Krūties vėžys yra viena iš labiausiai paplitusių vėžio rūšių Jungtinėje Karalystėje – šią diagnozę kasmet išgirsta apie 5000 moterų iki 55 metų. Nepaisant to, didelė dalis moterų reguliariai netikrina krūtinės, ar nėra pokyčių. Neseniai atlikti tyrimai atskleidė, kad viena iš keturių moterų prisipažįsta niekada netikrinusi krūtų arba neprisimenanti, kada paskutinį kartą jas tikrino. Ankstyva krūties vėžio diagnostika gali užkirsti kelią tolimesniam ligos plitimui. Taigi, kaip sužinoti, kada jūsų kūnas siunčia įspėjamuosius ženklus?
Krūties vėžio požymiai
Kiekvienos moters krūtys yra skirtingo dydžio, formos ir konsistencijos, taip pat normalu, jog viena krūtis yra didesnė už kitą. Dėl mėnesinių ciklo skirtingais mėnesio laikais kartais krūtyse galima jausti įvairius skirtingus pojūčius. Po menopauzės kai kurių moterų krūtys pasidaryti minkštesnės ir ne tokios tvirtos.
Kuomet reikia patikrinti, ar krūtyse niekas nepasikeitė, ar neatsirado neįprastų darinių, specialistai pataria atsistoti prieš veidrodį. Pirmiausia siūloma ištirti krūtis, ar nėra vizualinių pokyčių, stovint ištiestomis rankomis į šonus. Krūties vėžys gali turėti labai daug simptomų. Rekomenduojama kreiptis į gydytoją, jei pastebite bet kurį iš šių požymių:
krūties dydžio, kontūro ar formos pasikeitimas;
odos išvaizdos ar pojūčio pasikeitimas, pvz., įdubimas, iškilimas;
susidaręs naujas sustorėjusios ar nelygios srities plotas vienoje krūtyje ar pažastyje, kuris skiriasi nuo tos pačios srities kitoje pusėje;
spenelių išskyros;
kraujavimas iš spenelio;
drėgna, raudona spenelio sritis, kuri lengvai negyja;
bet koks spenelio padėties pasikeitimas, pvz., spenelio įsitraukimas arba kitoks formos pasikeitimas;
bėrimas ant spenelio ar aplink jį;
bet koks diskomfortas ar skausmas vienoje krūtyje, ypač jei tai naujas skausmas ir nepraeina (nors skausmas yra tik retais atvejais krūties vėžio simptomas).
Komentarai (1)