Apie kulnų įtrūkimus

Kulnų įtrūkimai – gana dažnas reiškinys, ypač tiems, kam daugiau kaip 20 metų. Jis, savaime suprantama, yra ir neestetiškas, ir sukelia begales nemalonių pojūčių, ir pridaro labai daug rūpesčių. Įveikti bėdą dažniausiai padeda reguliarus pedikiūras, tačiau ir tai – tik iš dalies. Jeigu įtrūkimai atsirado seniai ir per tą laiką tapo gana gilūs, kosmetinės procedūros vargu ar padės. Kulnus reikės gydyti.

Įtrūkimų atsiradimo priežastys

Idealiu atveju kulnų oda turėtų būti rausvo atspalvio, švari, lygi ir minkšta, bet tiesa ta, kad taip būdavo tik vaikystėje ir jaunystėje. Bėgant metams, ant kojų odos atsiranda vis daugiau nepageidaujamų „puošmenų“: nuotrynų, nuospaudų ir, žinoma, įtrūkimų. Ji nuolat grumba ir tampa nelabai graži, todėl daugeliui dailiosios lyties atstovių tenka pamiršti mėgstamą avalynę atvirais galais, o galiausiai netgi patirti skausmą. Jeigu neskirsite šiai problemai pakankamai dėmesio, įtrūkimai gali vis gilėti ir netgi pradėti trukdyti normaliai vaikščioti.

Pagrindinė įtrūkimų atsiradimo priežastis – per daug išsausėjusi oda, sumažėjęs jos elastingumas. Dažniausiai taip nutinka karštomis vasaros dienomis – dieną viršutiniai odos sluoksniai išsitempia nuo drėgmės, o vakare išsausėja. Kitos priežastys:

  • Odos ligos;
  • Endokrininės ligos;
  • Gastritas;
  • Diebetas;
  • Nepatogi avalynė;
  • Vitaminų trūkumas.

Liaudiški gydymo būdai

Visiems gerai žinoma, kad norint pašalinti negalavimą, pirmiausia reikia išsiaiškinti jo priežastį. Jeigu įtrūkimų atsirado dėl kokios nors ligos, reikėtų pradėti gydymą, o ne kosmetines procedūras. Tuo atveju, kai liga įveikta ir įtrūkimų atsiranda ne dėl jos, galima imtis pėdų gydymo.

Liaudiškuose receptuose patariama įtrūkimų gydymui naudoti vazeliną arba jo gaminius – jis padeda sudrėkinti ir suminkštinti grubią odą. Prieš jį tepant, kojas reikėtų gerai pagarinti karštame vandenyje. Po to tepkite vazeliną arba jo pakaitą ant pleistro, prilipinkite prie pėdos ir laikykite per naktį. Procedūrą būtina kartoti tol, kol įtrūkimas išnyks.

Galima išmėginti ir bičių vašką: pašildykite jį, supylę kartu lygiomis dalimis salicilo rūgštį ir parafiną. Gautą masę tepkite ant kulno. Kai ji išdžius, galima pakartoti dar du ar tris kartus, tada paprastu tvarsčiu sutvirtinti susidariusią plėvelę, o po dienos ją nuimti ir nutrinti kulną pemza.

Medicininiai preparatai

Be liaudiškų priemonių galima naudoti ir gydomuosius preparatus, parduodamus vaistinėse. Jeigu kreipsitės į gydytoją, jis rekomenduos:

  • Tepalus su antibiotikais (jie minkština odą ir užkerta kelią užkratui, jeigu įtrūkimai gilūs);
  • Antigrybelinius preparatus (neprižiūrimuose įtrūkimuose gali pradėti daugintis grybeliai);
  • Kremus su propoliu ir vitaminais A bei F.

Nepamirškite reguliariai plauti pėdų. Kad nedirgintumėte odos, geriausia naudoti šiltą vandenį, o po procedūros kulną patepti šiltu alyvuogių aliejumi. Kartais galima daryti šildomąjį kojų masažą, naudojant riebų kojų kremą – jis pagerins kraujotaką ir užgydys žaizdas, tačiau piktnaudžiauti tuo negalima. Pasitepus priemonėmis, reikia apsiauti medvilnines kojines.

Kad ir kokį gydymo būdą pasirinksite, atminkite: negalima leisti, kad prasidėtų uždegimas. Taip pat nepatartina su šiuo simptomu kovoti savarankiškai. Jeigu matote uždegimą – tuoj pat bėkite pas gydytoją ir pradėkite rimtą antibakterinį gydymą – priešingu atveju liga užsitęs, komplikuosis dar labiau ir sunkiau pasiduos gydymui.

Kuo anksčiau pradėsite rūpintis savo pėdomis ir kulnais, tuo greičiau sulauksite teigiamų rezultatų. Gilių įtrūkimų gydymas – sudėtinga, tačiau išprendžiama užduotis.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Augustė
2019-03-20 11:02
Oi tikrai geras su tomis žuvelėmis Jei bėda įsisenėjusi ir pasak dermatologo tai paveldima, ar yra kokių veiksmingų priemonių? Nes jau atrodo išbandžiau visus kremus nuo iki, o rezultato negaunu, išskyrus tam kartui kol kremas susigeria. Skaičiau, jog parafino vonelės veiksmingos, žiūriu, kad galima įsigyti priemonių ir namuose jas pasidaryti https/www.groziui.lt/manikiurui-ir-pedikiurui/aparatai-ir-iranga/parafinas nes su tokiomis pėdomis į manikiūro/pedikiūro saloną eiti kompleksuoju
Gintare
2016-07-18 23:39
Eulalija, sorry bet juokas paeme Kai paskaičiau tavo komentara tik neisižeisk ar kaip nors negerai nesuprask
Eulalija P
2016-06-08 00:10
Man sustorėjo kulnai, oda kaip stora taip stora. Nusipirkau kupona iš betos kur negyvą odą žuvelės nuvalgo. Jos apipuolė kulnus ir nepasibaigus sesijai jau plaukiojo aukštyn pilvais paslikos. Jų savininkė mane išvadino nevala ir dar visaip kitaip.
jo jo
2013-08-20 12:08
geriausios priemones ,beto ir pigiausios yra agurkas,jom reikia visa tai trinti
Grazina
2013-07-22 13:26
Suskilusius kulnus gerai gydo kojų kremas "Eubos", kurį gamina vokiečiai, o pagal jų licenziją ir kitos Europos šalys