Kad kojos būtų gražios: plaukų šalinimas

Tiek moterys, tiek vyrai nori gražiai atrodančių, sveikų plaukų. Mes dedame daug pastangų, kad juos išsaugotume, stengiamės paskatinti jų augimą, trumpai tariant – rūpinamės, tačiau rezultatais džiaugtis gali toli gražu ne kiekvienas. Tankios ir ilgos blakstienos, švelni ir stora kasa – tai, apie ką svajoja daugelis moterų, bet kartais atrodo, kad plaukai auga visur, tik ne ten, kur reikia. Jos nespėja ir apsidairyti, kaip vėl tenka pešioti antakius ar skustis kojas. Tokia yra moters grožio kaina.

Lygi ir šilkinė kojų oda jau seniai yra siekiamybė, dėl kurios tikrai ne viena išliejo daug ašarų (tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme). Nepageidaujamų plaukų šalinimas nėra mūsų laikų išradimas ar užgaida: dar senovėje gražuolės šiam reikalui naudodavo deginančias nuodingų augalų sultis, arseną ir daugybę kitų nehumaniškų priemonių.

Viduramžiais plaukeliai buvo šalinami duonos minkštimu, o šiandien populiarus vaškas. Reikia pridurti, kad alternatyvų daug tiek toms, kurios lankosi grožio salonuose, tiek toms, kurios tokių sąlygų neturi ir gražinasi namuose. Tiesiog išsirinkite tinkamą, labiausiai patinkančią, tokią, kuri būtų ir efektyvi, ir patogi (juk daugiau kaip 80 % dailiosios lyties atstovių yra už kojų ir pažastų plaukų šalinimą).

Nesvarbu, kokios gražios jūsų kojos. Jeigu jos plaukuotos – nieko nesugundys. Nedidelė išimtis – lengvas ir švelnus jaunatviškas pūkelis priekinėje blauzdos pusėje, tačiau tik nedidelė šią vos pastebimą „grožybę“ turinčių moterų dalis ja džiaugiasi. Tenka reguliariai šalinti plaukus nuo didesnių ar mažesnių odos plotų.

Visa laimė, kad kojų oda nėra labai reikli. Paprastai ji pakanti agresyviems cheminiams depiliaciniams kremams, net elektrinio skustuvo ašmenims, į tinklą pajungiamam epiliatoriui, veikiančiam lyg penkiasdešimt pincetų vienu metu. Nesvarbu, ką sako gamintojai – tiek cheminis, tiek mechaninis būdas iš tiesų tik skatina plaukų augimą. Užtenka jaunai panelei kreivai pažiūrėti į vos pastebimus pūkelius ir nusiskusti, o jau po mėnesio ar dvejų atauga tokie, kad nepastebėti neįmanoma: plaukai stori, kieti ir tamsūs, o atsikratyti jų daug sudėtingiau.

Depiliaciniai kremai išsprendžia šią problemą neilgam – cheminių reakcijų sušildyta oda geriau aprūpinama krauju (vadinasi, taip pat ir deguonimi bei maisto medžiagomis), tad net ir „snaudžiantys“ folikulai atgyja ir plaukai ima augti dar greičiau.

Skustis tenka reguliariai. Vyrams šis principas žinomas: kuo dažniau skutiesi, tuo greičiau atauga šeriai. Gamintojai iš kailio neriasi, siūlydami pačių įvairiausių formų skustuvus ir priemones po skutimo – losjonus, kremus ir kt. O juk poveikis vis tiek vienas ir tas pats...

Išeitis iš šio užburto rato tik viena: atsikratyti plaukelių kartu su svogūnėliais. Tai įmanoma atlikus elektroterapiją, tačiau yra keli „bet“.

Pirma – tai brangu, ilgai trunka ir ne visada efektyvu. Į kiekvieno plauko folikulą įbedama adatėlė (o, taip, ją tikrai galima pajusti), kuria paleidžiama silpna elektros srovė. Jei kosmetologas pataikė ten, kur reikia, plaukas „nebeprisikels“, o jeigu vis dėlto nepasisekė – vadinasi, skausmą kentėte veltui. Neretai reikia kelių kursų.

Antra – šis brangus ir kruopštumo reikalaujantis metodas dažniau pasitelkiamas šalinti veido, krūtinės ir kitų sričių pavienius plaukelius. Nedideliame kosmetologijos salone jums greičiausiai atsisakys tokiu būdu pagražinti kojas, kad neatbaidytų kitų potencialių klijentų.

Trečia – net jeigu šią procedūrą kas nors sutiks atlikti, turėkite omenyje, kad vienas seansas truks iki 20 minučių, jis bus skausmingas, o rezultatas gali ir nenudžiuginti – yra tikimybė, kad nuo besaikio badymo prasidės koks nors uždegimas.


Pats barbariškiausias būdas atsikratyti šios nepageidaujamos „puošmenos“ – depiliavimas vašku. Teigiama, kad jį sugalvojo Egipto valdovė Nefertitė. Sunku rasti priemonę, kuri palengvintų skausmą, be to, būtinas kvalifikuotas pagalbininkas: vaškas turi būti tepamas tolygiai ir palei plauko augimo kryptį, reikia, kad jis būtų pašildytas iki tinkamos temperatūros, taip pat suspėti prispausti juosteles ir greitu judesiu jas nuplėšti (prieš plauko augimo kryptį). Draugės ar giminaitės paslaugos netiks – joms bus jūsų gaila, todėl nuplėšti taip, kaip reikia, greičiausiai neišeis. Norite to ar ne, bet teks kreiptis į saloną.

Dar vienas plaukų šalinimo vašku trūkumas – kojų bėrimas. Per karštas vaškas ir grubus plaukų rovimas sukelia šiokius tokius patinimus: oda dar ilgai atrodo negražiai. Įdomu tai, kad jos išvaizda neretai pasitaiso tik tada, kai ima ataugti nauji.

Dėl minėtųjų priežasčių geriausiu sprendimu laikytini epiliatoriai. Jie nesunaikina folikulų, o tik išrauna iš jų plauką su kapsule, tad prireikia kelių savaičių, kad jis ataugtų. Jeigu galite kartą per mėnesį pakentėti skausmą (taip, šis būdas taip pat gana skausmingas), epiliatorius – kaip tik jums.

Tiesa, dalis moterų naudodamos šią priemonę jokio diskomforto nejaučia – juk kiekvieno žmogaus skausmo toleravimo riba yra individuali. Esmė ta, kad vienu metu išraunant daugiau plaukelių procedūra baigiama greičiau ir skausmas ne toks pastebimas, be to, gamintojai nuolat sugalvoja, kaip dar būtų galima jūsų patogumui palengvinti šią procedūrą: tai siūlo nuskausminamuosius tepalus, tai vibruojančius ar šaldančius antgalius, tai dar ką nors... Deja, kaip ir naudojantis dulkių siurbliu tenka braukyti per tą pačią vietą kalis kartus, kad neliktų nepastebėtų ir neužkabintų plaukelių.

Patarimas: naudokite epiliatorių išsimaudžiusi vonioje, geriausia – pirmoje dienos pusėje. Tada oda ne tokia jautri.

Jei kalbėtume apie tai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šią priemonę – pirmiausia turbūt būtų kaina. Esmė ta, kad epiliatoriai skirstomi į vieno ir dviejų greičių. Kaip tikriausiai suprantate, pigesni yra vieno greičio, bet tai – vienintelis jų privalumas.

Tos, kurios labai bijo skausmo, gali rinktis ne diskinius epiliatorius, o su žnyplutėmis. Tokiu atveju procedūra truks ilgiau, bet skaudės daug mažiau.

Tikriausiai esate girdėję ir apie lazerinius epiliatorius. Tokia kosmetologijos paslauga sparčiai populiarėja: lazeriai naikina melanino turinčias ląsteles, pereina nuo plauko galiuko iki svogūnėlio ir jį sunaikina (bent jau taip teigiama). Folikulus „ištinka mirtis“ per kelias milisekundes.

Ar skauda? Neturėtų. Anksčiau šią paslaugą darydavo tik grožio salonuose, tačiau dabar kai kas pasikeitė, atsirado galimybė įsigyti nešiojamą lazerinį epiliatorių. Tiesa, greičiausiai įprastose parduotuvėse jų nerasite, bet paieškoti internetinėse verta. Kainuos gal ir nemažai, bet tikrai atsipirks.

Tenka išgirsti pasiūlymą kovoti su šia problema vandenilio peroksidu, žadama, kad plaukeliai taps bespalviai, ploni ir trapūs. Tačiau bet kuris geras kirpėjas jums paliudys, kad po plaukų šviesinimo vandenilio peroksidu procedūros plaukai atauga itin stori, šiurkštūs ir tamsūs. Kuo tikėti – spręsti jums.

Nuo problemos niekur nedingsite, tad tik nuo jūsų priklauso, ką pasirinksite (svarbiausia, kad sprendimas būtų patogus).

» Rašyti komentarą
» Komentarai
dovydas215
2020-05-27 19:06
ei reikia kojas nusikirs ir bus grazios
Dzin
2014-11-12 10:54
Man labai nuo plaukų įaugimo padeda draugo tepalas po skutimosi Larrikin balzamas po skutimosi. Daug ką išbandžiau ir specialius krepus po depiliacijos, ir pyligus prieš depiliacija ir skiesta citrina, kažkaip niekas nepadėjo ir nežinojau ką daryti, Kadangi draugo oda irgi problematiška pastebėjau, kad jam Larrikin po skutimosi padeda pamėginau ir aš, buvau nustebinta
ALGAL
2014-07-24 11:15
VISKAS TURI BŪTI NUSSKUSTA...
as
2013-01-07 15:13
beja,po bet kokios proceduros,gerai yra aplieti skiestom citrinu sultim citrina labai mazina plauku augima grynu negaalima,nes gali nuesti oda,paberti,bet siek tiek praskiedus,bus super
as
2013-01-07 15:11
skustuvu gaudavau skusti kiekviena diena,atrode ziauriai-aziukas ir matesi plaukeliai baisiai o ar ir badosi...epiliatoriumi trunka ilgiau,beto daug nutraukdavo,poto iki keliu dienu kojos budavo pabertos,poto iskart patindavo-nors ilgai neataugdavo,kurie gerai issiraudavo o vasko juosteles geriausia kolkas iseitis skausmas trumpai,plyst ir viskas,beto issipesa visi,nenutruksta.po proceduros kojos ir pazastys atrodo idealiai,patinksta tik bikinis-braziliskai pesant,bet tik keliom val