Gyventi prie jūros – daugelio žmonių svajonė. Tiems, kurie ją įgyvendina, labai pasisekė – jie nušauna du zuikius vienu šūviu, kadangi gali pasigirti ir pavydėtina sveikata (lyginant su tais, kurie gyvena atokiau). Tokią išvadą padarė mokslininkai, išanalizavę daugiau nei 48 milijonų žmonių informaciją apie sveikatos būklę. Atsižvelgus į tiriamųjų amžių, lytį, socialinį statusą ir kitus svarbius faktorius, vis tiek tenka pripažinti, kad kuo arčiau vandens gyveno tiriamieji, tuo mažiau pastaraisiais metais turėjo sveikatos problemų.
Tiesa, skirtumas buvo palyginti nedidelis – vos 1 %. Vis dėlto mokslininkai įsitikinę, kad net ir tai turi itin didelę reikšmę sveikatai. Jų teigimu, gyvenimas pajūryje kokybiškesnis jau vien dėl to, kad tokia aplinka padeda sumažinti stresą. Ankstesni tyrimai rodė, kad poilsis prie jūros – tai pats geriausias būdas atsipalaiduoti ir pasisemti jėgų visiems metams.
Tai, žinoma, visai nereiškia, kad reikia persikraustyti vien tam, kad pagerintumėte savo sveikatą. Tyrimas dar neišaiškino priežasties ir pasekmės ryšio, tad gali būti, kad čia svarbūs ir kiti veiksniai. Pavyzdžiui, galima iškelti prielaidą, kad prie jūros gyvena pasiturintys žmonės, kurie sau gali keisti brangesnį ir kokybiškesnį gydymą, nors tyrime buvo atsižvelgta ir į tiriamųjų finansinę padėtį. Tiesa ta, kad net ir žemesni visuomenės sluoksniai sveikata prie jūros nesiskundžia.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių
Kitas faktas
Komentarai