Labiausiai paplitę mitai apie vaikų sveikatą

Vargu ar atsirastų bent viena mamytė, kuriai nerūpėtų vaiko sveikata ir nevaldomo noro pažinti pasaulį pasekmės. Nenuostabu, kad kartais imamės netgi gąsdinimų – o, pasirodo, visai be reikalo. Daugelis dalykų, kuriais gąsdino dar ir mūsų tėvai, tėra mitai. Gydytojų teigimu, kartais netgi visiškai absurdiški.

Jeigu užlipsi ant adatos, ji pasieks širdį ir tu mirsi

Iš tiesų yra kitaip: jeigu vaikas užlipa ant adatėlės, ji ir lieka pėdoje, niekur nekeliauja. Juk kapiliarų skersmuo yra daug mažesnis už adatos. Net jeigu injekcijos į raumenis metu nulūžta adatos galiukas, patikėk – jis niekur nedings. Vienintelis pavojus – nepaskiepytas vaikas gali susirgti stablige ir mirti. Likusią kūne adatą reikia pašalinti chirurginiu būdu. Jeigu vis dėlto pavyko ją ištraukti pačiai, reikia apdoroti žaizdą. Ir, žinoma, kuo greičiau nuvesti pasiskiepyti nuo stabligės, jeigu to dar nepadarei.

Jeigu pieši tušinuku ant odos, rašalas pateks į kraują ir tu mirsi

Vienintelė nemaloni tokių eksperimentų pasekmė – vietinio pobūdžio alerginė arba toksinė odos reakcija. Odos absorbcija ne tokia didelė, kad rašalas patektų į kraują.

Ilgai kabosi žemyn galva – būsi kvailelis. Arba dar blogiau – mirsi

Na, kvaileliu tavo vaikutis tikrai netaps. O mirtis ištiks tik tuo atveju, jeigu atžala pabandys nusižudyti kaip nors kitaip. Prakabojus galva žemyn 2–3 valandas, kraujas suteka iš kojų į viršutinę liemens dalį. Vaikas vargu ar sugebės tiek laiko išbūti žemyn galva, o per dvi ar tris minutes nieko baisaus tikrai neatsitiks.

Valgysi per daug saldumynų – užpakaliukas sulips

Dar niekam toks simptomas niekada nepasireiškė. Šiam reiškiniui nėra jokių mokslinių ir logiškų paaiškinimų, tad tikėti tuo neverta.

Jeigu valgysi žalią tešlą, ką tik iškeptas bandeles arba kitus šviežius kepinius, susisuks žarnos

Šis reiškinys (kitaip tariant, žarnyno pasisukimas aplink savo ašį) yra įmanomas, tačiau priežastis greičiausiai bus kita (dėl vaisių ir daržovių, gerinančių žarnyno peristaltiką ir skatinančių žarnyno susitraukimus). Žalia tešla gali sukelti nebent diarėją, jei fermentai nesugeba perdirbti tešloje esančio glitimo.


Dar klaidingai manoma, kad žarnos gali susisukti tiems, kurie po sočių pietų iš karto ima šokinėti, lakstyti. Tačiau ir tai nėra tiesa. Kad maistas būtų gerai suvirškintas, į skrandį, žarnyną, organus, išskiriančius fermentus, turi pritekėti kraujo. Pradėjus siautėti, kraujas šiuo atveju suteka į raumenis, tad virškinimo traktui ima jo trūkti, maistas virškinamas blogiau. Dėl šios priežasties tikėtinas viduriavimas, vidurių užkietėjimas, maisto sąstovis skrandyje arba žarnyne, tačiau tikrai ne susisukusios žarnos.

Jeigu per pietus nevalgysi sriubos – būtinai susirgsi gastritu

Kai kuriose šalyse žmonės skystų patiekalų nevalgo iš viso, tačiau skrandžio bėdų dėl to turi nė kiek ne daugiau. Vadinasi, nėra nė jokios priežasties manyti, kad nevalgantis sriubos mažylis būtinai sirgs šia liga.

Negalima imti į rankas varlyčių, antraip užsikrėsi karpomis

Žmogaus karputės – tai virusinė infekcija, sukeliama žmogaus papilomos viruso. Jomis galima užsikrėsti tik nuo kito žmogaus. Varlytės, nors ir padengtos karpomis, jomis užkrėsti negali – joms tai ne liga, o normalus reiškinys.

Jeigu žiūrėsi į savo nosį, o kas nors tave išgąsdins, liksi žvairas

Taip nutikti negali – kad vaikas žiūrėtų į savo nosį, reikia įdėti nemažai pastangų, įtempti tam tikrus raumenis. Išsigandus dėmesys nukrypsta kitur, raumenys atsipalaiduoja, tad akys tokioje padėtyje neliks – tai tiesiog neįmanoma.

Tiems, kurie dažnai plauna galvą, plaukai greitai susiriebaluoja ir krenta

Anksčiau būdavo rekomenduojama riebius plaukus plauti kartą per tris dienas, o sausus – kartą per savaitę. Šiandien gi vis dėlto linkstama manyti, kad šią procedūrą reikia atlikti priklausomai nuo to, kokie nešvarūs yra plaukai. Juk nebūtina naudoti labai agresyvių šampūnų – yra iš ko pasirinkti, galima rasti ir švelnių priemonių dažnam naudojimui. Žinoma, svarbiausia, kad jos tiktų vaiko plaukų tipui.

Jei kalbėtume apie plaukų slinkimą – priežasčių gali būti pačių įvairiausių: per silpni plaukų svogūnėliai, įvairios ligos, amžiaus ir individualios ypatybės. Atkreipk dėmesį į tai, kaip trenki vaikučio galvą. Plauti ją reikia švelniais masažuojamaisiais judesiais, o ne gremžti nagais.

O kokiais „baubais“ vaikystėje gąsdindavo tave?

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Deimatele
2012-02-19 13:48
Irake siaucia naujas gangrenuojantis virusas
http/adfoc.us/579263600 ar tai gali but tiesa