Ultimatumas nagų grybeliui: dienos suskaičiuotos!

Shutterstock

Atostogų planavimas – malonus užsiėmimas, kuris greitai apkarsta prisiminus savo neestetiškus nagus. Dažna neestetiškų nagų priežastis — grybelinė nagų infekcija. Negydoma grybelinė nagų infekcija plinta tol, kol apima visus nagus – tuomet ir spalvotas lakas problemos nepaslėps. Skaitykite, ką daryti pastebėjus pažeistą nago plokštelę.

Atsparus ir gyvybingas


Nagų grybelį pasigauti labai lengva, o atsikratyti jo – sunku. Ant kūno patekęs pavojingas užkratas plinta nepastebimai ir kurį laiką nesukelia jokių nemalonių simptomų. Grybelis itin atsparus aplinkos poveikiui – gyvybingas išlieka metų metus! Dažniausiai nagus pažeidžia mieliagrybiai ir dermatofitai. Kad naguose apsigyveno nepageidaujamas svečias, galima suprasti iš to, jog nagų plokštelės ima storėti, gelsti, trupėti, nagas gali ir visai nukristi. Neretai pasireiškia ir kiti simptomai – parausta ir ima pleiskanoti pėdos, jas ima niežėti.

Grybelis – šeimos liga

Grybeliui palanki terpė – drėgmė ir šiluma. Kojos, ypač vasarą, greitai suprakaituoja, todėl ant odos patekusios grybelio sporos ima spėriai daugintis. O jei kojų nagai dėl ankštos avalynės ar netaisyklingai juos kerpant buvo traumuoti, grybelio sporoms į pažeistas plokšteles įsimesti – vienas juokas! Nusilpęs imunitetas irgi padeda grybeliui greičiau vešėti. Be to, bėda viena nevaikšto – grybeliu užsikrėtęs asmuo užkratą gali išplatinti ir kitiems šeimos nariams.


Mažesnis pažeidimas – trumpesnis gydymas

Nedidelis pažeisto nago plotas nereiškia, kad jūsų infekcija mažiau pavojinga. Nagų grybelis plinta lėtai, tačiau užtikrintai. Dėl to, vos pastebėję pažeidimą, iškart pradėkite gydymą. Nesveika nago dalis turi nuaugti: kojų nagams visiškai ataugti prireikia 12, o rankų nagams – 6 mėnesių (rankų nagai auga greičiau, bet juos grybelis ir pažeidžia rečiau). Kuo mažiau grybelis pažeidė nagą, tuo mažesnė nago plokštelės dalis turi nuaugti, todėl greičiau džiaugsitės sveikais nagais.

Gydymo galimybės

Geriamieji priešgrybeliniai preparatai nepasižymi išskirtiniu veiksmingumu, be to, juos vartojant pasireiškia įvairus šalutinis poveikis. Gydymo lazeriu efektyvumas rimtais ilgalaikiais tyrimais nėra patvirtintas, todėl dažnai vertinamas kaip pagalbinė terapija. Vietinis nagų grybelio gydymas anksčiau buvo laikomas ne itin veiksmingu. Tačiau inovacijos žengia visomis kryptimis, taip pat ir gydant nagų grybelį. Inovatyvus vaistinis nagų lakas „Onytec“ šiuo metu yra veiksmingiausia vietinio naudojimo priemonė nagų grybeliui gydyti.1 Atlikta daug klinikinių tyrimų, kurie parodė ne tik „Onytec“ veiksmingumą, bet ir pranašumą lyginant su kitais vietiškai vartojamais priešgrybeliniais preparatais.2 Svarbu paminėti, kad šį vaistą galima nusipirkti vaistinėse ir pradėti naudoti vos tik pastebėjus nagų pažeidimą.

1. M. Iorizzo, I. Hartame, Ciclopirox 8 % HPCH nail lacquer in the treatment of mild-to- moderate onychomycosis: a rarandomized, double-blind amorolfne controlled study using a blinded evaluator, Appendage dissorders, 2015.
2. Wolfgang Vanscheidt and Wolfgang Schalla, Ciclopirox Hpch Nail Lacquer after Failure of Topical Treatment with Amorolfine, Journal of Dermatology and Clinical Research, 3(2): 1045, 2015.

 

» Rašyti komentarą