6 patarimai, kaip lengvai ir greitai atsikratyti dulkių namuose

6 patarimai, kaip lengvai ir greitai atsikratyti dulkių namuose
@ Shutterstock

Aptikti dulkių sluoksnį savo namuose nėra smagu, ir dažnai atrodo, kad nesvarbu, kiek valote, jos vis grįžta, ir labai greitai. Dulkes sudaro visų rūšių dalelės, įskaitant: augalų žiedadulkes, negyvas odos ląsteles ir drabužių bei popieriaus pluoštus. Kai jos kaupiasi, ne tik erzina, bet ir gali pakenkti astma ir alergija sergantiems žmonėms, taip pat sukelti sunkesnį kvėpavimą. Dar blogiau nutinka tuomet, kai užsiveisia ir dulkių erkutės.

 

Nors neįmanoma visiškai atsikratyti visų dulkių, nebent be perstojo šveistumėte namus ir daugiau nieko nedarytumėte, čia pateikiami keli paprasti patarimai, kaip kuo lengviau atsikratyti kuo didesniu kiekiu dulkių, kad jos kuo mažiau kauptųsi:

 

1. Keiskite savo patalynę kartą per savaitę. Dulkių erkutės mėgsta apsigyventi paklodėse, pagalvėse ir čiužiniuose. Užtenka nors kartą per savaitę atnaujinti patalynę, prasiskalbti, ir išvengsite šios nemalonios bėdos ir kvėpuoti, bei miegoti bus žymiai gaiviau.

 

2. Palaikykite tvarką drabužių spintoje. Spintoje laikomi drabužiai labai linkę kaupti dulkes, taigi geriau visus daiktus laikykite dar papildomai drabužių krepšiuose. Tas pats patarimas tinka ir tvarkos palaikymui kitose spintelėse – stenkitės kuo daugiau namų apyvokos daiktų laikyti plastikiniuose induose ar dėžutėse.

 

3. Pašalinkite nereikalingus daiktus nuo grindų. Nekaupkite ant grindų drabužių krūvos, žaislų, žurnalų, knygų, ir t.t. Šie daiktai labai gretai pradeda kaupti dulkes ir jums teks tik dar daugiau tvarkytis ir gyventi dulkėtame kambaryje. Daiktus geriausia laikyti, kiek įmanoma, kuo sandariau, uždarose lentynose.

 

4. Atsisakykite nebūtinų kilimų. Kilimai gali atrodyti puošniai ir suteikti namams jaukumo, bet geriausia yra apsiriboti vienu ar dviem kilimėliais, kurie jums atrodo būtini, ir kurie lengvai išsiurbiami. Visgi kilimai yra tarsi magnetas dulkių erkutėms, jos gana spėriai gali užsiveisti kiliminėse dangose, o pašalinti nebus itin paprasta. Beje, kilimus patariama siurbti kasdien, kad išvengtume susikaupusių dulkių, taigi gerai apsvarstykite, ar tikrai jums būtinas minkštas kilimėlis prie lovos, kad ryte būtų galima šiltai ir minkštai pastatyti kojas. Negana to, žmonėms, kurie linkę į įvairias kvėpavimo takų alergijas, gali netgi nepakakti to, kad kasdien siurbiami kilimai, nes dulkės pilnai nepasišalina. Jei visgi esate labai prisirišę prie savo kilimo, apsvarstykite galimybę investuoti į dulkių siurblį su dvigubo sluoksnio mikrofiltrų maišeliu arba didelio efektyvumo kietųjų dalelių oro (HEPA) filtru, kuris neleidžia dulkėms vėl patekti į orą.

 

5. Viską, iš ko bandote iškratyti dulkes, išneškite lauką. Dulkės, susikaupusios kilimuose, pagalvėse, užuolaidose, ir t.t., turėtų būti iškrečiamos atviroje erdvėje.

 

6. Naudokite dulkių valymui tik drėgną skudurėlį arba rankšluostį. Įvairios įmantrios buities priemonės ar įrankiai, skirti dulkių valymui, tik dar labiau jas sukelia ir paskleidžia po namus. Pats patikimiausias dulkių valymo būdas yra vandenyje suvilgytas skudurėlis ar rankšluostis.

 

Komentarai

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas