Keliaujantiems traukiniais – apsauga nuo gripo

Rūpindamiesi žmonių sveikata ir linkėdami saugių bei komfortiškų kelionių, „Gintarinė vaistinė“ ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ rengia akciją – „Saugokis gripo!“.

Šią savaitę startavusi akcija tęsis dvi savaites, per kurias bus išdalinta per 20 tūkstančių apsauginių kaukių.

Ir sergantiems, ir sveikiems

Keleivių vežimo direkcijos Pardavimų ir rinkodaros departamento direktorius A. Petrušis sako, kad prisidėti prie iniciatyvos „Saugokis gripo!“ paskatino rūpestis savo klientais ir jų artimaisiais.

„AB „Lietuvos geležinkeliai“ yra socialiai atsakinga įmonė, todėl ir savo keleiviais rūpinamės atitinkamai.  Šiais laikais žmogus yra labai užimtas ir ne visuomet gali sau leisti likti namuose gydytis – jis vis tiek keliauja, važiuoja į darbą. Akcija „Saugokis gripo!“ prisidės ne tik prie tam tikro socialinio ugdymo, bet ir prie sveikesnių, laimingesnių keleivių veidų“, - įsitikinęs bendrovės atstovas.

Akcijos iniciatorė „Gintarinė vaistinė“ keleiviams parūpins apsaugines kaukes, kurias kiekvienas nemokamai gaus pirkdamas traukinio bilietą geležinkelio kasoje.


„Siekiame užtikrinti maksimalų rūpestį pacientų sveikata, todėl šia akcija raginame visus atkreipti dėmesį ne tik į gydymo, bet ir prevencijos svarbą. Dėvėdami specialias apsaugines kaukes nuo gripo galime apsisaugoti ne tik patys, bet ir apsaugoti nuo infekcijos kitus žmones“, – sako Rūta Bagdonavičienė, „Gintarinės vaistinės“ generalinė direktorė.

Gripas – tai ūmi kvėpavimo takų infekcija. Pajutus pirmuosius simptomus – karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus, drebulį, nuovargį, viduriavimo ir vėmimo požymius rekomenduojama likti namuose ir kreiptis į šeimos gydytoją. Jei gydytis namuose galimybės nėra, iki tol, kol bus suteikta medicininė pagalba, sergantiesiems patartina dėvėti apsauginę kaukę ir laikytis 1 metro atstumu nuo kitų žmonių. Kaukes rekomenduojama dėvėti ir nesergantiems, tačiau norintiems apsisaugoti nuo infekcijos.

Keliones pataria planuoti iš anksto

Pasak A. Petrušio, Kalėdiniu laikotarpiu kelionių traukiniais populiarumas gerokai išauga, todėl tenka imtis papildomų priemonių keleivių saugumui ir komfortui užtikrinti.

„Keleivių srautai padidėja apie 20 proc., todėl pagal galimybes didiname traukinių sąstatus, koreguojame tvarkaraštį bei kitomis priemonėmis sudarome palankesnes sąlygas kelionėms. Per didžiąsias metų šventes žmonės dažniausiai keliauja iš didžiųjų miestų į provinciją. Iš visų krypčių išsiskiria Vilnius, Šiauliai ir Klaipėda – šventiniu laikotarpiu į šiuos miestus traukiniai važiuoja tiesog sausakimši, todėl būtent šio maršruto keleiviai bilietus stengiasi įsigyti iš anksto. Likusiuose maršrutuose tokio poreikio nėra“, - sako AB „Lietuvos geležinkeliai“ Keleivių vežimo direkcijos Pardavimų ir rinkodaros departamento direktorius.

AB „Lietuvos geležinkelių“ atstovas bilietus šventinėms kelionėms pataria įsigyti iš anksto. Tai galima padaryti interneto svetainėje www.traukiniobilietas.lt.
 
Apsauginę kaukę nuo gripo nemokamai gaus kiekvienas, kuris bilietą įsigis geležinkelio kasoje. Akcija vyks gruodžio 5-19 dienomis. Dalijamų kaukių kiekis ribotas.
 

» Rašyti komentarą