Jautrios odos priežiūra

Moterims, turinčioms jautrią odą – iš tiesų nelengva. Juk ją sudirginti gali net ir menkiausias vėjelis, o ką jau kalbėti apie kosmetikos priemones, kaitrius saulės spindulius, ar žvarbius vėjus. Kad pasirūpinti savo oda būtų lengviau, atrinkome pačius geriausius patarimus ką daryti ir ko nedaryti.

Ką daryti:

 

  • Išlaikyti odą švarią padės reguliariai geriamas vanduo su citrina. Toks gėrimas bus naudingas ne tik sveikatai, bet ir grožiui: jis padės virškinimui, šalins toksinus, išvalys kraują ir pagerins kraujotaką, taigi tavo oda bus kur kas skaistesnė.
  • Rūpinkis jautrios odos apsauga: nepriklausomai nuo odos tipo, saugok ją nuo ultravioletinių spindulių specialių kremų pagalba, tačiau rinkdamasi preparatą stenkis, kad jis būtų be kvapiklių.
  • Rinkis tavo odai pritaikytą kosmetiką. Kosmetikos aromatai – vienas iš kenksmingiausių dalykų, todėl stenkis rinktis tik tuos preparatus, kurių sudėtyje yra aktyvių antioksidantų ir anti uždegiminių ingredientų, tokių kaip baltoji arbata, jūros dumbliai, medetkos ir t.t.
  • Gamindama maistą stenkis pasirinkti naudingus prieskonius, veikiančius prieš uždegimiškai: ciberžolę, imbierą, cinamoną ar juoduosius pipirus. Šie prieskoniai padeda kovoti su uždegimais ir netgi padeda išvengti raukšlių.
  • Nuolatos valyk veido odą: sumaišyk ½ stiklinės cukraus su alyvuogių aliejumi ir uždėk šią masę ant veido. Šiek tiek palauk, tuomet nuplauk šią kaukę ir patepk veidą vatoms tamponėliu, sudrėkintu citrinos sultimis (citrinos sultyse yra natūralių vaisių (AHA) rūgščių, švelniai valančių odą). Leisk odai pabūti 5 minutes, nuplauk veidą šiltu vandeniu ir patepk odą drėkinamuoju kremu.

 

Ko  nedaryti?

 

  • Stenkis per dažnai nevalyti odos giluminiu būdu. Vieno karto per 8-14 dienų pilnai pakanka. Nenaudok valomųjų kremų su kietomis dalelėmis: riešutais, kriauklytėmis ar kristaliukais. Jie žaloja ir dirgina jautrią odą. Geriau rinkis švelnius preparatus su vaisių rūgštimis.
  • Nepirk priemonių, kurių sudėtyje yra muilo, sulfatų ar kvapiklių. Tokie ingredientai sausina ir smarkiai dirgina odą. Be to, visuomet prauskis tik šiltu, tačiau jokiu būdu ne karštu vandeniu.
  • Nenaudok jokių priemonių, kurių sudėtyje yra naftos produktų. Tokios priemonės padengia odą sluoksniu, neleidžiančiu prasiskverbti drėgmei, taigi jos ne saugo odą, o neleidžia jai kvėpuoti ir maitintis.
  • Nenaudok per daug veido priežiūros priemonių. Kasdienai užtenka vos kelių produktų, o visos likusios priemonės skirtos odos valymui ar atgaivinimui (tarkim kaukės) turėtų būti naudojamos tik retkarčiais.
» Rašyti komentarą
» Komentarai
Natasa Markevicene
2021-01-22 08:37