Gražios rankos ir sodo darbai - tai suderinama

Rankos ir kaklas išduoda tikrąjį moters amžių, todėl savo oda būtina rūpintis. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti būtent rankoms – joms tenka „purvinas darbas“ (įskaitant ir darbus sode).

Be pirštinių – nė žingsnio

Kaip nuvalyti nenuplaunamą purvą? Kad klausimas būtų ne toks aktualus, visada prisiminkite: dirbti reikia su pirštinėmis. Anksčiau jos gal ir būdavo nepatogios – styrodavo ir būdavo tokio dydžio, kad tiktų nebent sportininkams. Mūsų dienomis pasirinkimas toks didelis, kad nerasti tinkamų sau tiesiog neįmanoma – nebent labai tingite. Norite – rinkitės gumines arba medvilnines, norite – zomšines arba odines. Esmė išlieka ta pati – taip rankas apsaugosite ne tik nuo purvo, bet taip pat ir nuo įdrėskimų bei kitų pažeidimų.

Jeigu pasirūpinsite savo rankomis, niekas net neįtars, kad dirbote sode – tereikės kokios nors prausimosi priemonės ir kremo, kadangi po ilgo darbo mūvint pirštines rankos šiek tiek prakaituos.

Na, o ką daryti tuo atveju, jeigu pirštinių su savimi nepasiėmėte? Nieko nepadarysi – teks dirbti be jų, o po to pasirūpinti ne tik rankomis, bet ir nagais.

Galite pirštus aplipinti paprasčiausiu pleistru – jis apsaugos nuo purvo odą ir nagus. Žemių dažniausiai prilenda po jais, iš ten jas iškrapštyti būna gana sudėtinga. Dėl šios priežasties būtų geriau, jeigu prieš darbą rankų nagus patrumpintumėte.


Šaliname nešvarumus

Jeigu gi vis tiek nepasisekė ir išsitepėte, būdų nuvalyti nešvarumus taip pat yra gana daug – netingėkite ir nenuleiskite rankų, nes kitaip grąžinti joms ankstesnę išvaizdą bus daug sudėtingiau. Pavyzdžiui, iš pradžių galima ką nors išskalbti rankomis (savaime suprantama, skalbiniai neturėtų būti šviesūs. Tai gali būti net grindų skuduras). Nusimaudykite po dušu – rankos taps pastebimai švaresnės. Pabaigai galite išsiplauti galvą su šampūnu (gerai pamasažuokite jos odą) – purvas išnyks visai.

Nešvarius odos plotus galima patrinti citrinos skiltele arba rūgštynių lapais. Beje, citrinos ne tik padeda atsikratyti nešvarumų, bet taip pat ir stiprina nago plokštelę. Jas galima pakeisti citrinos rūgštimi – atskieskite ją vandeniu ir patrinkite šiuo mišiniu rankas. Judesiai turėtų būti tokie, tarytumėt naudotumėte įprastą muilą. Likučius nuplaukite šiltu vandeniu.

Grožio procedūros

Galiausiai palepinkite odą namine kauke: sumaišykite 1 kiaušinio trynį, arbatinį šaukštelį medaus ir šaukštą alyvuogių aliejaus. Gausiai ištepkite šia mase rankas, paprašykite, kad kas užmautų maišelį arba apvyniotų jas maistine plėvele. Laikykite tiek, kiek galite. Minimali procedūros trukmė – 20–30 minučių.

Ir, žinoma, rankų kremas... Šios priemonės su savimi reikia turėti visur ir visada. Kai tik rasite laisvą minutėlę, nepatingėkite palepinti rankų.

Dabar, kai žinote, kaip atsikratyti nešvarumų ir pasirūpinti savo oda, darbas sode jums nebebus baisus.

» Rašyti komentarą