Dažnas lietuvis besididžiuodamas prieš svečių šalių gyventojus pasidžiaugia galimybe mėgautis visais keturių metų laikų atnešamais malonumais, o ypač sniegu. Nors šiemet žiema jo pagailėjo, kaip ir skruostus rausvinančio šaltuko, visgi, sezonų kaita atneša tikrus išbandymus mūsų organizmui, kuris turi prisitaikyti prie besikeičiančių oro sąlygų. Sveikas organizmas prie oro permainų dažnai adaptuojasi nepastebimai, tačiau vaikų organizmo adaptacija dažniausiai būna varginanti. Vaiko liga ne tik paguldo į patalą patį mažylį, bet ir netikėtai pakoreguoja artimųjų dienotvarkę.
Mažieji - itin pažeidžiama grupė
Ligos eiga, kaip ir galimybė ja užsikrėsti tiek vaikams, tiek suaugusiesiems priklauso nuo jų imuniteto.
Esant staigiai oro kaitai, vaiko imuninė sistema nusilpsta ir susidaro sąlygos aplinkoje esančių bakterijų ir virusų atakoms. Situaciją sunkina ir tai, kad vaikai nuolat būna toje aplinkoje, kur itin lengva užsikrėsti įvairiais virusais nuo kitų vaikų. Vienas iš dažniausiai žiemą pasitaikančių - gripo virusas į sveiko vaiko organizmą patenka su įkvepiamu oru, per aplinkos daiktus. Pavyzdžiui, jei darželyje yra sergantis vaikas, jam tereikia nusikosėti ar nusičiaudėti ir virusas patenka į aplinkos orą. Taip pat užsikrėsti galima ir liečiant jo žaislus ar kitus daiktus bei būnant bendroje patalpoje, ypač jei ji prastai vėdinama. Tikimybę užsikrėsti virusine liga galima būtų sumažinti, jei pirmus peršalimo simptomus pajutę ar jau sergantys vaikai nebūtų vedami į darželį. Tačiau itin spartus gyvenimo tempas ir esama socialinė situacija priverčia tėvelius negaluojančius mažylius atvesti į darželį, todėl užburtas ratas taip niekada ir nesibaigia.
Vaiko liga - kirtis sustyguotai visos šeimos dienotvarkei
Peršalus ar susirgus virusine liga, prasideda karščiavimas, jaučiamas raumenų, sąnarių, galvos, gerklės skausmas, užplūsta silpnumas, sumažėja apetitas bei kankina kosulys. Vaikams, kurių imunitetas stipresnis, gali pasireikšti lengvi ligos simptomai, tačiau tų, kurių imunitetas silpnesnis, tyko didesnis pavojus - ligos komplikacijos, kurios gali turėti ir labai nemalonių pasekmių. Be to, sergantis vaikas ne tik kelia nerimą jį slaugantiems artimiesiems, bet ir radikaliai pakeičia jų darbotvarkę, kadangi reikalauja nuolatinės priežiūros. Vaiko liga iš esmės išbalansuoja įprastą šeimos ritmą, todėl besirūpindami vaiko gerove tėveliai yra priversti neiti į darbą arba sergančio vaiko priežiūrą patikėti kitiems. Šių nemalonių rūpesčių būtų galima išvengti ištisus metus rūpinantis imuniteto apsauga ir skiriant ypatingą dėmesį profilaktinėms priemonėms, padedančioms apsaugoti organizmą nuo virusų ir bakterijų atakų.
Imuniteto stiprinimui – greipfrutų sėklų ekstraktas
Itin veiksmingas ir užtikrinantis ne tik profilaktiką, bet ir natūralų gydymosi procesą – greipfrutų sėklų ekstraktas. Tai puikus antioksidantas, išgaunamas iš greipfrutų sėklų ir tinkantis esant peršalimui, burnos ar ryklės infekcijoms, dantenų uždegimams bei norint jų išvengti. Jame esantys vitaminas C bei bioflavonoidai greipfrutų sėklų ekstraktą paverčia vienu iš stipriausių antioksidantų gamtoje.
Greipfrutų sėklų ekstraktas didina organizmo atsparumą peršalimo ligoms, o susirgus palengvina peršalimo požymius. Baktericidines greipfrutų sėklų ekstrakto savybes tyrę 80 garsių pasaulio institutų tikina, kad greipfrutų sėklos – viena iš patikimiausių profilaktinių priemonių nuo peršalimo ir gripo.
Greipfrutų sėklų ekstraktas - pagalba stiprinant imunitetą
» Rašyti komentarą
» Komentarai
2021-04-11 14:34