Kaip pavasarį pasirūpinti nagais

Pagaliau atėjo ilgai lauktas pavasaris... Vis dėlto toli gražu ne visi turi kuo pasidžiaugti: vieni priaugo keletą nereikalingų kilogramų, kitiems prasideda sezoninis plaukų slinkimas, o dar kitiems atsiranda nagų problemų. Galima kaltę suversti hipovitaminozei ir kitiems reiškiniams, tačiau tiesa ta, kad šiuo metų laiku savimi tenka itin pasirūpinti.

Šalčiai ir pereinamieji laikotarpiai visada pridaro daug žalos mūsų išvaizdai. Dėl vitaminų ir saulės trūkumo nukenčia ne tik oda. Pažiūrėjus, kaip atrodo žmogaus rankos ir nagai, galima apie jį labai daug pasakyti – tiek apie jo fiziologiją, tiek apie charakterį. Pirmas įspūdis dažniausiai būna lemiamas, todėl apsileisti negalima.

Sveika mityba – pirmas žingsnis grožio link. Ta pati taisyklė galioja ir nagams: jeigu jie linkę lūžinėti, sluoksniuotis arba yra per daug minkšti, vadinasi, organizmui tikrai reikia pagalbos. Produktai, kuriuose daug kalcio, biotino ir jodo, padės papildyti vitaminų ir mineralinių medžiagų atsargas, be to, yra gausybė priemonių, kurios gali grąžinti nagams sveiką išvaizdą.

Jeigu jūsų nagai:

a) Minkšti ir ploni. Tokių nagų savininkams trūksta medžiagų, suteikiančių nagams tvirtumo, be to, o patys nagai dažniausiai būna per daug drėkinami.

Šioje situacijoje padeda specialios priemonės, sustiprinančios nagų plokšteles, ir preparatai, skatinantys jų regeneraciją. Rankų kremų ir aliejų geriau atsisakyti – jie tik pablogina minkštų nagų būklę.

Siūlome išmėginti medaus vonelę – ji nagams grąžins tvirtumą ir sveiką išvaizdą: išplakite vieną kiaušinį, įdėkite šaukštelį medaus, porą šaukštų alyvuogių aliejaus ir išmaišykite, pakaitinkite vandens vonelėje (kiaušinis neturi denatūruotis). Įmerkite pirštų galiukus į gautą mišinį, po 10 minučių nuvalykite masės likučius, o nagus pasitepkite maitinamuoju kremu.

Dailiosios lyties atstovės gali rinktis ne tik natūralias, bet ir pirktines priemones. Patartina įsigyti bespalvio nagų stipriklio ir naudoti jį kaip lako pagrindą, arba spalvoto ir naudoti jį vietoje lako. Pageidautina, kad priemonės sudėtyje būtų vitamino B5.

b) Tvirti ir neelastingi. Šiuo atveju reikia kaip galima dažniau naudoti specialius minkštinamuosius kremus ir aliejus, kuriuose būtų daug vitaminų, proteinų ir drėkiklių.

Nago plokštelės pagrindą sudaro keratinas, o tarp jo sluoksnių yra tarpiniai vandens ir riebalų sluoksniai. Būtent jie ir atsakingi už nagų blizgumą bei elastingumą.

Moterims, kurių nagai per daug tvirti, pirmiausia patartina pakoreguoti mitybą – gerti daugiau skysčių ir maitintis baltymingu maistu, turinčiu daug vitaminų.


Viena iš geriausių priemonių nagams minkštinti – lūpų balzamas, kurio pagrindą sudaro vaškas. Jeigu eksperimentuoti „liaudiškomis“ priemonėmis nėra noro, galima įsigyti pirktinių. Patartina, kad jų sudėtyje būtų vitaminų A ir E, alavijų, šilko proteinų, vynuogių kauliukų ir nakvišų aliejaus. Svarbu nepamiršti ir to, kad grožis eina iš vidaus – gali būti, kad teks ne tik pakoreguoti mitybą ir išoriškai naudoti pasirinktas priemones, bet ir pagerti vitaminų papildus.

c) Nagai sluoksniuojasi ir lūžta. Per daug trapūs nagai rodo, kad organizmui trūksta kalcio ir silicio. Į mitybą šiuo atveju reikia įtraukti daugiau pieno produktų ir jūros gėrybių, bananų, petražolių, šparaginių pupelių.

Dirbant namuose guminės pirštinės tampa būtinybe. Dailiosios lyties atstovėms patartina nagus lakuoti gydomuoju laku – jis „suklijuoja“ besisluoksniuojantį nagą, užpildo mikroįtrūkimus ir užkerta kelią naujų problemų atsiradimui.

Vertėtų atsisakyti metalinių dildžių ir pakeisti jas stiklinėmis arba keramikinėmis. Nedilinkite drėgnų nagų – tai tik skatina sluoksniavimąsi!

Puiki priemonė tokiems nagams – citrinų sultys. Jų galima įtrinti į kutikulę, arba tiesiog palaikyti nagus 2–5 minutes citrinos minkštime. Neblogai veikia ir parafino vonelės.

Kalbant apie pirktines kosmetikos priemones, jų sudėtyje turi būti keratino, vitamino E ir kalcio. Gydymo kursas trunka nuo 3 iki 21 dienos (priklauso nuo nagų būklės).

d) Nagai blogai auga. Nagų augimą skatina maistas, kuriame daug geležies, baltymų, kalcio, jodo ir B grupės vitaminų, tad jeigu jums atrodo, kad nagai auga per lėtai, valgykite morkas, pieno produktus, jūros gėrybes, žalumynus, kiaušinius ir želatiną. Jeigu suvartosite daugiau geležies, matomų rezultatų sulauksite jau po savaitės.

Jeigu reikia greitai atsiauginti nagus, padės vonelės: ištirpinkite šaukštą joduotos arba įprastos druskos stiklinėje vandens ir pamirkykite nagus.

Odelių problemos. Atskirai reikėtų pakalbėti apie aplink nagą esančią odą – kutikulę. Ją taip pat būtina kruopščiai prižiūrėti. Pavasarį oda dažnai išsausėja, atsiranda atplaišų. Kad jų išvengtumėte, reikia reguliariai darytis šiltas muilino vandens voneles. Procedūros trukmė – 10–15 minučių. Po to būtina pasitepti rankų odą maitinamuoju kremu, o tada specialia mentele atstumti odeles. Geriausia, žinoma, patikėti šį darbą manikiūro salono darbuotojams.

Atplaišų atsiradimo išvengti padeda citrinų sultys, avokadų ir migdolų aliejai. Jeigu oda vis dėlto atsilupo, galiuką reikia apkirpti manikiūrinėmis žirklutėmis ir dezinfekuoti žaizdelę, tada pasitepti rankas maitinamuoju kremu.

Masažas su trupučiu aliejaus patiks ne tik kutikulei, bet ir visam nagui. Užlašinkite kelis lašus ant minkšto šepetėlio arba kitos rankos nykščio ir patepkite sritį aplink nagus.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Irena
2014-04-04 12:18
Ka daryti kai atsirda grybelis ant kojos nago kA naudoti patarkite prasau