Fizinis aktyvumas gerina protinius sugebėjimus

Tiesiog neįtikėtina, koks sudėtingas ir nepakartojamas yra žmogaus organizmas. Mums žinoma, kad fizinis aktyvumas padeda sustiprinti raumenis, pagerinti nuotaiką, suaktyvinti apsaugines organizmo reakcijas ir užkirsti kelią daugeliui ligų, tačiau tai dar ne viskas. Pasirodo, tai gali pagerinti smegenų sveikatą ir protinius sugebėjimus.

Kaip tai vyksta? Daugelio žmonių fizinis aktyvumas yra glaudžiai susijęs su neurotrofinio galvos smegenų faktoriaus sinteze (BDNF). Šis baltymas atlieka labai daug funkcijų: dalyvauja neuronų vystymesi, brendime ir panašiai, atsako už neuronų tinklo ir sinapsių formavimąsi, yra susijęs su gebėjimu mokytis ir įsiminti. Suaugusiesiems BDNF apsaugo neuronus nuo išeminių atakų ir žūties.


Pastaruoju metu nustatyta, kad žmonėms, kurie reguliariai vaikščioja, treniruočių dieną BDNF lygis būna padidėjęs. Kitaip tariant, nereikia netgi intensyvių ir sudėtingų pratimų.

Tai rodo, kad šiuolaikiniam žmogui judėti labai svarbu. Net ir nesudėtingas judėjimas stimuliuoja BDNF sintezę. Dar ankstesni tyrimai parodė, kad profesionalūs Amerikos futbolo žaidėjai pasižymėjo geresniais kognityviniais sugebėjimais, mokėjo geriau pritaikyti teorines žinias praktiniam problemų sprendimui, gebėjo vienu metu atlikti daugiau užduočių ir turėjo geresnę atmintį.

Tai dar vienas argumentas, patvirtinantis, kad mūsų organizmas – tai sudėtinga sistema, kurios visi komponentai yra tarpusavyje glaudžiai susiję. Fizinis aktyvumas veikia neuronų vystymąsi ir aktyvumą. Žmogaus sveikata priklauso nuo daugybės faktorių, todėl reikia skirti dėmesio visapusei jos priežiūrai.

» Rašyti komentarą