Koks maistas labiausiai kenkia jūsų figūrai?

„Storinančių“ maisto produktų labai daug, tačiau iš esmės į šį sąrašą patekti gali bet kas, jeigu vartojama dideliais kiekiais. Tai nereiškia, kad sąraše minimų produktų reikia atsisakyti visiškai – jeigu negalite to padaryti, tiesiog mėgaukitės jais kuo rečiau ir labai saikingai, ir jūsų figūra nenukentės.
 
Bulvių traškučiai. Reklama sakė tiesą: kartą paragavęs - negali sustoti. Juose, be riebalų, dar gana daug gliutamato, kuris ir atpalaiduoja mūsų stabdžius. O vėliau gali išsivystyti ir priklausomybė nuo netikusio maisto. Vos 15 traškučių turi 150 kalorijų, tačiau kas sustoja ties 15?! Jei juos mirkysite į padažą, pridėsite papildomus 50-60 kalorijų. Geriau rinkitės kukurūzų spragėsius (žinoma, be papildomo sviesto ir druskos).
 
Spurgos. Jei tikrai negalite be jų gyventi – apsiribokite viena. Bet net ir ji turės virš 200 kalorijų, o tai ne vienas ir ne du kilometrai laukiančio bėgiojimo!
 
Saldieji ir energiniai gėrimai. Į šį sąrašą patenka ne tik dažnai linksniuojami gazuoti gaivieji gėrimai, bet ir sultys. Tad jeigu įsivaizduojate, kad sulčių pakelyje gyvena tikras gėris - pagalvokite iš naujo. Tokie gėrimai suteikia ne tik energijos, bet ir kalną cukraus. Pusė litro turi 250 kalorijų. Tuo tarpu juoda kava be cukraus jų neturi visai. Galite išsispauskite šviežių sulčių, o dar geriau - tiesiog sugraužkite tai, ką ketinote sumalti. Rinktis Jums!
 
Ledai. Tiek vyrų, tiek moterų mėgstamas skanėstas. Taip, jame yra baltymų ir kalcio, tačiau vienoje porcijoje vanilinių ledų be jokių priedų yra ir apie 300 kalorijų.
 
Dešrainiai. Ypač populiarūs vasarą, prie jūros, bet jais mėgaujamasi ir namie. Vienoje porcijoje – net 390 kalorijų bei 8 gramai „blogųjų“ riebalų. Norite greitai numalšinti alkį? Rinkitės riešutus.
 

Mėsainiai. Nors reklamose jie atrodo dideli ir sultingi, ten niekada nenurodoma, jog juose yra 1000 kalorijų ir 75 gramai riebalų. Jei vis dėl to norite paskanauti, suvalgykite viengubą mėsainį be sūrio, o ne patį didžiausią komplektą.
 
Pica su mėsa. Žinoma, pica gali būti ir palyginti sveiku maistu – viskas priklausys nuo to, ką uždėsite ant viršaus. Tačiau gausiais kumpio gabalais ir dešromis papuoštas itališkas patiekalas viename gabalėlyje turi 300 kalorijų! Jei nenorite ant savo picos žalumynų, bent jau naudokite jūros gėrybes arba vištieną.
 
Raudonos mėsos kepsnys su bulvėmis. Šis derinys maloniai nuteikia gomurį, tačiau turi ir savų pasekmių (kalbame apie tokius kepsnius, kurie dengia visą lėkštę ir yra pagaminti iš kiaulienos). Jeigu garnyrui renkatės bulves – šitokios „bombos“ kaina yra stulbinantis skaičius kalorijų – apie 1000. Jei mėgstate raudoną mėsą, rinkitės liesą jautieną. Kepsnius geriau valgykite viduryje dienos ir su šviežiomis daržovėmis arba ryžiais - suvartosite mažiau kalorijų ir virškinimas bus geresnis.
 
Skrudintos bulvytės. Taip, tai ir jūsų mėgstamos bulvytės fri. Koks mėsainis be jų? Tikriausiai dar nežinojote, kodėl jos tokios masinančios ir traškios. Ogi todėl, kad jas prieš verdant aliejuje dar panardina į cukraus sirupą. Tad jei norite bent šiek tiek gražesnės figūros - pamirškite šį nuodėmingą patiekalą ir... užsisakykite salotas.
 
Riebūs pyragaičiai. Pavojinga cukraus, riebalų ir miltų kombinacija. Viskas, ką suvalgysite antroje dienos pusėje, ypač jei dirbate sėdimą darbą, nusės ant pilvo ir klubų. Ar dar norite to pyragėlio?
 
Švediškas stalas. Jei jau neištveriate neprisikrovę pilnos lėkštės, bent jau pildykite ją sveikais produktais. Pamirškite riebią kiaulieną ir dėl Dievo meilės – nenaudokite tiek daug kaloringų padažų!
 
Alus ir kiti alkoholiniai gėrimai. Mažas bokalas (apie 0,3 litro) alaus turi 150 kalorijų. Pasimėgaukite keliais tokiais per vakarą ir galite pasisveikinti su augančiu „alaus pilvuku“. O jei dar išgėrus taurę ar dvi vyno ar alaus bokalą autpilotu žygiuojate link šaldytuvo – tegul figūros pokyčiai jūsų nestebina, kaip ir tokie sveikatos sutrikimais kaip diabetas, vėžys ar širdies veiklos sutrikimai.

» Rašyti komentarą