Pavasario pradžia mūsų organizmui visada reiškia labai sunkų adaptacinį laikotarpį. Tas pats tinka kalbant ir apie rankas. Dažniausiai jų priežiūrai skiriama per mažai dėmesio – mes labiau rūpinamės veidu, savo figūra, tačiau rankas pamirštame. O be reikalo – juk jų oda greičiau negu bet kuri kita kūno dalis išduoda tikrąjį mūsų amžių (savaime suprantama, jeigu yra prižiūrima blogai). Žema oro temperatūra žiemą, odą sausinantis vėjas ir netgi dirbtinis patalpų šildymas itin neigiamai veikia rankų odos būklę. Jeigu prie viso to pridėtume dar ir pavasarinę avitaminozę (arba, kaip priimta dabar sakyti, hipovitaminozę), situacija gali tapti iš viso apverktina.
Žiemą mes vartojame daugiau riebalų ir angliavandenių turinčio maisto, o štai vitaminų ir mineralinių medžiagų mums dažniausiai nepakanka. Odos elastingumas ypač nukenčia, jeigu organizmui trūksta cinko – jis labai svarbus nagų ir odos ląstelių regeneracijos procesams.
Kaip gi „atjauninti“ rankas, grąžinti joms buvusį minkštumą ir baltumą, užkirsti kelią šerpetojimui ir paraudimui, kad netektų jų visą laiką slėpti po pirštinėmis arba kišenėse?
Būdų atkurti rankų odą yra tikrai nemažai, tačiau svarbiausia tai, kad prižiūrėtumėte odą nuolat – antraip jūsų pastangos gali nueiti šuniui ant uodegos.
Papildykite organizmo vitaminų atsargas
Ši užduotis įgyvendinama greičiau ir paprasčiau už visas kitas – juk neretai užtenka nueiti į artimiausią vaistinę ir paprašyti, kad atsižvelgdama į jūsų amžių maloniai besišypsanti vaistininkė parinktų idealiai tinkantį vitaminų kompleksą.
Tiems, kas neskuba vartoti papildų, prasidėjus pavasariui reikėtų visiškai pakeisti savo mitybą – vartoti daugiau vaisių ir daržovių, nuovirų ir arbatų iš džiovintų aviečių, erškėtuogių ir kitų augalų, kuriuose būtų gausu vitaminų.
Taip pat patartina kasdien gamintis salotas iš tarkuotų morkų, burokėlių, obuolių, taip pat įtraukti į savo racioną raugintų kopūstų, razinų, džiovintų slyvų ir abrikosų, riešutų, medaus bei česnako.
Kovojame su rankų sausumu
Pavasarį paprastų minkštinamųjų kremų rankų odai gali ir nepakakti. Būtina nusipirkti arba pasidaryti rankų šveitiklį, įsigyti minkštą šepetėlį. Du kartus per dieną (ryte ir vakare) naudokite šias priemones, kad per porą savaičių visiškai pašalintumėte negyvas odos ląsteles ir galėtumėte pamiršti suragėjusius odos plotus.
Vertėtų nusipirkti ir kremą, kuriame būtų gausu vitaminų. Jūs nustebsite, kai pamatysite, jog visai netrukus rankos taps ne tik malonios liesti, minkštos, tačiau ir spinduliuos sveikata bei nepriekaištingu baltumu. Kaip ir minėjome, šveitiklį galima pasigaminti ir namų sąlygomis: tiesiog sumaišykite lygiomis dalimis medų, smulkintus avižinius dribsnius, jūros druską ir citrinų sultis. Vietoje šveitiklio galima naudoti ir kavos tirščius.
Drėkinkiname rankų odą
Po šveitimo rankas būtina tinkamai sudrėkinti, kad užkirstumėte kelią odos išsausėjimui ir perdžiūvimui. Bet kurioje didesnėje parduotuvėje ar vaistinėje rasite nemažą rankų losjonų asortimentą. Niekas nesako, kad turite pirkti tik pačias brangiausias priemones – rinkitės tas, kurios, jūsų manymu, tiks jūsų odos tipui ir per daug nepaplonins piniginės. Jeigu abejojate, ką išsirinkti, visada galima pasikonsultuoti su vaistininku.
Jeigu nepamiršite dar ir prieš miegą pasitepti rankų drėkinamuoju kremu, galime užtikrinti, kad jūsų oda jau visai netrukus taps daug jaunesnė ir gražesnė.
Nagų priežiūra
Išpuoselėti rankų nagai laikomi viena iš amžinos rankų jaunystės paslapčių. Dailiosios lytiems atstovėms, kurių finansinės galimybės arba darbo sąlygos neleidžia pasidžiaugti gražiais ilgais nagais ir ryškiu manikiūru, pakaks tiesiog pasirūpinti, kad jie visada būtų švarūs ir idealiai nukirpti.
Moterims patartina bent jau nusilakuoti šviesiu arba bespalviu nagų laku – tai ne tik pagerins nagų išvaizdą, suteiks jiems blizgumo ir grožio, bet taip pat ir apsaugos nuo neigiamų aplinkos veiksnių.
Rankų odos apsauga
Atėjus pavasariui daugelis iš mūsų suka galvas, kaip nudirbti darbus sode arba darže. Žemės ir apželdinimo darbai visada daro įtaką ir rankų odai. Lygiai tas pats pasakytina ir apie generalinį namų tvarkymą – langų plovimą, fasado dažymą ir t. t.
Nepamirškite prieš darbus pasitepti rankų specialiu apsauginiu vandeniui atspariu kremu, o po darbo naudokite minkštinamąjį kremą ir kaukes.
UV spindulių poveikis kiekvieną pavasario dieną tampa vis intensyvesnis. Jau kovo mėnesį, kai tik atšyla orai ir numetame pirštines į šalį, prieš einant į lauką reikėtų patepti rankas apsauginiu kremu nuo saulės.
Rankų prausimui naudokite muilą, pagamintą tik iš natūralių komponentų, pageidautina – medaus ir augalinių ekstraktų pagrindu. Paprastame muile per daug cheminių komponentų, kurie skatina odos sausėjimą ir šerpetojimą. Geriausia pirkti muilą su kremu arba skystą muilą.
Kokios kosmetinės procedūros grąžina odai jaunystę?
Rankos išduoda tikrąjį žmogaus amžių. Gaila, tačiau jų oda yra plonesnė, negu kitose kūno vietose, ji turi mažai riebalinių liaukų, todėl senėjimo požymiai čia matyti anksčiausiai.
Po 35 metų, jeigu oda blogai prižiūrima, rankos atrodo daug senesnės, negu veidas. Padidėja pigmentacija, ties pirštų sąnariais atsiranda per daug odos, išryškėja venos. Tokiu atveju geriausia kreiptis į kosmetologijos kliniką, kur patyrę specialistai padės jums atsikratyti nepageidaujamų vystančios odos problemų.
Palydime žiemą, pasitinkame pavasarį: šis tas apie rankų priežiūrą
» Rašyti komentarą