Kaip pasirūpinti savo pėdomis?

Mielos moterys, sąžiningai prisipažinkite pačios sau: ar rankoms skiriate kur kas daugiau dėmesio, nei savo kojoms? Greičiausiai taip, juk rankas kiekvieną dieną mato ir bendradarbiai, ir draugai ir visi kiti aplinkiniai.  Tačiau iš tiesų mūsų kojytės to dėmesio reikalauja ne ką mažiau, nei rankos. Štai keturios pagrindinės kojų problemos, į kurias privalu atkreipti dėmesį.

Pėdų formos pakitimai

Jei tik priaugate kiek daugiau svorio, pirmiausia kenčia jūsų pėdos, juk būtent joms tą papildomą krūvį ir tenka nešioti visą dieną. Jei antsvoris yra ne laikinas, o nuolatinis, pėda gali būti rimtai pažeidžiama. Dėl pernelyg didelės apkrovos pėda labiau spaudžiama prie žemės, todėl natūralus jos išlinkimas ima nykti ir prasideda plokščiapėdystė. Dėl didelių apkrovų gali atsirasti ir įvairių gumbelių, kurie tikrai nepalengvins kasdienių pasivaikščiojimų. Ką daryti?

 

  • Visų pirma – numeskite svorio! Tai pats efektyviausias būdas padėti savo kojoms.
  • Užsirašykite pas ortopedą. Jis apžiūrės pėdos išlinkimus ir nustatys, kokio apavo jums reikia. Nepamirškite, kad tinkama avalynė yra labai didelė pagalba jūsų kojoms.
  • Jei ant kojų pirštų atsirado gumbelių (iškilusios kremzlės, pakitusi piršto forma), įsigykite specialias pagalvėles, kurios apsaugo pirštus, todėl gumbeliai mažiau trukdo vaikščiojimui.
  • Atsisakykite aukštakulnių, nes jie dar labiau pakenks pėdos formai ir sukels didesnius skausmus.
  • Kiekvieną dieną darykite pėdų mankštą, kuri išjudina raumenis ir taip sumažina skausmus.


Išsausėjusi pakulnių oda

Jūsų pakulnių oda taip išsausėjusi, kad dėl prasto estetinio vaizdo gėdijatės avėti atviras basutes? Tuomet pats metas susirūpinti, nes tai ne tik negražu, bet ir pavojinga. Užkulniuose – pati storiausia oda ir šioje vietoje praktiškai nėra prakaito liaukų. Jei oda išsausėjo ir sutrūkinėjo – didelė tikimybė, kad į ją pateks infekcija. Ką daryti?

  • Apsilankykite pas profesionalią kosmetologę, kuri padės sutvarkyti užkulnius. Jei to negalite padaryti, pasiruoškite kojoms vonelę, suminkštinkite odą ir nugremžkite suragėjusį odos sluoksnį su pemza.
  • Po procedūros kojas sausai nušluostykite, ir apsivilkite specialias kojinaites su silikono sluoksniu. Šis sluoksnis drėkins ir šildys pėdas visą naktį.
  • Norėdama suminkštinti sukietėjusią odą, naudokite kremus su salicilio rūgštimi.
  • Jei kulnai sutrūkinėjo ir pastebėjote infekcijos požymius, kuo skubiau kreipkitės į medikus, kad infekcija neišplistų.


Pėdų prakaitavimas

Kaip jau minėjome, pakulnėse prakaito liaukų beveik nėra, o štai tarp pirštų – jų visa galybė. Šios liaukos per dieną išskiria maždaug 400 ml prakaito. O prakaitas – puikiausia terpė mikrobų, sukeliančių prastą kvapą, dauginimuisi. Ką daryti?

 

  • Pamirkykite kojas vonelėje su 3% vandeninio peroksido. Peroksidas ne tik naikina bakterijas, bet ir pašalina sugrubusį epitelio sluoksnį.
  • Įsigykite specialių pudrinių miltelių, padedančių sugerti prakaitą ir kvapnaus purškalo į batus, neutralizuojančio prakaito kvapą.


Grybelis

Visi, kuriems nors kartą yra tekę susidurti su kojų grybeliu, puikiai žino kaip ilgai gali trukti gydymas. Grybelis yra labai gyvybingas, todėl juo užsikrėsti galima tiek pirtyje ar baseine, tiek kitoje vietoje, kurioje vaikščiojate basomis. Ką daryti?

 

  • Atminkite, kad geriausias grybelio sąjungininkas – drėgmė. Taigi pasirūpinkite, kad jūsų kojos būtų sausos.
  • Niekuomet nevaikščiokite basomis ne savo namuose. Eidami į svečius geriau nesidėkite svetimų šlepečių ir jokiu būdu nenešiokite svetimų batų.
  • Profilaktiškai naudokite antigrybelinius kremus pėdoms.
  • Dėvėkite tik medvilnines kojines.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Lina
2014-04-04 12:25
Man koju nagu grybelis ka daryti ir tik nuo dregmes ka daryti Patarkite prašau