Kaip teisingai vartoti vitaminą D ir kofermentą Q10?

Kaip teisingai vartoti vitaminą D ir kofermentą Q10?

Rudenį ir žiemą dienos trumpesnės, o atšalus orui mes gerokai mažiau laiko praleidžiame gryname ore ir mažiau judame. Tai tik kelios iš priežasčių, kodėl šaltuoju metų laiku mus apima melancholija ar net depresija.

Kokius preparatus patartina vartoti rudenį ir kaip juos derinti, pataria „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė - vedėja dr. Vaiva Bražinskienė.

Kalbant apie preparatus, kurie labai tinka rudeniui, vaistininkė primena, kad daugumai lietuvių trūksta vitamino D. „Jei tamsiuoju metų laiku vartotume šį vitaminą papildomai, tikrai būtume geresnės nuotaikos, geriau jaustumėmės ir mažiau sirgtume“, - pataria rūpestinga vaistininkė. Vyresniems nei 30-ies metų ir jaučiantiems ypač didelį nuovargį, energijos stygių, ji rekomenduoja vartoti ir kofermentą Q10, kuris yra natūrali mūsų organizmo medžiaga, suteikianti energijos. Šios medžiagos su amžiumi organizme vis mažėja, o jos trūkumas ypač pasijunta būtent tamsiuoju metų laiku.

Nors kofermentas Q10 yra saugus vartoti, tačiau, nusprendusiems šį preparatą vartoti papildomai, rekomenduojama būtinai informuoti vaistininką apie visus kitus vartojamus preparatus, nes kofermentas Q10 kai kurių vaistų poveikį gali stiprinti arba silpninti.

Vitamino D, anot vaistininkės, reikėtų vartoti bent jau rudenį ir žiemą, tačiau nedidelėmis dozėmis jį galima naudoti ir visus metus. „Anksčiau buvo manoma, kad pakanka 15 minučių per dieną pabūti saulėje, kad vitamino D organizme pasigamintų pakankamai. Dabar vis plačiau kalbama, kad norint tiksliai nustatyti, kiek laiko kiekvienam iš mūsų būtina pabūti saulėje, norint pakankamai pasigaminti vitamino D, reikėtų įvertinti daugybę faktorių: odos spalvą, vietą, kurioje gyvename, oro sąlygas, metų laiką, paros laiką, aprangą, naudojamus kremus ir t.t.“, - sako dr. V. Bražinskienė ir patikina, kad gyvenantiems mūsų klimato juostoje 15 min per dieną tikrai nepakanka. Ir keletą kartų per rudens-žiemos sezoną išvykus į šiltuosius kraštus, vitamino D taip pat nepasigamins tiek, kiek reikia.

„Apie vitamino D naudą mūsų organizmui galima kalbėti labai daug, tačiau, prieš pradedant vartoti jo papildomai, geriausiai būtų pasidaryti kraujo tyrimą ir įsitikinti, kad jo tikrai trūksta. Na, o jei tvirtai nusprendėte vartoti vitamino D preparatus, vis dėlto patarčiau pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Tai ypač svarbu, jei vartojate kokius nors vaistus. Nors vitaminas D labai naudingas, tačiau su kai kuriais vaistais, ypač veikiančiais kalcio apykaitą, jis gali sąveikauti“, - primena rūpestinga vaistininkė.

Komentarai (5)

Aiste 2018-12-17 12:10
Nerealiai geras yra papildas su Bio-Quinone Q10, pati geriu ir mamai perku. Ne tik geras kaip antioksidantas nuo senejimo, bet ir padeda palaikyti sveika sirdies kraujagysliu sistema!
Reda 2018-10-08 18:34
Esu isbandziusi Bio quinone gold, energija garantuota, o ir pripratimo nesukelia.
Loreta 2018-10-07 22:25
Aš vis paskaitau apie Q10 ir galvoju pradėti naudoti. Girdėjau gerus atsiliepimus apie firmos Pharma Nord papildą Q10.
Paulina 2018-07-23 15:09
As taip pat isbandziusi ta daniska q10, ir vit d yra tos pacios firmos, gerai pasisavina.
Jurgita 2017-05-10 10:12
Man labai patiko firmos Pharma Nord papildas su Q10. Atsirado daugiau energijos ir padėjo nuo dantenų kraujavimo

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas