Kodėl skauda kojas?

Nieko nuostabaus, kai kojas paskausta nuo ilgo vaikščiojimo ar nepatogios sėdimos padėties. Vis dėlto kartais šis negalavimas gali reikšti, kad organizmas nefunkcionuoja normaliai. Kas gali sukelti skausmus kojose?

Pirma priežastis: varikozė. Užsistovėjęs veninis kraujas sukelia sunkumo jausmą kojose, skausmus, sustiprėjančius dienai einant į pabaigą.

Ką daryti: apsilankykite pas flebologą, pasidarykite venų echoskopiją. Gydytojas, atsižvelgdamas į jūsų kraujagyslių būklę, paskirs atitinkamą gydymą. Kad skausminiai pojūčiai kankintų mažiau, įsigykite kompresinio trikotažo, rytais po 5 minutes darykite sukamuosius judesius pėdomis, o po darbo dienos nuliekite kojas šaltu vandeni. Vasarą stenkitės vaikščioti basomis. Visa tai gerina kraujotaką.

Antra priežastis: tromboflebitas. Dėl užsistovėjusio veninio kraujo gali susidaryti trombas. Tromboflebitui būdingas aštrus pulsuojantis skausmas ir deginimo jausmas blauzdose. Atsiranda paraudimų ir patinimų, venos tampa standžios ir tokios skausmingos, kad prie jų neįmanoma prisiliesti. Kūno temperatūra gali pakilti iki 38 laipsnių.

Ką daryti: skubiai keliaukite pas kraujagyslių chirurgą, pasidarykite angiogramą ir kraujo tyrimus. Šios procedūros padeda įvertinti, kaip smarkiai užkimštos venos, ir trombų atplaišų tikimybę.

Trečia priežastis: sėdimojo nervo uždegimas. Dažniausios šios ligos priežastys – osteochondrozė ir stuburo išvarža. Dėl to užspaudžiamos nervų šaknys, skausmas plinta išilgai sėdimojo nervo, t. y. nuo apatinės nugaros dalies iki užpakalinės kojų dalies (leidžiasi iki pat pėdos). Skausmą lydi tai deginimo, tai šalčio, tai tirpimo pojūtis.

Ką daryti: pasikonsultuokite su neurologu, jei yra būtinybė, atlikite magnetinio rezonanso tomografijos tyrimus.


Ketvirta priežastis: osteoporozė. Tai kaulinio audinio išretėjimas dėl kalcio trūkumo. Kojas sutraukia mėšlungis, jaučiami stiprūs skausmai blauzdose. Rizikos grupėje pirmiausiai atsiduria vyresnės nei 40 metų moterys, ypač smulkaus sudėjimo ir šviesiaplaukės, taip pat tie, kurie rūko ir piktnaudžiauja kofeinu.

Ką daryti: būtina densitometrija (kaulinio audinio tankio tyrimai). Gydytojas paskirs kalcio preparatus, lieps valgyti daugiau šio mikroelemento turinčių produktų.

Penkta priežastis: cukrinis diabetas. Sergantys šia liga dažnai jaučia sunkumą kojose, naktimis jas sutraukia mėšlungis. Kojos tinsta, atrodo, kad jomis bėgiotų skruzdėlytės, būdingas tirpimo ir badymo jausmas. Blauzdos išsausėja, ima šerpetoti.

Ką daryti: išsitirkite cukraus lygį kraujyje ir pasikonsultuokite su endokrinologu.

Šešta priežastis: plokščiapėdystė. Ji gali būti ne tik įgimta, bet ir įgyta. Plokščiapėdystės atveju silpsta pėdų raiščiai ir raumenys, pėdos skliautas nusileidžia žemyn, todėl prarandama amortizacija ir nukenčia kojos. Jos atrodo lyg švininės, vaikštant greitai pavargsta, nuolat jaučiamas skausmas.

Ką daryti: pasikonsultuokite su ortopedu, jei reikia, įsigykite ortopedinę avalynę.

Septinta priežastis: artritas. Pėdoje yra daugiau nei dešimt sąnarių, kurie dėl infekcijos pradeda irti, prasideda uždegimas. Sergantieji artritu kojų skausmą jaučia visą dieną (jis gali tai susilpnėti, tai vėl sustiprėti). Skausmo pobūdis būna įvairus: vaikštant – aštrus, stovint – jausmas toks, lyg kas suktų kojas. Sąnarys ištinsta, oda aplinkui parausta. Moterys serga šia liga tris kartus dažniau nei vyrai.

Ką daryti: nedelsdami keliaukite pas reumatologą, pasidarykite sąnarių rentgeno nuotrauką ir kraujo tyrimus. Jeigu gydymas nepradedamas laiku, pėda gali deformuotis taip, kad teks įsikišti chirurgui.
 

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Rasa
2021-03-03 01:09
man lb skauda pėdą ir viršų pėdos ties sąnarius tiesiog sunku paiti kai atsistojau taip pat pas kokį gydytoją užsirasiti skauda jau dvi savaites kokį tepalą naudoti
Viktoras Šneideraitis. Iš Šilutės.
2020-06-13 18:02
Prieš tai rašyta straipsnį man neleido užbaigti, nes užblokavo. Matyt Lietuvoje NEGALIMA žmonių tarpe skleisti žinias, per kurias FAŠISTAI iš Farmacinių kompanijų gali netekti viena kita centą.
Viktoras Šneideraitis. Iš Šilutės.
2020-06-13 17:59
Akupunktūra,tai TOBULIAUSIAS bet kokios negalės gydymas. Labai norėčiau padėti ligų kamuojamiems žmonėms, bet kol ZomboDėžė nepagirs akupunktūros, net ligų kamuojami žmonės ją laikys niekalu. Galiu parašyti apie įvairiausias kojų negales visa ciklą, kaip jas gydyti, BET yra BET. Kai buvau Facebook-e, kol mane 3-čia karta neišmetė ir dabar galutinai užblokavo, rašiau gan daug straipsnių apie gydymą akupunktūrą. Bet tai buvo mažai kam įdomu. Šį kart pabandysiu parašyti,kaip gydyti...Esu blokuojama
Liepa
2018-12-14 12:00
Skauda juosmeninę dalį ir eina žemyn į kojas,deginimo ,kaitino pojūtis.
gluosnis
2014-04-11 13:41
Man irgi skaudėdavo ilgo vaikščiojimo. Kai pradėjau rytais begioti lengvu tempu, savęs nevaržant, Po kelių mėnesių begiojimo pajutau sunkumo ir skausmo kojuose jau nebėr.
Matyt, kojų kraujotaka pagerėjo. Dabar kojos dirba kaip robotas, atrodo, nueičiau be sustojimo 15 kilometrų be jokio diskomforto kojuose.