuda
2012-02-09 16:39
Kad ricinų aliejumi blakstienas tepti galima tai esu girdėjusi, bet kad pačius plaukus - nelabai. Juk plaukai riebaluoti lieka...
vaida
2012-02-08 22:30
as naudoju ricinu alieju kad plaukai greiciau augtu. Tuo paciu aliejumi tepu ir antakius bei blakstienas
Ieva
2012-02-08 22:27
Na, ką nors reikės išbandyti. Iki šiol natūralių priemonių nesu bandžiusi