Keli naudingi patarimai laikantiems namuose augintinį

Keli naudingi patarimai laikantiems namuose augintinį
@ Shutterstock

Jeigu jūsų namuose gyvena keturkojis draugas, šie patarimai padės palengvinti jūsų gyvenimą. Siūlome sužinoti, ką daryti, jeigu katinas nuolat „okupuoja“ jūsų mylimą fotelį ar įsitaiso ant kompiuterio klaviatūros, kuo užimti aktyvų ir dėmesio reikalaujantį šunį, kaip lengvai pašalinti keturkojų plaukus nuo baldų ir kilimų ir dar keletą gudrybių.

Jeigu šuo ėda per greitai ir nekramtydamas

Jei jūsų keturkojis bičiulis maistą tiesiog ryja, tai gali sukelti rimtas virškinimo problemas, vėmimą, kai kuriais atvejais šuo netgi uždūsta. Gyvūnų prekių parduotuvėse rasite specialių dubenėlių, iš kurių ėsti sudėtingiau, todėl procesas užtruks ilgiau – taip gyvūnas mokysis neskubėti. Tačiau galima apsieiti ir su įprastu dubenėliu – tereikia įdėti į jį keletą stambesnių objektų (pavyzdžiui, teniso kamuoliukų ar akmenų).

Dantų valymas

Dantų valymas sukelia labai daug nepatogumų, nes gyvūnams ši procedūra dažniausiai nepatinka. Jeigu jums nepakanka kantrybės ir jėgų kovoti su savo augintiniu, pasilengvinkite gyvenimą: aptepkite šuns mėgstamą guminį žaisliuką dantų pasta (skirta gyvūnams, o ne žmonėms). Taip jūsų augintinis žaisdamas pats išsivalys dantis.

Apsaugokite ausis

Labai svarbu, kad vandens procedūrų metu nesušlaptų augintinio ausys – tai gali baigtis uždegimu ir rimtomis komplikacijomis. Paprasčiausias būdas išvengti vandens patekimo į ausis – uždėti dušo kepuraitę. Jeigu šuo ar katė negali pakęsti šio aksesuaro, paieškokite specialių priemonių gyvūnų prekių parduotuvėse.

Kaip maudyti šunį

Ne visiems šunims patinka maudytis. Kad sumažintumėte nerimą, pavaišinkite augintinį jo mėgstamu skanėstu. Pavyzdžiui, galite aptepti vonios kraštą ar dušo sienelę žemės riešutų sviestu – kol šuo jį laižys ir visą savo dėmesį bus sutelkęs ne į vandenį, o į maistą, galėsite išvengti protesto it išmaudyti savo keturkojį. Nedideli šio skanėsto kiekiai šunims nekenksmingi, tačiau būtina rinktis tokį sviestą, kurio sudėtyje nėra cukraus pakaitalo ksilito – jis toksiškas gyvūnams.

Žaislas, kuris užims aktyvų keturkojį

Jeigu jūsų šuo labai aktyvus, galite jį užimti štai tokiu paprastu žaidimu: įpjaukite teniso (ar bet kokį kitokį) kamuoliuką, o į jo vidų įdėkite šuns mėgstamų skanėstų. Žaidimo metu augintinį domins tik kamuoliuko turinys, ir kol šuo mėgins tą turinį iškrapštyti, jūs turėsite šiek tiek laisvo laiko saviems reikalams.

Patenkinkite medžiotojo instinktą

Jeigu jūsų šuo iš prigimties medžiotojas, patenkinti jo instinktą padės... muilo burbulai. Gaudydamas juos augintinis pasijus tikru medžiotoju, tai taip pat padės palaikyti jo fizinį aktyvumą. Svarbiausia, kad burbulai būtų netoksiški gyvūnams – tokių reikėtų ieškoti gyvūnų prekių parduotuvėse.

Renkame plaukus

Perbraukę gumine pirštine per baldus lengvai surinksite plaukus. Valyti kilimus bus patogiau guminiu šepečiu, skirtu langų valymui.

Kaip patikimai pririšti šunį

Karabinas ant pavadėlio galo padės jums lengvai ir patikimai pririšti šunį, jeigu jums reikia palikti jį vieną (pavyzdžiui, einate į parduotuvę ar pan.).

Kaip atpratinti katę lipti ant palangės

Jeigu jūsų katė įprato miegoti gėlių vazonuose arba mėgsta mėtyti viską, ką paliekate ant palangės, jums gali padėti kankorėžiai: įdėkite jų į vazoną, palikite kelis tiesiog taip. Katei nebus patogu per juos vaikščioti, ir ji greitai atpras lipti ant palangės.

Gelbėjam baldus

Jeigu jūsų augintinis šlapinasi ant baldų ar nuolat užima jūsų mėgstamą fotelį, į vandens purkštuvą įpilkite ¾ vandens, 10 lašų eterinio levandų arba apelsinų aliejaus ir lašiuką skysto bespalvio muilo. Viską gerai išplakite ir naudokite tose vietose, kurias labiausiai norite apsaugoti nuo katino. Jas keturkojis paliks ramybėje.

Kur maudyti katę

Kates geriausia maudyti praustuve – taip jos lengviau pakelia stresą, o jūs nesusigadinsite su augintine santykių..

Kaip nuprašyti katę nuo klaviatūros

Jeigu nuolat susiduriate su šia problema, pamėginkite ją išspręsti pastatę ant stalo tuščią dėžutę ar krepšelį – tai padės nukreipti augintinio dėmesį. Na, o jeigu į vidų dar patiesite ką nors minkšta, kovoti dėl klaviatūros jums greičiausiai nebeteks niekada.

Nemalonūs kvapai

Į kačių kraiką galite įmaišyti šiek tiek žaliosios arbatos – ji padės neutralizuoti nemalonius kvapus.

O kokių gudrybių žinote jūs?

Komentarai