Ką reikia žinoti apie mikozę (grybelį)

Grybelis arba mikozė – tai lėtai, bet užtikrintai progresuojanti liga. Kaip atpažinti priešą ir jį nugalėti?

Grybelių sukeliamos infekcijos – plačiai paplitusi problema. Dažniausiai pažeidžiama pėdų oda ir nagai – mes avime avalynę uždarais galais, todėl kojos nuolat drėksta ir šyla. „Šiltnamio efektas“ sudaro idealias sąlygas daugintis grybeliams ir vystytis mikozei, tačiau tai – ne vienintelė priežastis. Ligą galima pasigauti nusilpus imunitetui, lankantis saunoje, baseine, apsiavus svetimą avalynę, padidėjus prakaitavimui ir patyrus pėdos mikrotraumą.

Grybelinė infekcija – ne juokai

„Grybelis? Kas jau kas, bet aš su šia problema nesusidursiu“, galvoja daugelis žmonių ir ignoruoja prasidedančios ligos simptomus. Mikozę sukelia patogeniniai grybeliai, pažeidžiantys pėdų odą (dermatomikozė) ir nagus (onichomikozė). Jeigu nekreipsite dėmesio į tai, kad pasikeitė nagų spalva, prasidėjo šerpetojimas ir niežulys, rezultatai jūsų tikrai nenudžiugins: netgi pačios gražiausios ir labiausiai išpuoselėtos kojos praras sveiką išvaizdą.

Grybelinės infekcijos simptomai

Kada galima įtarti mikozę? Kartais ją sunku atpažinti. Liga gali pasireikšti kankinančiu pėdų ir tarpupirščių niežuliu; nagai tampa matiniai, ima sluoksniuotis ir lūžinėti, deformuojasi nago plokštelė. Šie simptomai reiškia tiek ligos pradžią, tiek progresuojančią ligą. Grybelio pažeista pėdų oda ima trūkinėti ir skilinėti, padidėja kojų prakaitavimas, atsiranda aštrus ir nemalonus kvapas, kurio neina pašalinti jokiais įprastais būdais. Jeigu norite laiku pradėti gydymą, turite įdėmiai sekti savo sveikatą, prižiūrėti pėdas ir neignoruoti prasidedančios ligos simptomų.

Grybelis tampa nuolatinio diskomforto priežastimi: nustojame avėti atvirą avalynę, nebelankome baseino, bijome nueiti į paplūdimį. Toks elgesys atrodo savaime suprantamas – kam malonu žiūrėti į deformuotus nagus ir suskilinėjusius kulnus? Laimei, mūsų dienomis yra gana nemažai priemonių, padadeančių kovoti su šia problema.

Vieša paslaptis


Problemos maskavimas jos neišsprendžia. Gal nagų lakas padės kuriam laikui išvengti dygių žvilgsnių, tačiau liga tuo tarpu progresuos, o situacija blogės. Kuo vėliau pradėsite gydymą ir kuo didesni bus pažeisti plotai, tuo sunkesnė laukia kova. Grybelis savaime nepraeis, jį reikės gydyti!

Atsargiai: grybelis!

Grybelis yra užkrečiamas. Jeigu pastebite ligos simptomus, turite pagalvoti ne tik apie save, bet ir apie savo artimuosius. Jūs rizikuojate užkrėsti šeimos narius, ypač tuos, kurie sulaukė garbaus amžiaus – juk užkratas plinta ir kontaktuojant su buitinėmis reikmėmis.

Mitai apie grybelio gydymą

Internete netrūksta patarimų, kaip kovoti su šia problema liaudiškomis priemonėmis. Vieni siūlo naudoti arbatos grybą, kiti – kavą. Dar kiti rekomenduoja jodą, propolį, obuolių actą ir daugelį kitų gydymo būdų. Vis dėlto visos šios priemonės veikia tik paviršių, o liga persikrausto giliau. Geriausiu atveju galima tikėtis laikino palengvėjimo, tačiau prarandamas laikas, leidžiami pinigai, o liga tuo tarpu progresuoja.

Gydymas

Efektyvios priemonės yra tos, kurios prasiskverbia giliai į nagus arba odą, veikia ligos židinį. Tai įvairūs kremai, tepalai. Svarbu atminti, kad kas trečiu atveju nagų grybelis vystosi drauge su pėdų grybeliu, todėl reikia gydyti abu iš karto.

Paprastai savarankiškas gydymas trunka nuo savaitės iki mėnesio, tačiau jeigu simptomai nesusilpnėja, būtina kreiptis į dermatologą. Ligai smarkiai išplitus ir įsisenėjus, pažeidus didelius plotus, vien vietinio poveikio preparatų nebepakanka. Tokiu atveju būtina atlikti kraujo tyrimus ir vartoti ypač stiprius cheminius preparatus.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
Giedre
2023-05-20 17:43
Dirbu grozio srityje ir dažnai susiduriu su šia klientų problema. Gydymas yra ir jis nėra lb sudėtingas. Bet žmonės neturi kantrybės. Nagai sveiki atauga per min 2 max 4 metus. Ne kiekvienas Sugeba tiek laiko dydytis.
Nagu vaistas Funtrol 5% tepti kartą per sav. Bet jei neketinate gydytis tiek metų galite net nepradėti.
Odai Travocort. Abu vaistai receptiniai tai prašykite gyd kad išrašytų receptus.
Kasdienai muilas clearance. Talkas gehwol. Medvilninės kojnes ir odinis batų vidpadis. Kantrybės norintiems gydytis. Ir nepamirškite stebuklų nebūna, stebuklus padarome mes patys.
Glemas
2022-01-01 12:27
turiu as ta prakekta grybeli. Anksciau pedu, dabar ir nagu ir nuo jo niekas nepadeda. Jau issivyste ir antrinis atopinis dermatitas ar gal egzema, nuo ko irgi nepavyksta issigydyti. Geriami vaistai, kuriuos buvo paskyrusi odos ligu gydytoja, pakenke skrandziui. Jis dabar ir nera visai sveikas. Kai gydytojai pasakiau, kad man tie vaistai kenkia skrandziui, ji atsake, kad negali buti. Na ka, as jai uz tai sarkastiskai padekojau ir daugiau pas ja nebeejau. Visi tepalai suveikia kaip simptominiai.
L
2018-03-09 15:19
Kremas Deocontrol, kurio yra visuose prekybos centruose, daro tą patį, ką Teimurovo tepalas. Patikrinta ir garantuota.
Ingrida
2014-04-20 22:44
teimrova pasta daro stebuklus tikrai
Rimantas
2012-10-16 17:11
Manau dalis iš jūsų esate girdėjė apie Teimurova pasta, kuri labai gerai panaikina nemalonius kojų kvapus.
Teimurova pasta – tai kremas, kuris apsaugo ir gydo kojas nuo prakaitavimo ir nemalonaus kvapo.
Didžiajai daliai žmonių rezultatas pasirodo jau 3-4 naudojimo dieną.

Plačiau: http/neprakaituok.info
Tinklapis mano, užsakinėju ir siunčiu - aš. Papasakokit apie mane savo pažįstamiems, draugams, kolegoms, šeimos nariams, kuriuos galbūt iš tiesų kankina ši problema. Ačiū.