8 priežastys, kodėl įvyksta persileidimas: tai žino ne visi

8 priežastys, kodėl įvyksta persileidimas: tai žino ne visi

Statistikos duomenimis, persileidimu baigiasi maždaug apie 15–20 proc. visų nėštumų. Dažniausiai tai įvyksta dar tada, kai apie nėštumą moteris net nenutuokia. Norint apsisaugoti nuo vaisiaus praradimo, vertėtų žinoti pačias dažniausias persileidimo priežastis.

 

  • Genetiniai sutrikimai. Anot statistikos, dauguma (net 73 proc.) ankstyvų persileidimų įvyksta dėl genetinių sutrikimų. Stengiantis vengti tam tikrų produktų ar veiklos, riziką galima šiek tiek sumažinti, tačiau apsisaugoti visiškai – neįmanoma.
  • Nerimas ir stresas. Dideli sukrėtimai smarkiai paveikia žmogaus organizmą. Nėštumo periodu jis ypač jautrus, todėl stresas ir įtampa turi dar didesnį neigiamą poveikį motinai ir jos kūdikiui.
  • Hormoniniai sutrikimai. Neretai persileidimas įvyksta sutrikus hormonų pusiausvyrai, ypač trūkstant progesterono – pagrindinio nėštumo hormono, užtikrinančio gimdos augimą ir aprūpinimą krauju. Laiku nustačius problemą, gydytojai gali skirti vartoti jo papildomai, ir taip išsaugoti vaisių. Kita problema – per didelis vyriškųjų hormonų androgenų, kurie stabdo estrogenų ir jau minėto progesterono gamybą, kiekis. Jie yra dažna pasikartojančių persileidimų priežastis.
  • Imunologinės priežastys. Persileidžiama dėl Rh konflikto. Embrionas paveldi teigiamą rezusą iš tėvo, o neigiamą turintis  motinos organizmas atmeta embrioną. Tuo atveju profilaktiškai reikėtų vartoti progesterono preparatus, atliekančius imunomoduliacinį vaidmenį.
  • Bendros infekcinės ligos. Savaiminio persileidimo priežastimi gali tapti bet kokia liga, dėl kurios nėščiosios kūno temperatūra pakyla virš 38 laipsnių. Jei planuojate nėštumą, prieš pastojant geriau apsilankyti pas gydytojus ir išsitirti.
  • Lytiškai plintančios infekcijos. Trichomonozė, toksoplazmozė, sifilis, chlamidijos, dedervinė ir kitos panašios ligos dažnai sukelia persileidimą. Motinos organizme esantys virusai ir bakterijos pažeidžia vaisiaus dangalą ir užkrečia vaisių. Siekiant išvengti tokių problemų, lytiškai plintančias ligas reikia gydyti prie nėštumą, o jo metu – atsisakyti nesaugių lytinių santykių.
  • Vaistai ir vaistažolės. Ne veltui pirmąjį nėštumo trimestrą rekomenduojama atsisakytų visų vaistų (net ir nepavojingai atrodančių žolelių). Bet kokie preparatai gali sukelti persileidimą arba daryti įtaką vaisiaus formavimuisi.
  • Nelaimingi nutikimai. Dėl vaisiaus netekties kartais būna kaltos paprasčiausios buityje įvykusios traumos ar per didelis fizinis krūvis. Nėštumo metu moterims negalima nešioti sunkių nešulių, taip pat derėtų atsisakyti varginančios veiklos bei skirti daugiau dėmesio sau.
  • Nesveikas gyvenimo būdas (alkoholio, narkotikų vartojimas, rūkymas ir  prasta mityba) tiesiogiai veikia kūdikį.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius

Kitas faktas