Keli rankų priežiūros patarimai rudeniui

Rankomis reikia rūpintis visus metus, tačiau rudenį, kuomet pučia žvarbus ir drėgnas vėjas, saugoti jas reikia kaip savo akį. Sausumas, šerpetojimas, paraudimas – visi šie simptomai išduoda, kad laikas į kasdienių grožio procedūrų sąrašą įtraukti ir dar vieną kitą. Ką daryti, kad rankos būtų sveikos ir gražios?

 

  • Nepamirškite pirštinių. Kol nešalta, jos gali būti visai plonos ir lengvos, kadangi nepalankios oro sąlygos tuojau pat atsilieps jūsų rankų odos būklei. Nešiokitės su savimi maitinamąjį kremą ir pasitepkite juo kaskart, kai tik pajusite, kad rankos išsausėjo.
  • Kai grįžtate iš lauko, nekiškite rankų po labai karštu vandeniu – jis, kaip ir muilas, labai išsausina odą. Geriausia, kad vanduo būtų maloniai šiltas. Muilą rinkitės su glicerinu. Po plovimo nepamirškite rankų patepti kremu.
  • Kremai, žinoma, gerai, tačiau kaukės – dar geriau. Raskite laiko palepinti jomis savo rankas – jos to vertos! Šam reikalui naudokite skystus (alyvuogių, makadamijų, sezamų) ir kietus (sviestmedžių, kokosų) aliejus. Skystųjų reikia 70 %, kietųjų – 30 %. Pašildykite juos vandens vonelėje ir tepkite ant rankų masažuojamaisiais judesiais. Užsimaukite pirštines ir palaukite 1,5–2 valandas (galima palikti ir per naktį). Kartokite procedūrą kartą arba du per savaitę.
  • Rankoms taip pat labai naudingos procedūros su parafinu: iš pradžių nušveiskite odą, tada iki 5 kartų pamerkite rankas į vandens vonelėje išlydytą parafiną, apvyniokite jas maistine plėvele ar vilnonėmis atraižomis, o po pusvalandžio parafiną nulupkite. Galiausiai pasitepkite kremu su kolagenu.


Parafiną galima lydyti bet kokiame inde – svarbu, kad jame tilptų ranka. Po tokia plėvele oda sušyla, suminkštėja suragėjęs sluoksnis, atsiveria poros, atkuriamas drėgmės balansas, todėl rankos tampa daug minkštesnės ir švelnesnės.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Linka
2012-10-15 17:14
labai geras patarimas tik reikia tai daryti.