Šie 4 ženklai išduoda klastingą vėžį: nenumokite į juos ranka

Šie 4 ženklai išduoda klastingą vėžį: nenumokite į juos ranka

„Jo’s Cervical Cancer Trust“ duomenimis, gimdos kaklelio vėžys yra pirmas pagal dažnumą vėžys, kuriuo serga 25-29 metų moterys, ir antras pagal dažnumą 30-44 metų moterų amžiaus grupėje. Specialistai  įspėja, kad kuo anksčiau pastebimi pirmieji simptomai ir nustatoma diagnozė – tuo laukiantis gydymas lengvesnis ir trumpesnis, o pasveikimo šansai didesni.

 

Dažniausi simptomai

 

Gimdos kaklelio vėžio pirmosios stadijos dažnai nepasižymi jokiais simptomais, todėl labai svarbu reguliariai lankytis pas gydytoją ir atlikti tepinėlio tyrimą. Vis dėlto, yra keletas gimdos kaklelio vėžio simptomų, kurių neturėtumėte ignoruoti.

 

NHS teigimu, pagrindiniai gimdos kaklelio vėžio simptomai yra:

  • neįprastas kraujavimas iš makšties – įskaitant kraujavimą lytinių santykių metu arba po jų, tarp mėnesinių ar po menopauzės arba sunkesnės nei įprastai mėnesinės;
  • makšties išskyrų pokyčiai;
  • skausmas lytinių santykių metu;
  • skausmas apatinėje nugaros dalyje, tarp klubo kaulų (dubens) arba apatinėje pilvo dalyje.

 

Daugelis šių simptomų gali atsirasti dėl kelių ne tokių rimtų priežasčių, tačiau labai svarbu jų neignoruoti ir pasikonsultuoti su specialistais.

 

Diagnozė

 

Gimdos kaklelio vėžys gali būti nustatytas anksti atliekant reguliarius gimdos kaklelio patikrinimus, taip pat žinomus kaip tepinėlių tyrimai, kuriais siekiama aptikti bet kokias pakitusias ar galimai vėžines ląsteles.

 

Moterims, kurių mėnesinės nereguliarios dėl tokių būklių, kaip policistinių kiaušidžių sindromas (PCOS) arba endometriozė, dažnai gali jausti tokius simptomus, kaip skausmas ir neįprastas kraujavimas.

 

Svarbu įvertinti, ar minėtieji simptomai tampa sunkesni, ar atrodo neįprasti, palyginti su tuo, prie ko esate įpratę, rašoma express.co.uk.

„Svarbu, kad jūsų bendrosios praktikos gydytojas jus patikrintų, jei jūsų simptomai pasikeičia, pablogėja arba jaučiatės prastai“, – teigia NHS.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas