Norite džiaugtis sveika širdimi? Teks atsisakyti šių įpročių

Širdies ir kraujagyslių ligos sukelia daugiau nei pusę mirčių Lietuvoje, o statistika rodo, jog šalies gyventojų mirštamumo nuo šių ligų rodikliai vos ne dvigubai viršija ES šalių senbuvių vidurkį. Vis dėlto, laiku pasirūpinus sveikata ir atsisakius keleto paprastų įpročių, širdies negalavimų galima nesunkiai išvengti.

 

Atsisakykite sėslaus gyvenimo būdo

 

Reguliaraus judėjimo stoka siejama su kognityvinių gebėjimų silpnėjimu, bendru organizmo nusilpimu, padidėjusiu kraujo spaudimu bei širdies negalavimais. Norintiems džiaugtis gera sveikata ir ilgaamžiškumu, rekomenduojama bent 150 minučių per savaitę užsiimti sportu, jėgos treniruotėmis, greituoju vaikščiojimu – ar bet kokia kita veikla, kuri skatina širdį dirbti.

 

Sumažinkite suvartojamo alkoholio kiekį

 

Medicinos mokslų daktaras, Šiaurės vakarų universiteto Feinbergo medicinos mokyklos kardiologas Quentin Youmans teigia, kad toli gražu ne visi žino, kad alkoholis neigiamai veikia širdį ir kraujagysles. Pasak specialisto, per didelis ir per dažnas alkoholinių gėrimų vartojimas, didina spaudimą, gadina kraujagysles ir blogina bendrą širdies sveikatą.

 

Liaukitės naktinėti

 

Per naktį suaugęs žmogus turėtų gauti bent 7 valandas miego. Jeigu miego valandų skaičius yra mažesnis, dažnai naktinėjate, neturite stabilios rutinos ir nesilaikote miego higienos, tai turi tiesioginę įtaką Jūsų širdies sveikatai. Miego stoka didina kraujospūdį, silpnina širdies raumenis, sukelia nerimą ir laikui bėgant sekina organizmą bei silpnina imuninę sistemą.

 

Atsisakykite nesveiko maisto

 

Širdžiai sveiką dietą sudaro daugybė skanių produktų, tokių kaip vaisiai, daržovės, liesi baltymai, riešutai ir pilno grūdo produktai. Duomenys rodo, kad vadinamoji Viduržemio jūros regiono dieta, kurią daugiausia sudaro augalai ir gerieji riebalai, itin efektyviai palaiko gerą širdies sveikatą. Šis mitybos būdas riboja raudonos mėsos suvartojimo kiekį; žuvis ir paukštiena yra tinkami, tačiau jų kiekis taip pat ribojamas.

 

Meskite rūkyti

 

Nesvarbu ar rūkote įprastas cigaretes ar garinate elektronines – rūkymas daro siaubingą žalą organizmui. Dažnai manoma, kad tabakas didžiausią grėsmę kelia plaučiams, tačiau tai ne tiesa, nes širdis nukenčia ne ką mažiau.

 

Tabakas ir nikotinas kenkia kraujagyslėms ir sukelia apnašų kaupimąsi (aterosklerozę), o tai gali sukelti širdies smūgį, širdies ritmo sutrikimus ar netgi širdies nepakankamumą.

» Rašyti komentarą