Virtuvėje tvarkomės be chemijos

Virtuvėje tvarkomės be chemijos

Kartais susidaro įspūdis, kad aplink mus – vien tik chemija. “O ką daryti? Namus valyti tai reikia” - pasakys didžioji dauguma žmonių. Tačiau ar tikrai namų tvarkyme būtinai turi dalyvauti chemija? Mes siūlome apsižvalgyti ir išbandyti natūralias priemones, kurios padeda tikrai ne prasčiau.

Tikriausiai pats pagrindinis virtuvės pagalbininkas – indų ploviklis. Juo ne tik plauname indus, bet nevengiame ir nuvalyti spintelių ar mikrobangų krosnelės sienelių. Kartais netgi naudojame vietoje muilo, nes indų ploviklis puikiai pašalina riebalus. Nesaugu? Taip. Bet labai efektyvu. Būtent tokiu požiūriu vadovaujasi dauguma žmonių.

O gal metas keisti požiūrį?

 

  • Norėdami išplauti riebalais pasidengusias mikrobangų krosnelės sienas, įpilkite į indą šiek tiek vandens, įlašinkite citrinos sulčių (prireiks maždaug vienos citrinos) ir indą su visu turiniu įdėkite į krosnelę, kad vanduo pašiltų iki užvirimo. Nuo vandens ir citrinos garų visi ant sienelių susikaupę riebalai nutirps, taigi teliks juos nuvalyti drėgna šluoste.
  • Norėdami išplauti riebalais pasidengusias keptuves, naudokite vandens, acto ir sodos mišinį. Nepamirškite, kad paskui keptuvę būtina gerai praskalauti.
  • Norėdami išplauti nešvarumais aplipusius puodus, naudokite paprastą vandenį ir sodą, kuri puikiai šveičia.
  • Jei puodai labai nešvarūs, galite pabandyti apipurkšti juos actu ir įberti sodos miltelių. Luktelkite keletą minučių, kad acto ir sodos veikliosios medžiagos įsiskverbtų ir pašalinkite visus nešvarumus.
  • Soda puikiai balina ir šviesius indus: tarkim ant puodelių kraštų likusias arbatos bei kavos žymes.
  • Jei namuose turite medinių įrankių ar pjaustymo lentučių, indų valiklio niekuomet nenaudokite, nes į medį kenksmingos medžiagos greitai įsigeria. Tokiems įrankiams visuomet naudokite citrinos sultis: užlašinkite jų ant karštu vandeniu nuplauto indo, palaukite kelioliką minučių ir gerai perplaukite.
  • Jei naudojatės sidabriniais įrankiais, tikriausiai pastebėjote, kad jie labai greitai pakeičia savo spalvą. Taip nutinka dėl to, kad sidabras jautriai reaguoja į aplinkos pokyčius. Specialių valymo priemonių pirkti neverta, nes šiuo atveju labai padės pomidorų padažas. Palaikykite įrankius keliolika minučių padaže ir vėliau nuplaukite bei nuvalykite visus likučius.

Komentarai (1)

Gal 2014-06-08 19:13
tinka ir actas?