Kaip palaikyti gerą fizinę formą

Gera fizinė forma, graži figūra, nepriekaištingai parinkti drabužiai iš kojų išvers beveik bet kurį vyrą. Kaip moteris jaučiasi, taip ir atrodo (ir atvirkščiai) – nė vienos nepuošia ir nedžiugina sudribęs pilvas ar spuoguota veido oda. Nugalėkite šiuos savo priešus ir džiaukitės visaverčiu gyvenimu!

Pagrindinis jūsų ginklas kovoje už grožį turėtų būti judėjimas. Fiziniai pratimai gerina kraujotaką ir valo šlakus. Ir tai dar ne viskas!

Į kraują išskiriami endorfinai – panašūs į morfiną junginiai, malšinantys skausmą ir gerinantys nuotaiką. Žinoma, pozityviai nuteikia ir treniruočių rezultatai – oda tampa lygi ir rausva, nugara – tiesi, kūnas – lieknesnis ir patrauklesnis.

Po sunkios darbo savaitės daugelis nori ištempti kojas ir pažiūrėti televizorių, o ne sportuoti – įsivaizduoja, kad štai taip ir reikia ilsėtis. Deja, tai tik vargana egzistencija. Daug naudingesnis aktyvus poilsis.

Pasivaikščiojimai pėsčiomis

Ekspertų teigimu, 10 000 žingsnių per dieną – būtent tai, ko reikia, jeigu norite būti geros formos. Vidutiniškai per dieną nueiname nuo 2 000 iki 6 000 (maždaug nuo 2 iki 6 km). Į šį atstumą įskaičiuojama kelionė į darbą ir atgal, apsipirkinėjimas, vaikščiojimas biure, neplanuoti žygiai į vaistinę ar pašto skyrių, ir t. t. Kad išlygintumėte disbalansą, turėtumėte papildomai vaikščioti po 30–40 minučių. Jeigu žingsniuosite vidutiniu greičiu, per valandą sudeginsite iki 290 kalorijų, o jeigu sparčiau – ir iki 340.

Pasivaikščiojimų vieta ne tokia svarbi: tai gali būti parkas, mėgstamos gatvelės, miško takeliai, pakrantės... Prieš jus – visas pasaulis. Pasiimkite muzikos grotuvą arba fotoaparatą – taip bus dar smagiau. Įsigykite patogius rūbus ir avalynę, pasivaikščiokite bent pusvalandį... Koks apdovanojimas jūsų laukia?

 

  • Patirsite malonumą ir pasitenkinimą.
  • Sustiprinsite kojų, sėdmenų ir pilvo raumenis. Jau po savaitės kojos atrodys gražiau. Išbandykite!
  • Pagerinsite galvos smegenų veiklą, atmintį, lengviau susitelksite kūrybiniam darbui ar atliksite logikos reikalaujančias užduotis.
  • Ištroškusiems ekstremalių pojūčių specialistai rekomenduoja:
  • Su draugais leiskitės į kelių dienų žygį. Visai nesvarbu, ar tai bus gimtosios vietos, ar užsienis.
  • Galima pamėginti vaikščioti atbulai: taip mankštinami visai kiti raumenys. Pojūtis, beje, labai neįprastas ir įdomus.
  • Šiaurietiškas vaikščiojimas su lazdomis. Medikų teigimu, tai labai naudinga, nes dalyvauja 90 % visų raumenų.


Pasivažinėkime…

2005 metais Didžiojoje Britanijoje buvo atlikta apklausa, kurios rezultatai parodė, jog dviratis – pati geriausia transporto priemonė. Už šį variantą balsavo daugiau nei pusė apklaustųjų (likusieji tikriausiai arba nemokėjo važiuoti, arba tiesiog tingėjo). Net jeigu ant dviračio paskutinį kartą sėdote tik vaikystėje, nusiminti neverta: įgytus, bet primirštus įgūdžius galima greitai susigrąžinti (tai patvirtina ir medikai). Pati saugiausia vieta pasivažinėjimams – parkų takai. Čia maža tikimybė, kad susidursite su kita transporto priemone, todėl išvengsite streso.

Priklausomai nuo amžiaus, distancijos gali būti skirtingo ilgio. Vidutiniškai per 20–30 minučių reikėtų nuvažiuoti maždaug 6–8 km. Žinoma, ne visiems išeina per savaitę pasivažinėti 3 ar 4 kartus. Galima ir rečiau, bet tada ir kelionė turėtų trukti ilgiau – nuo pusantros iki dviejų valandų. Buvę dviratininkai pataria: sėdynę reikia sureguliuoti taip, kad mindami pedalą koją galėtumėte visiškai ištiesti.

Riedučiai – ne tik vaikams

Riedučiams jau daugiau nei du šimtai metų. Pirmą kartą juos pasaulis išvydo 1760 m., kuomet Žozefas Merlinas Londono karnavale pasirodė apsiavęs brangius batus su pritaisytais ratukais. Jis važinėjo aplink svečius, grodamas smuiku, ir, praradęs kontrolę, trenkėsi į veidrodį ir jį sudaužė. Gal dėl to jį iki šiol ir prisimena? Jeigu nusprendėte pasivažinėti ir jūs, darykite išvadas: įsigykite kelėnų ir alkūnių apsaugas. Buvusieji riedutininkai teigia, kad svarbiausios vis dėlto yra pirštinės.

Važinėjimas riedučiais – populiarus miesto sportas. Juo užsiima ir maži vaikai, ir suaugusieji, ir net žilstelėję senjorai, įsikibę mažiems anūkams į parankę. Tai puikus laisvalaikio praleidimo būdas, galimybė kaip niekad pajusti savo kūną, patirti neapsakomą malonumą. Lėtai važinėjantis per valandą galima sudeginti 400 kalorijų, greitai – iki 900. Palyginkite: per tą patį laiką greitai minant dviratį sudeginama 600, žaidžiant tenisą – 700 kalorijų.

Kokios dar naudos galima tikėtis iš šio sporto?

 

  • Kojos bus lieknesnės, stangresnės, sėdmenys gražesni, o pilvas – plokščias.
  • Pagerės laikysena.
  • Sustiprės širdis ir kraujagyslės.
  • Organizmas atsikratys šlakų, nes važiavimo riedučiais poveikis bus panašus į saunos.


Poilsis paplūdimyje

Vasara jau baigėsi, tačiau jų dar bus ne viena. Be to, šaltuoju metų laiku tikrai daug kas išvyksta į saulėtus kraštus paatostogauti, pasivolioti saulutėje, įdegti... Vis dėlto per dieną ant gulto išbūti gali ne visi. Ką jie veikia?

 

  • Plaukiojimas. Tai bene pats švelniausias sportas iš visų. Sąnarių apkrova minimali, o visi raumenys dirba aktyviai. Net ir šiaip pliuškenantis vandenyje per valandą galima sudeginti iki 250 kalorijų, tačiau rezultatai bus daug geresni, jeigu pasistengsite truputį labiau.
  • Bėgiojimas. Jeigu pakrantės linija pakankamai ilga, po kojomis – minkštas smėliukas, o jūs norite gražios figūros – pirmyn. Pasipriešinimas didelis, todėl energijos reikia daugiau negu įprasto bėgimo metu. Per 20 minučių sudeginsite 300 kalorijų, be to, tolygiai įdegsite.
  • Badmintonas. Pora rakečių ir plunksninukas jūsų bagažo per daug neapsunkins, o ir nuotaika bus puiki. Žaisdami per valandą sudeginsite 320 kalorijų.
  • Lėkščiasvydis. Tai plastikinės lėkštės mėtymas. Galima tai daryti tingiai, tačiau naudingiau ir linksmiau bėgioti paskui ją per visą paplūdimį, ypač vėjuotą dieną.
  • Paplūdimio tinklinis. Puikus būdas numesti svorio – jūs net nepastebėsite, kaip tai įvyksta: žaidimas įtraukia, jus apima azartas, tad nejaučiate nei alkio, nei troškulio, nei pavargusių kojų drebulio.
  • Galima žaisti arba profesionaliai, arba stengtis neleisti ant žemės nukristi kamuoliui: tiesiog sustokite ratu ir mėtykite. Neteksite iki 480 kalorijų.
  • Kiti žaidimai su kamuoliu. Pažaiskite futbolą, kvadratą ar kurį kitą žaidimą. Jeigu nesutariate, kokį – siekite kompromiso. Puikiai praleisite laiką ir galėsite džiaugtis akivaizdžiais rezultatais.


Ką dar galima nuveikti?

Aktyviam poilsiui metų laikas įtakos neturi. Žiemą galite žaisti su vaikais ir anūkais sniege, mėtytis gniūžtėmis, statyti tvirtoves ar lipinti besmegenį, vasarą ir rudenį – rinkti vaistažoles, uogauti ir grybauti... Tokia veikla yra prasminga: grynas oras jums išeis tik į naudą, be to, pajudėsite, pasimankštinsite, gal net netikėtai susitiksite su seniai nematytais draugais. Paverskite mankštą maloniu užsiėmimu, ir jums niekada nekils bėdų dėl antsvorio ar kitų panašių problemų.

» Rašyti komentarą
» Komentarai
E
2012-08-14 02:07
ikvepiantis straipsnis