Vonelės – gražių ir sveikų kojų paslaptis

Ar dažnai palepinate savo kojas, ar skiriate joms pakankamai dėmesio? Daugelis dailiosios lyties atstovių labiausiai rūpinasi savo veidu, šiek tiek mažiau – rankomis, apie kojas dažniausiai iš viso pamiršta. O juk vonelės – svarbi namų sąlygomis atliekamo pedikiūro dalis. Jos ne tik ramina ir mažina nuovargį, bet taip pat ir minkština suragėjusią pėdų odą ir parengia ją neskausmingam negyvų ląstelių pašalinimui.

Nežinote, kokius gydomųjų žolelių ir augalų nuovirus, antpilus ir arbatas galima naudoti šioms procedūroms? Pasirinkimas didžiulis, viskas priklausys nuo vonelės paskirties. Dažniausiai vonelėms naudojami šie augalai: ramunėlės, šalavijai, dilgėlės, serbentų lapai, granatų žievelės ir lapai...

Kojų vonelės gali būti:

 

  • Masažinės;
  • Valomosios;
  • Raminamosios;
  • Kontrastinės ir tonizuojamosios;
  • Šildomosios;
  • Mažinančios kojų prakaitavimą.


Kuo jos ypatingos?

Masažinė vonelė – tai talpa, kurioje galima mirkyti iš karto abi kojas. Dugnas dažniausiai nelygus, grublėtas, su pėdas masažuojančiais iškilimais. Daugelyje vonelių veikia ir šildymo funkcija, todėl galima įpilti įprasto vandens iš čiaupo, įjungti reikiamą režimą ir mėgautis vandens procedūromis. Kojų mirkymo trukmė neturėtų viršyti 30 minučių.

Masažinės vonelės naudingos tuo, kad mažina nuovargį, teigiamai veikia visą organizmą: gerina kraujotaką, pašalina venų ir limfagyslių spazmus, raumenų įtampą ir skausmingus pėdų pojūčius. Jos padeda palengvinti galvos skausmus ir migreną, įveikti peršalimą ir neuralgiją. Vis dėlto netgi toks naudingas ir puikus aparatas tinka ne visiems – atsisakyti šio malonumo visų pirma teks turintiems jautrią odą, širdies stimuliatorių ir nėščiosioms.

Masažinės vonelės kaina paprastai nėra labai didelė. Prietaisas gana nesudėtingas, turi keletą funkcijų (režimą galima pasirinkti patiems): vibro masažas reljefiškomis ataugėlėmis, esančiomis vonelės dugne, mažina pėdų įtampą, atpalaiduoja, sūkurinis masažas stipria vandens srove masažuoja kojas, mažina pėdų įtampą, mišrus sujungia dvi minėtąsias funkcijas, o šildymas infraraudonaisiais spinduliais gerina kraujotaką, suaktyvina imunitetą.

Šios vonelės turi vieną nedidelį trūkumą: į jas negalima pilti putų, mesti šnypščiančių aromatinių tablečių voniai ir kitų panašių priemonių. Vis dėlto galima įsigyti tokių vonelių, kurios turi specialų skyrelį eteriniams aliejams ir aromatinėms druskoms.

Valomosios vonelės skirtos suminkštinti suragėjusią odą. Į nedidelį dubenį įpilama šilto vandens (maždaug 40 laipsnių temperatūros), jame ištirpinamos druskos, soda, arba įpilama kitų pasirinkto recepto komponentų, kojos nuleidžiamos ir laikomos 20–30 minučių. Dabar odą galima valyti – atsargiai pašalinti apmirusį odos sluoksnį (galima naudoti pemzą, pėdų šepetį, šiurkščią kempinę arba specialų kojų šveitiklį): užtepkite šiek tiek priemonės ant pėdų ir pamasažuokite keletą minučių. Tada nuskalaukite kojas švariu vandeniu, šiek tiek apsausinkite odą (netrinkite jos rankšluosčiu), pamasažuokite su minkštinamuoju arba drėkinamuoju kremu.

Raminamosios vonelės mažina nuovargį ir patinimus. Paprastai būna vėsios, joms naudojamas kambario temperatūros vanduo arba ledo kubeliai. Kojos gali būti trinamos į ledą sušaldytais vaistažolių nuovirais, arbatomis (pavyzdžiui, ramunėlių, šalavijų, rugiagėlių ir kt.).

Kontrastinės vonelės grūdina odą, stimuliuoja kraujotaką, mažina bendrą nuovargį ir kojų raumenų įtampą. Jos daromos taip: į vieną indą įpilama karšto vandens (tokios temperatūros, kad nebūtų diskomforto), o į kitą – vėsaus. Nuleiskite kojas tai į vieną, tai į kitą. Procedūrą baikite šalta vonele. Apšluostykite kojas, patepkite jas kokiu nors kremu. Kartoti procedūrą galima tiek kartų, kiek patinka.

Tonizuojamosios vonelės tonizuoja odą ir didina organizmo atsparumą.

Šildomosios vonelės suteikia šilumos ir jaukumo pojūtį. Pačios paprasčiausios ir efektyviausios vonelės – su garstyčiomis ir eteriniais aliejais.

Kojų prakaitavimą mažinančios vonelės. Jeigu norite, kad kojos prakaituotų mažiau, teks dažnai jas plautis, o po plovimo su muilu kruopščiai pabarstyti gydomąja pudra, darytis voneles su ąžuolo žieve.

» Rašyti komentarą