8 simptomai išduodantys kepenų ligas: pasitikrinkite

Genetika, alkoholio vartojimas, paveldimos ligos bei netinkama mityba – visi šie dalykai gali sukelti kepenų negalavimus. Specialistų teigimu, pradinėse kepenų ligų stadijose simptomai gali būti beveik nepastebimi, tačiau ilgainiui sutrikdomos ir gyvybiškai svarbios organizmo funkcijos. Taigi, kokie simptomai išduoda kepenų veiklos sutrikimus bei kada laikas kreiptis pagalbos?

 

  1. Sutrikęs virškinimas

 

Jeigu jus kone kasdien vargina viduriavimas, išsipūtęs pilvas arba skausmas skrandžio srityje, gali būti, kad jūsų kepenys yra pažeistos. Kepenims negaminant fermentų, organizmas nepajėgia pasisavinti reikalingų maistinių medžiagų, sutrinka žarnyno ir skrandžio veikla, ima kamuoti skausmas.

 

  1. Kojų tinimas

 

Kojų, rankų ir kitų galūnių tinimas yra vienas pagrindinių ankstyvųjų kepenų nepakankamumo simptomų.

 

  1. Nepaaiškinamas nuovargis

 

Sutrikus kepenų veiklai kūne padaugėja toksinų, o to pasekoje, pacientas junta silpnumą ir nepaaiškinamą nuovargį, kurio neišsklaido nei poilsis, nei maisto papildai.

 

  1. Apetito stoka

 

Sutrikus kepenų veiklai, sutrinka virškinimas ir tulžies pūslėje ima stigti sulčių, todėl dingsta apetitas ir ima kristi svoris.

 

  1. Pasikeitusi šlapimo spalva

 

Padidėjus bilirubino kiekiui, gali pasikeisti šlapimo spalva. Pastarasis gali tapti oranžinės, rudos ar gintarinės spalvos. Pažeistos kepenys negali pašalinti viso bilirubino, todėl jis iš organizmo pašalinamas drauge su šlapimu.

 

  1. Odos spalvos pokyčiai

 

Jei pastebite, kad jūsų oda, akys ir liežuvis įgavo keistą, stipriai geltoną atspalvį, pats laikas sunerimti, nes tai aiškus ir svarbus kepenų sutrikimo požymis.

 

  1. Kraujas išmatose

 

Išmatose pastebėjus kraują, derėtų kuo skubiau kreiptis į medikus, nes toks požymis signalizuoja ne tik apie kepenų veiklos sutrikimus, bet ir apie kitas ligas susijusias su virškinamuoju traktu.

 

  1. Niežulys

 

Pasirodo, kad sutrikus kepenų veiklai sujautrėja oda, todėl greitai atsiranda mėlynės, oda išsausėja, ją ima niežėti ir pleiskanoti.

» Rašyti komentarą