Idealus užkandis - riešutai

Kokie riešutai geriausiai tinka užkandžiams? Atsakymas paprastas: tinka visi, tačiau rinktis reikėtų atsižvelgiant į tai, kokio poveikio pageidaujate.
 
Pistacijos. Iš visų riešutų turi mažiausiai kalorijų, slopina apetitą, todėl idealiai tinka norintiems sulieknėti. JAV mokslininkai atliko eksperimentą: bandomiesiems prieš valgį kaskart buvo duodama šiek tiek pistacijų. Paaiškėjo, kad tie, kurie prieš pietus užkąsdavo šių riešutų, greičiau pasisotindavo ir suvartodavo 41 % mažiau kalorijų nei tie, kurie pietaudavo kaip paprastai (jei skaičiuotume bendrą paros kalorijų kiekį – užkandžiaujant pistacijomis kalorijų suvartojama 23 % mažiau). 100 g pistacijų turi 550 kcal, todėl net ir šiais pačiais nekaloringiausiais riešutais mėgautis reikia saikingai.
 
Dar vieną įdomią savybę atskleidė anglų chemikai: pasirodo, kad orkaitėje pakepintos ir sumaltos pistacijos, kaip ir cikorijos, atstoja kavą (tačiau kepinti reikia 200 laipsnių temperatūroje ne mažiau kaip 20 minučių).
 

Žemės riešutai. Juose gausu B grupės vitaminų, būtinų gerai nervų sistemos ir smegenų veiklai, taip pat medžiagų, gerinančių dėmesio koncentraciją ir informacijos įsiminimą. Kad padėtumėte smegenims, pakanka suvalgyti 15–20 riešutų per dieną. Pirmenybę patartina teikti kepintiems ir nuluptiems riešutams (neapdoroti gali sutrikdyti virškinimą, o jų odelė – sukelti alergiją).
 
Migdolai. Ypač rekomenduojami visiems, norintiems sureguliuoti širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, sumažinti cholesterolio lygį kraujyje. Didžiosios Britanijos mokslininkai paskaičiavo, kad reguliariai suvartojant 30 g migdolų per dieną infarkto rizika sumažėja net 47 %.
 
Graikiniai riešutai. Turi beveik visų mums žinomų antioksidantų – medžiagų, užkertančių kelią ankstyvam senėjimui ir raukšlių atsiradimui. Juose gausu vitaminų E ir A, reikalingų sveikai odai ir gleivinei, vitamino C, stiprinančio imunitetą ir padedančio atsinaujinti ląstelėms, cinko, svarbaus plaukams ir nagams. Pastebėtina, kad toks užkandis naudingas ne tik moterų grožiui, bet ir sveikatai: tai puiki krūties vėžio profilaktikos priemonė.
 
Ir dar šis tas... Bet kurie iš šių riešutų tinka įsimylėjėliams:
 

  • Graikiniai naudingi būsimiesiems tėveliams: mokslininkai paskaičiavo, kad 75 g riešutų per dieną gerina spermos kokybę.
  • Migdolai pakelia moterų libido, kadangi stimuliuoja testosterono sintezę (būtent šis hormonas atsakingas tiek už vyrų, tiek už moterų lytinį potraukį) ir sureguliuoja kitų hormonų balansą.
  • Amerikos mokslininkai padarė išvadą, kad kasdien suvalgant po 100 g pistacijų pagerėja vyrų potencija.
  • Žemės riešutai stimuliuoja vyriškųjų ir moteriškųjų hormonų sitezę (pakanka suvalgyti po 30 g per dieną).
» Rašyti komentarą