Gražių rankų paslaptis

Sakoma, kad rankos išduoda tikrąjį moters amžių. Tiesa tai ar ne, bet turbūt kiekviena įdeda bent truputį pastangų, kada oda nešerpetotų, netrūkinėtų ir nesausėtų: pajutusi pirmuosius „simptomus“, darosi voneles, tepasi kremu... Visa tai, žinoma, labai gerai, tačiau būtent nagai parodo, ar tikrai gerai savimi rūpinatės, o jiems, deja, dėmesio dažniausiai skiriama per mažai. Manikiūrui daug laiko nereikia, ir pasidaryti jį nesudėtinga.

Išsiaiškinkime, kas yra nagų plokštelės. Tai sustorėjusio keratino sluoksnio ir baltymų, riebalų, drėgmės junginys. Itin neigiamai jas veikia drėgmės stygius – dėl to jos tampa ne tokios elastingos, trupa, ima sluoksniuotis. Kaip jos netenkama? Ogi labai paprastai: beveik visi indų plovikliai, valymo ir skalbimo priemonės (trumpai tariant, buitinė chemija) sausina nagus, skatina jų lūžinėjimą ir sluoksniavimąsi.

Jeigu norite juos apsaugoti, tvarkydamosi nepamirškite guminių pirštinių – tai pirma taisyklė. Antroji – kadangi rankoms grožio suteikia tik sveiki ir išpuoselėti nagai, manikiūrą darytis reikia bent kartą per 8–10 dienų (blogiausiu atveju – 2 kartus per mėnesį). Ir tai svarbu ne tik estetikos, bet ir higienos sumetimais – nustatyta, kad po nagais kaupiasi 95 % mikrobų, taip pat ir dulkės, negyvos ląstelės, purvas ir odos riebalai – tikras bakterijų lizdas.

Trečia – sustiprinti nagus padeda ir gera mityba. Maiste turi būti daug geležies, jodo ir B grupės vitaminų – visa tai rasite daigintuose kviečiuose, rūgštaus pieno produktuose ir jūros gėrybėse, taip pat morkose, sojų pupelėse, kiaušiniuose.

Dabar galima pereiti ir prie manikiūro. Iš pradžių dilde suteikite nagams ovalo formą – braukite iš išorinės pusės į vidurį (atminkite, kad kampučių nukirpti per daug negalima – tikėtina, kad prasidės uždegimas), įmerkite juos į pašildytą augalinį aliejų arba šiltą muiluotą vandenį ir palaikykite 5–10 minučių.

Kitas variantas – naudokite odeles minkštinančias priemones. Rankas nušluostykite servetėle, nereikalingą odą nugnybkite žnyplutėmis, o ne žirklėmis. Jeigu pažeidėte gyvą odą, žaizdelę patepkite vandenilio peroksido tirpalu ir jodu.


Kalbant apie nagų formą – ji gali būti natūrali arba pagal jūsų skonį. Jeigu nagai ovalūs, galite juos pasmailinti, patrumpinti ar net suteikti madingą kvadrato formą. Jeigu jie apvalūs, auginti ilgų nepatartina – atrodys neestetiškai. Platėjančius į viršų geriau nudilinti ovaliai. Šiandien madingiausias jų ilgis – 2–3 cm (tačiau kad ir kokį pasirinktumėte, visiems nagams jis turi būti vienodas).

Kitas etapas – lakavimas. Jeigu nagų lakas kokybiškas, tai paskutinis žingsnis. Kokį išsirinkti – skonio reikalas. Jaunos moterys, turinčios gražias rankas, gali sau leisti lakuotis ryškiomis spalvomis.

Labai svarbu, kad lakuojami nagai būtų visiškai sausi. Klasikinis metodas – trys potėpiai (vienas per vidurį, ir du iš kraštų). Jeigu jums nesiseka, tiesiog stenkitės laką užtepti greitais judesiais: iš pradžių ploną sluoksnį bespalvio, po to – 1 ar 2 spalvoto, ir galiausiai dar kartą bespalvio. Tai daroma tam, kad lakas greičiau išdžiūtų ir ilgiau laikytųsi.

Jeigu nagai trapūs, dažnai lakuoti jų nerekomenduojama. O gal esate itin jautri lako kvapui? Tokiu atveju nagų grožį teks saugoti natūraliomis priemonėmis, pavyzdžiui: blizgesį sustiprina citrinų sultys (sudrėkinkite jomis gumulėlį vatos ir patrinkite nagus), o nupoliruoti galima zomšine skiautele.

Mažos gudrybės: sodresnį atspalvį išgausite iš pradžių nusilakavusios pieno baltumo, o po to – ryškios spalvos laku. Jeigu sunku išsirinkti laką, kuris derėtų prie lūpų dažų ir suknelės, įsigykite matinio, smėlio spalvos – jis idealiai tiks bet kokiais atvejais. Tai vienintelė spalva, kuri neturi derėti prie lūpdažio.

Kokie bus nagai (lako spalva, raštas), priklausys nuo nuo jūsų fantazijos ir įgūdžių: galite pasidaryti klasikinį arba originalų manikiūrą, vienspalvį arba pereinamųjų spalvų, o jeigu esate drąsi ir mėgstate provokuoti – paprašykite, kad salone įvertų žiedą.

Eksperimentuokite ir raskite savo stilių!

» Rašyti komentarą
» Komentarai
as
2012-05-02 15:16
straipsnio pavadinimas apie grazias rankas foto su kremu ar kauke prie jo o parasyta viskas vien apie nagus.jau kelintas straisnis parasytas apie nieka o pavadinimai klaidinantys ir nesuteikiantys reikiamos info..