Greitakojai futbolininkai sportinę avalynę renkasi atsakingai

Kaip manote, kiek per rungtynes nubėga futbolininkas? Daugiau nei 11 km. Nemažai, ar ne? O aikštėje vienu metu juk bėgioja dviejų komandų žaidėjai. Dabar, kai vyksta Europos futbolo čempionatas, ši tema kaip niekad įdomi. Kaip tik prasidėjo aštuntfinalis. 16 komandų. Komandoje 11 žaidėjų. Sportinė avalynė paruošta atkaklioms varžyboms...

Tai įdomu


Paskaičiuokim: 16 x 11 x 11 (komandos x žaidėjai x kilometrai) = 1936. Daugiau nei 1,9 tūkst. kilometrų per visą čempionatą! Įspūdinga... Suprantama, kad skirtingų pozicijų žaidėjai nubėga nevienodą atstumą. Tačiau net ir tie, kurie sukaria mažiau kilometrų, pavyzdžiui, vartininkai, atlieka svarbias funkcijas, juk be jų nepavyktų apsieiti – vartus turi kas nors saugoti nuo varžovų puolimų.

Susidomėjimas futbolu tik auga


Susidomėjimas futbolu čempionato metu didžiulis. Sirgaliai stato pinigus už vieną ar kitą komandą, netgi keliauja ten, kur čempionatas vyksta. Bičiulių kompanija nejučia prisimena, kad kažkur turi seną futbolo kamuolį, ir nusprendžia prisiminti įgūdžius. Iš batų dėžės traukiama sena sportinė avalynė ir skirstomasi į komandas...

Tuo tarpu, futbolo pasaulyje avalynei skiriamas ypatingas dėmesys. Ir atsižvelgiant į nubėgamų kilometrų skaičių visiškai aišku, kodėl batai turi būti pasirenkami atsakingai. Garsūs sportinės aprangos gamintojai praleidžia ne vieną valandą kurdami tiek bato formą, tiek bandydami jį įkvėpti energizuojančiu spalvų deriniu. Aišku, avalynė, kurią renkasi profesionalai, kainuoja nemažus pinigus. Kita vertus, išties kokybišką sportinę avalynę, kuri leistų pajusti tikrą šio žaidimo džiaugsmą, galima įsigyti ir patiems. Pavyzdžiui, didžiausia elektroninė parduotuvė Lietuvoje Pigu.lt siūlo išties nemanką originalios sportinės avalynės pasirinkimą už protingą kainą. Tad gal atėjo laikas senus futbolo batelius pakeisti kitais?

Renkantis naujus futbolo batelius, svarbus ne tik jų puikus dizainas, bet patogumas. Futbolo bateliai neturi trinti, ar smukčioti, koja turi jaustis tvartai ir stabiliai, priešingu atveju galite susižeisti net ir žaisdami futbolą parke ar kieme. Tad jei, turite galimybę, visada pasimatuokite futbolui skirtą avalynę. Tuo tarpu, jei perkate internetu, rinkitės tik patikimą parduotuvę, kuri suteikia galimybę pirkėjui pakeisti arba gražinti įsigytą prekę.

Kitas svarbus futbolo avalynės pasirinkimo kriterijus – funkcionalumas. Nors kartais kai kurias detales praleidžiame pro akis, vertėtų atminti, kad nesvarbių smulkmenų nėra. Ar kada buvote susimąstę, kodėl ant bato pado yra keli ar keliolika dyglių? Mažiau „spygliuota“ avalynė orientuota į minkštesnę dangą, pavyzdžiui žalės pagrindą, o keliolika dyglių ant pado tiks žaidžiant ant kieto pagrindo. Beje, ant minkšto pagrindo rekomenduojami dygliai iš metalo, o ant kieto – iš plastiko arba gumos.

Tad, net jei futbolą žaidžiate neprofesionaliai, vis tiek svarbu atsakingai pasirinkti batus. Nes stadione nubėgate tikrai daugiau nei šimto metrų atstumą.
 

» Rašyti komentarą