Šį vėžį vadina tyliuoju žudiku: išduoda keletas simptomų

Šį vėžį vadina tyliuoju žudiku: išduoda keletas simptomų

Kiaušidžių vėžys yra šeštoji dažniausia moterų mirčių nuo vėžio priežastis, o nuo šios ligos JK miršta daugiau nei nuo visų kitų ginekologinio vėžio formų kartu sudėjus. Dėl sudėtingos diagnostikos ir menkai pasireiškiančių simptomų, ši vėžio forma neretai vadinama slaptuoju žudiku.

 

Diagnozuojama per vėlai

 

Kiaušidžių vėžys dažnai diagnozuojamas klaidingai arba jo simptomai priskiriami kitoms ligoms, tokioms kaip dirglioji žarna, todėl tiksli diagnozė būna pavėluota. Deja, 80 procentų kiaušidžių vėžio nustatoma pažengusioje stadijoje, todėl pasveikimo prognozės nedžiuginančios.

 

Simptomai į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį

 

Sveikatos priežiūros specialistų teigimu, šie simptomai yra „tyliojo žudiko“ ženklai, kuriuos reikia pastebėti:

 

  • nuolatinio išsipūtimo jausmas,
  • patinęs pilvukas,
  • diskomfortas pilvo ar dubens srityje,
  • greitas sotumo jausmas valgant,
  • poreikis šlapintis dažniau nei įprastai arba jausmas, kad visada reikia šlapintis.

 

Šie pagrindiniai simptomai dažnai gali būti supainiojami su virškinimo trakto ar šlapimo pūslės ligomis. Pavyzdžiui, pilvo pūtimas paprastai yra susijęs su pilvo problemomis, tačiau kiaušidžių vėžio sukeltas pilvo pūtimas dažnai atsiranda be akivaizdžių priežasčių ir negali būti išspręstas įprastu gydymu ir dietos pakeitimu.

 

Dažniau serga vyresnio amžiaus moterys

 

Kiaušidžių vėžiu dažniausiai serga menopauzę išgyvenusios moterys, vis dėlto, juo gali susirgti ir jaunos, aktyvų gyvenimo būdą praktikuojančios pacientės.

 

Statistikos duomenys atskleidžia, kad dvi iš trijų moterų, kurioms diagnozuotas kiaušidžių vėžys, yra nuo 20 iki 70 metų amžiaus, o agresyvus ligos gydymas daro didelį poveikį pacienčių gyvenimui, šeimoms ir produktyvumui. Be to, ši bauginanti būklė taip pat gali būti paveldima, todėl rizika padidėja, jei ja sirgo jūsų mama, sesuo ar dukra. Laimei, yra įvairių gydymo būdų – nuo operacijos iki chemoterapijos.

 

Kaip apsisaugoti?

 

Tam tikri rizikos veiksniai, tokie kaip genai ar gretutinės ligos, įskaitant endometriozę, gali padidinti polinkį į kiaušidžių vėžį. Vis dėlto, yra įvairių gyvenimo būdo pakeitimų, kurie gali sumažinti tikimybę susirgti šia liga.

 

NHS rekomenduoja mesti rūkyti ir išlaikyti sveiką svorį. Be to, hormoninė kontracepcija ir kiaušidžių pašalinimas taip pat gali padėti, jei jūsų šeimoje būta šios rūšies vėžio, priduria sveikatos tarnyba.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Jeigu skauda gerklę, smulkiai supjaustykite svogūną ir užpilkite cukrumi. Po kelių valandų perkoškite ir gerkite po šaukštelį. Citrinos sultys, pasaldintos medumi,- geriausias vaistas užkimus.

Kitas faktas