Cukrus prideda ir svorio, ir metų

Nyderlanduose mokslininkai iš Leideno universiteto įrodė, kad tarp kraujyje cirkuliuojančio cukraus kiekio ir to, kaip išoriškai atrodo žmogus (kitaip tariant, kokio amžiaus jį mano esant aplinkiniai), yra tiesioginis ryšys. Buvo ištirtas 600 moterų nuo 30 iki 50 metų amžiaus cukraus lygis kraujyje. Bandomųjų nuotraukos parodytos 60 nepriklausomų ekspertų. Pastebėta, kad tos dailiosios lyties atstovės, kurių kraujyje cukraus buvo daugiau, atrodė vyresnės, negu tos jų bendraamžės, kurių kraujyje cukraus lygis buvo mažesnis. Kiekvienas papildomas cukraus milimetras viename kraujo litre damoms pridėjo  po 5 mėnesius.

Mokslininkai paskelbė, kad tyrimo metu buvo atsižvelgta ir į kitus faktorius, įskaitant ir bandomųjų įpročius. Tiesa ta, kad kuo aukštesnis gliukozės lygis kraujyje, tuo žmogus atrodo vyresnis. Pačios vyriausios atrodė tos moterys, kurios sirgo diabetu – dėl ligos jų kraujyje cukraus kiekis buvo didžiausias.


Buvo prieita prie išvados, kad suvartojami dideli saldaus maisto kiekiai pražūtingai veikia veido odą. Dermatologas Ameris Khanas kelia klausimą: ar prasminga leisti gausybę pinigų brangiai kainuojančioms kosmetinėms priemonėms, jeigu žmogus maitinasi netaisyklingai ir suvartoja per daug cukraus? Juk galima odą saugoti ir maitinti naudojant kremus, tačiau vien to nepakanka – reikia stimuliuoti ląstelių augimą ir regeneraciją iš vidaus (tik taip mūsų pastangos duos norimų rezultatų). Jis pridėjo, kad be cukraus reikia vengti ir kitų rafinuotų angliavandenių, pavyzdžiui, sausainių ir batono bei baltos duonos.

Gal tokie apribojimai ir nekelia didelio optimizmo, tačiau džiugi naujiena yra ta, kad laikantis šių rekomandacijų rezultatai matyti jau labai greitai – užtenka vos kelių dienų. Oda tampa ne tokia sausa, blyški, išoriškai ji atrodo daug patraukliau.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
yva
2012-06-07 11:33
deja mergaites i kava butina deti cukraus.nes lb kenkia kepenims,o mano manymu jeigu wiskas yra wartojama saikingai-tada ir pasekmiu nera.
din
2012-04-12 16:12
as kokius 3 metus nebegeriu kavos su cukrumi. dabar kai paragauju, toks bjaurus skonis buna... kava nebekava
Vilte
2012-04-12 16:11
Aš labai sumažinau cukraus vartojimą. Su įvairiais kepiniais žinoma tenka ir cukraus gauti, bet i kava bei arbata nebededu