Mūsų laikais sudėtinga rasti žmogų, kuris kasdien galėtų išsimiegoti tiek, kiek nori. Kartais poilsio trūksta dėl savaime suprantamų priežasčių – triukšmaujančių kaimynų, verkiančių vaikų ir panašiai. Tačiau jeigu miego norite nuolat, reikėtų išsiaiškinti, kodėl.
Mieguistumas turi keletą paprastų ir natūralių priežasčių, pavyzdžiui:
Visais šiais atvejais problemos sprendimas paprastas: išeiti į lauką, šiek tiek pajudėti... Jeigu išvykstate į kitą šalį ir mieguistumas ima dėl laiko juostų skirtumo, teks keletą dienų pakentėti, kol jūsų organizmas prisitaikys. Na, o jeigu jums netinka nė vienas iš išvardintų variantų, mieguistumo priežasčių reikia ieškoti kitur.
Pirma priežastis: miego apnėja
Miego apnėja – tai trumpam miego metu sustojantis kvpavimas: žmogus knarkia, po to kelias sekundes nutyla, t. y. kvėpavimas sustoja. O tada vėl pasigirsta knarkimas. Toks miegas neleidžia kokybiškai pailsėti, todėl smegenys stengiasi atsigriebti dieną.
Kaip atpažinti: miego apnėją pirmiausiai turėtų pastebėti antroji pusė, kadangi pats sergantysis apie tai dažniausiai net nenutuokia. Jis naktimis pabunda po kelis kartus dėl oro trūkumo ir nesupranta, kas atsitiko, rytais jo arterinis kraujospūdis būna pakilęs.
Ką daryti: eikite pas somnologą. Nustatyti apnėjos priežastį padės polisomnografija.
Antra priežastis: skydliaukės problemos
Skydliaukės gaminami hormonai reguliuoja daugelį organizmo funkcijų: medžiagų apykaitos procesus, svorio augimą arba kritimą, tonuso palaikymą. Jeigu hormonų pagaminama nepakankamai, sulėtėja apykaitos procesai, apima mieguistumas.
Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto
Kitas faktas
Komentarai (1)