Liaudiški metodai, gerinantys skrandžio veiklą

Puiki virškinamojo trakto veikla garantuoja gerą savijautą ir optimalų energijos kiekį organizme. Sutrikus skrandžio veiklai iš karto nukenčia ir kiti organai – kepenys, žarnynas bei kasa. Žinoma, pajutus nemalonius sutrikusio virškinimo simptomus nebūtina iškart griebtis vaistų, iš pradžių vertėtų išmėginti liaudiškus metodus.

 

  • Gerkite daug vandens

 

Nors tai ir elementaru, tačiau neabejotinai veiksminga – vandens gerkite daug ir reguliariai. Taip ne tik pagerinsite skrandžio veiklą, bet ir papildysite organizmą mineralais, užkirsite kelią vidurių užkietėjimui ir pagerinsite plaukų bei odos būklę.

 

  • Išbandykite mėtų arbatą

 

Nuo seniausių laikų mėtų arbata naudojama virškinamojo trakto veiklos gerinimui. Vis dėlto nereikėtų persistengti, nes kai kurie pastebi, kad būtent mėtų arbata didina skrandžio rūgštingumą.

 

  • Valgykite fermentuotą maistą

 

Raugintame, fermentuotame maiste gausu gerųjų bakterijų, kurios stiprina žarnyną ir gerina virškinimą. Į savo dienos racioną pasistenkite įtraukti tokius maisto produktus kaip jogurtas, kefyras, rauginti agurkai ir kopūstai.

 

  • Nepamirškite skaidulinių medžiagų

 

Niekas nepaneigs, kad skaidulos organizmui labai naudingos – jos ne tik mažina cholesterolį, stiprina širdį ir kraujagysles, bet gerina ir virškinimą. Dietologų teigimu, per parą suaugęs žmogus turėtų suvartoti bent 30 gramų skaidulinių medžiagų.

 

Skaidulų gausu pilno grūdo kepiniuose, košėse, bananuose, obuoliuose, avokaduose, lęšiuose ir migdoluose.

 

  • Vaikščiokite

 

Lengvas pasivaikščiojimas pavalgius mažina dujų kaupimąsi, gerina virškinimą ir padeda išvengti pilnumo jausmo. Vertėtų nepamiršti, kad reguliarus judėjimas naudingas ne tik virškinimui, bet ir visam organizmui – gerinama psichinė sveikata, stiprinama širdis ir raumenys.

 

  • Venkite streso

 

Patyrus įtampą dažnai sutrinka ir virškinimas, todėl norint džiaugtis puikia skrandžio ir žarnyno veikla, būtina rasti laiko poilsiui ir atsipalaidavimui. Išbandykite meditaciją, jogos pratimus, relaksacinį kvėpavimą bei paklausykite atpalaiduojančios muzikos.

 

  • Vartokite linų sėmenis

 

Sumalti į miltelius ir vandeniu užpilti linų sėmenys yra puikus virškinamojo trakto pagalbininkas. Pasirodo, kad taip paruošti linų sėmenys ramina skrandžio ir žarnyno gleivinę, suteikia apsaugą ir netgi slopina dirgliosios žarnos simptomus.

 

  • Valgykite maistą, kuris stiprina kepenis

 

Skrandis tinkamai veikti negali, jeigu kepenys neatlieka savo darbo. Norint turėti sveikas kepenis, visų pirma reikėtų atsisakyti alkoholinių gėrimų, kurie kaip niekas kitas kenkia visam organizmui. Kad šis organas taptų dar stipresnis, vertėtų rinktis kepenų veiklą gerinančius maisto produktus: morkas, burokėlius ir žaliąsias lapines salotas.

» Rašyti komentarą