Kodėl mėnesinių metu išsipučia pilvas ir kaip sau padėti?

Kodėl mėnesinių metu išsipučia pilvas ir kaip sau padėti?

Menstruacijų metu moterys susiduria su visa puokšte nemalonių simptomų. Dažnai kalbama apie pilvo skausmą, nuotaikų kaitą ir pykinimą, deja, vieną iš vizualių simptomų – išsipūtusį pilvą – paminėti pamirštama.

 

Kodėl taip nutinka?

 

Išsipūtęs ir jautrus pilvas išties nemalonus pojūtis. Vis dėlto, šis simptomas mėnesinių metu yra labai dažnas reiškinys ir kamuoja beveik 70 proc. vaisingo amžiaus moterų, o dėl to kaltas organizme besikaupiantis vanduo.

 

Pasirodo, kad antroje menstruacinio ciklo pusėje dėl hormonų balanso pokyčių sulėtėja virškinimas, organizmas ima kaupti maisto atsargas ir vandenį, to pasekoje gali išbrinkti kojos, rankos, veidas bei išsipūsti pilvas. Gydytojai pastebi, kad pilvo pūtimas gali atsirasti prieš menstruacijas arba jų metu.

 

Ką daryti?

 

Nors dėl hormonų kaltės išsipūtęs pilvas yra dažnas ir rodos neįveikiamas reiškinys, pasak specialistų, jo išvengti gali būti daug lengviau nei atrodo.

 

  • Norint, kad pilvas neišsipūstų, visų pirma vertėtų pasirinkti tinkamą maistą. Ypatingą dėmesį atkreipkite į maisto produktus, kuriuose gausu kalio, nes būtent kalis padeda palaikyti optimalų skysčių balansą organizme.
  • Nepamirškite ir sveikųjų riebalų, kurie garantuoja optimalią hormonų veiklą. Valgykite riešutus, lašišą ir avokadus.
  • Į mitybos racioną įtraukite proteinus: vištieną, tofu ir žuvį.
  • Venkite produktų, kurie skatina dujų susidarymą žarnyne, pavyzdžiui, žirneliai, pupelės ir kopūstai.
  • Nepamirškite judėti. Žinoma, menstruacijų metu tikrai nesinori kilti iš lovos, vis dėlto, pasak mokslininkų reguliarus sportas mažina menstruacijų sukeliamus pilvo skausmus, pilvo pūtimą, be to gerina nuotaiką.
  • Venkite alkoholio ir kofeino bei gazuotų gėrimų, kuriuose daug cukraus.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti

Kitas faktas